Hirdetés

Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz ArthurMiller #431 üzenetére

    Mint ''kit'' obi? Vagyis általános zoom? A 17-55/2.8 AF-S. Ha olcsóbb kell, akkor a 24-85/3.5-4.5 IF-ED. Vagy 24-120 AF-S f/3.5-5.6G IF-ED VR. Oké, nem egy 18-55 kategória az ára se egyiknek se, de induljunk ki abból, hogy akinek D200-a van, van mit a tejbe aprítani, és valószínűleg tudja, mit csinál...


    Egyébként mostanában szinte alig használok zoomot, mindig viszem magammal a kitobit, de a végén sose az marad a gépen. Van pl egy 85mm f/2-es AI-S-em, volt vagy 30e ft, igazából minden obit lever, ami idáig a gépemen volt. Még az általam olyan nagyra tartott 50/1.8-at is. A hétvégi fórumtalálkozónkon nézegettem egy AI-S telét, egy megcsippelt 400/3.5 ED-t, hát mit mondjak jó képe volt :) És még a fénymérés is megy a chip miatt.
    Szerintem érdemes lenne kipróbálnod egy-két AI-S obit, teljesen megdöbbentő, hogy mit tudnak a jobbak még teljesen nyitott rekesznél is. Szívesen kipróbálnék egy 105/2.5 AI-S-t is, de ez a gyújtótávolság szerintem már sok. Persze, mondhatod, hogy ott a Carl Zeiss 85/1.4, de úgy kezdtük, hogy az árakkal maradjunk a talajon :((

Aktív témák