Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz joysefke #22096 üzenetére

    TR esetén 2 dolgot várok.
    1. ott is jön a zen2 mag majd valamikor ... figyelembe véve a kapacitást nem számítanék rá ősz előtt.. de lehet inkább a karácsonyi szezonra csúszhat a startja ... illetve ott is lehetséges a magszám növelés
    2. az oda érkező IO miatt a magok esetén mostantól "nincs büntetés" ha magon kívüli memóriavezérlőt kéne használni egy másik cpu-n át ... mivel a felépítés alapján mind azonos IO chippen keresztül kommunikálnak majd. Ami extrém módon alkalmassá tenné akár játékra is HA kihasználnák a játékok... de valószínű nem lesz belassulás mint a mostani TR esetén ha nincs GameMód aktiválva (feleslegessé válhat).

    Ami nem biztos, hogy kap saját IO chippet.. ha a piac csak korlátozott akkor lehet megkapja az EPIC IO-ját, de letiltva belőle pár memóriacsatornát... meg amit még gondolnak (pcie sávokat?)

    a 4 magos cpuk esetében én se vagyok benne biztos, hogy megkapnák a zen2-t ... de majd meglátjuk.

    én viszont tartom, hogy eltolhatja az amd a kategóriákat, és a 16magos kiadásnak is volna értelme 2 okból:
    1. konzumer piacra "olcsó" platformos 16magos, amiről sokan beszélhetnek
    2. ebből kifolyólag lehet a fejlesztők felé nyomás, hogy még jobban kihasználják a magokat, mert ha nem is a 16magost, de a kategóriák eltolása miatt nagyobb eséllyel vesz valaki 12 vagy 8 magos cpu-t...

    ... legalábbis ez egy olyan dolog amit az amd meg tud lépni, de kb. semmit se tudtunk meg a terveikből, valószínű erősen befolyásolja az intel tervei és az elérhető zen2 magok száma.
    ezzel kapcsolatban érdekes, hogy a zen2 elsődleges platformja az epic (oda mennek a chippek főként), a "maradék" kerül kiszórásra a ryzen platformba, elvileg az EUV-os gyártást várják majd az asztali "terjesztéshez" .. azonban az már a zen3 lesz (előre láthatólag az EUV további 30% körüli fogyasztás/teljesítmény javulást okozhat ... legalábbis ennyi a célszám amit várnak tőle).

    el tudom képzelni, hogy ez a ryzen 3000 egy "csonka vegyes" generáció lesz, nem mindenhol lesz benne zen2.. és ez látszik is az új apuk is a 3000hez tartoznak de azok csak zen+ magokat tartalmaznak (igazából nem sok különbség van a tavalyi modellekhez képest.. csak kicsit finomítottak)

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz joysefke #22096 üzenetére

    Nehalem-re emlékszel még? Első generációs Core i széria? Na, ott pont egyetlen memóriacsatorna és egy TDP-osztály válaszotta el az 1155-ös és 1366-os szériát. Tökéletesen megvoltak egymás mellett, szinte slágertermék volt az 1366-os platform gamer körökben.

    Sub-Dungeoneer lvl -57

Új hozzászólás Aktív témák