Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SalvadorLynx

    aktív tag

    Egy hete vettem egy Phenom II 720 x3-at, GA-790fxt-ud5p lappal, és 1600-as 2x2 gb kingmax ddr3 ramokkal. Gép változó időközökkel elszáll. Van, hogy órákig megy és van, hogy csak 10 percig. Először csak a ramokra gyanakodtam, le is teszteltem őket és kiderült, hogy az egyik hibázik. Kiszedtem és egy rammal használtam a gépet 3 napig nem is volt gond, igaz csak pár órákat ment egyhuzamban. Tegnap viszont újra kéhalált dobott a gép. Memtest boot cd-elő, és kiderül, hogy a maradék ramom is beszart. Na erre kipróbáltam másik dimmben, ott jó működött. Erre viszatettem a hibásnak tűnő dimmbe a már korábban kiszedett hibásnak vélt ramot és most nem talált hibát a memtest. Szóval már nem értem, hogy hol a hiba hol itt hol ott. Érdekes, hogy a memtetnek csak a régi 3.4 verzióját tudom használni. A 3.5ös többmagos processzorokhoz szánt verzió befagy nem kezd el tesztelni. Húztam a ramokat a procit is, de azért nem túlzásba és se húzva se alaphangon nem működik a masina hibátlanul. Rá akarok jönni, hogy hol a hiba hisz nem akarok minden rendelt alkatrészt visszaküldeni vizsgálatra.

Új hozzászólás Aktív témák