Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz DS39 #29536 üzenetére

    Bekapcsolható, de oda is van írva, hogy "ha lehetséges", vagyis feltételes.

    Én akkor szembesültem ezzel, amikor Win7 64 bit után áttelepültem Win7 32 bitre (egyéb, programkompatibilitási kellemetlenségek miatt). A Firefoxban ekkor makacsul megjelentek a ClearType fontok, amit pedig a Win7 felületéről már kiirtottam (már amit lehetett).

    Mint kiderült, neten is utánaolvasva, a hardveres gyorsítás ebben nyilvánult meg, hogy automatikusan engedélyezte a ClearType fontokat, még a fórumok szövegében is (PH, Index), és más weboldalakon is. Nem azt mondom, hogy nagyon csúnya lett volna, bizonyos szempontból még egész jól is nézett ki, de engem mégis zavart. XP-n sem volt ilyen gond egyébként, vagyis nem jelent meg a ClearType.

    Tehát erre javasolták a hardveres gyorsítás kikapcsolását, ami igaz is volt (újraindítást igényel), ezután ismét "normális" betűket láttam a fórumokon (is).

    Most telepítettem én is a 17.0.1-et, így jelenleg hiába állítom be a hardveres gyorsítást, szerencsére nem látom a ClearType fontokat.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák