Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Exodius #25358 üzenetére

    Igen, milyen szettet lehet összerakni, és az is elfér a zsebedben? Nyilván hülyeség az is, hogy 100 ezer körül is vannak fülhallgatók, amikor már ennek feléből vagy harmadából milyen jó fejest kapsz. De azokkal sem feltétlen tudsz kimenni utcára, és így tovább.
    Egyébként azok a Fiio X3 árából kijövő telefonok még eléggé belépő szintűek azért, minden tekintetben. Ha mondjuk azt nézed, hogy a zászlóshajók mennyiért mennek, akkor nem is olyan drága az az Astell&Kern, főleg hogy azt nem cserélgeti az ember évente, mint mondjuk a telefont szokás.

  • kemcso

    Ármester

    válasz Exodius #25358 üzenetére

    Sztem nincs ebben semmi elkeserítő, az árazásuk sincs elszállva (na jó párnak igen).
    Nézd onnan, hogy nem kötelező megvenni (mint ahogy a 5-10e Ft-os telefonok is kiszolgálnak magára az alapfunkcióra, nem kell a S6-M9-6+-1520... kategória ehhez...), valahol luxuscikk.
    Egy asztali DAC is a 50e+ kategóriánál kezdődik (újonnan)), és ott a méret nem számít, akkora amekkora. Egy DAP-nál a miniatürizálásra igenis komoly mérnők idő megy...
    iBasso nem is olyan drága, az AK igen, de az én véleményem szerint magasabb hang, UI, stb minőséget is képvisel, mint a Fiio, iBasso.

  • flash-

    veterán

    válasz Exodius #25358 üzenetére

    Nekem pont ma jött meg az ibasso dx50(fw 1.6) ,tudok a témáról nyilatkozni.

    Eddig samsung galaxy s advance telefonon hallgattam zenét ,nem sok megelégedéssel...
    füles vsonic gr06 ami nem rossz füles..

    nos mikor elkezdtem "tesztelni" az ibassot- elszállt minden kétségem.csodás tiszta magas hangok,továbbá - ezt a zenei tulajdonságot nem tudom hogy nevezik- amikor nem egy hangon énekel-zenél valaki hanem folyamatosan gyorsan változnak a hangok akkor ebben az esetben az olcsóbb lejátszók(hifi,telefon mindegy) elgyengülnek,nem nem hangerőre értem inkább a hangoknak a "szélessége" telitettsége gyengül,elvékonyodik,elbizonytalanodik.
    nos itt ezt nem tapasztaltam,hangváltásoknál,hanglépéseknél is megmarad a kellő hangszín.
    talán ezt nevezik feszességnek,nem tudom...
    Az az első benyomásom egyébként(2 óra hallgatás után) hogy főleg a klasszikus zenénél jeleskedik ez a lejátszó,ott adta meg azt a nagy pluszt,de lehet ez felvételfüggő,meg talán füles függő is.
    (gr07 ha megjön gondolom lesz egy minőségbeli előrelépés gr06 hoz képest)

    Nem tudom milyen hangzása van fiio-nak,de hogy a dx50nek nem mobilhangzása az tuti.
    de ki merem mondani hogy a hangzása az asus xonar d1 hangkártyáménál is jobb!

    A mobilról olyan volt a zene mintha valaki lejjebb vette volna a frekvenciát,továbbá a magasak sziszegtek..
    itt nem!(erről a sziszegésről mások is beszámoltak már itt ph-n,nekem dx50 nél nincs,előtte minden lejátszónál volt)

    akicósan ibasso dx50 et ki tudsz fogni 50 ezer körül,és a telefonok meg sem közelítik a hagnzását.
    továbbá egy mobiltelefonnal elvan az ember 1-2 évig utána ugyis kimegy a divatból, vagy elromlik és veszed az újat,még egy zenelejátszóval általában tovább elvan az ember,főleg ha kicsit vigyáz is rá.

    értelmetlen ezen lejátszók összehasonlítása a telefonokkal.

    egy kis segítséget kérnék:
    rutrackter tele van dsd fájlokkal.
    elvileg melyiknek a legjobb a minősége?dsd vagy SA-CD,stb?

    Dff fájlokat találtam,azok is dsd fájlok,de az ibasso nem viszi őket...
    ötlet?
    (ibasso oldalán már írják hogy viszi)
    szóval ha legjobb minőséget akarok akkor milyen féle formátumot keressek?

    [ Szerkesztve ]

    "Embrace our fellow man, no longer vilified"

Új hozzászólás Aktív témák