Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chappy

    tag

    válasz Ferdzsoo #40849 üzenetére

    Köszi szépen mindannyíótoknak a kimerítő válaszokat!

    Igen, részben megvan a spórolás íze, ráadásul nem kocsihoz, hanem vonathoz gondoltam :D De nem ez az elsődleges szempont, hanem élvezetesnek tűnik az egész. Persze a fő szempont hogy a fogyasztás tényleg ne legyen sok (8-10-nél több). Hobbinak viszont jó lenne, mert régen a programozás volt, eljöttem informatikusnak, most pedig akkor emellett a hobbi az elektronika/barkácsolás, és jó lenne egy olyan dolog aminek azért van értelme is meg fazsa érzés (legszívesebben repülőt vezetnék, de az végképp nem az a kategória amit meg tudok fizetni). Annyi van, hogy más mögött ülni nem szeretek (mióta jogsim van, ki nem állahatom azt sem hogy ha más vezet), főleg ha 80-nal megy kisutcában. Akkor a keret még változó, várok míg a 24. szülinapom közel lesz (kb3 hónappal előddig) aztán majd majd megyek korlátlanra. De lehet addig elmegyek robogós moped oktatásra, mert picit durvának tartom 600-asra ráülni anélkül hogy kismotoron mentem volna-e (igaz heti 40-50 megvan biciklin, de azért messze nem ugyanaz a műfaj szerintem).

    Egyébként valami jó alapokhoz való könyveet tudtok, pl "Motorok balfaszoknak"? Nem a vezetési, hanem főleg a szerelési, karbantartási részről. Nagyon sok mindent könyvből tanultam (meg utána magamtól gyakorlattal), de körülbelül olyan műszaki szinten vagyok hogy nem dőlök be hogy dízel autóban keressem mega gyertyát, viszont nem tudnám megmutogatni 1-2 elemen kívül hogy mi micsoda, főleg nem hozznyúlni (tehát az a minimum sznt, amit B-hez leadtak, motornál nem tudom mennyire mennek bele mondjuk gondolom olajcsere/lánccsere nincs a gyakorlati részében).

    Öcsém jogsija: vidéki iskola, kisváros, 50km-re nagyvárosba vezetnek/vizsgáznak. De ez van :-(

Új hozzászólás Aktív témák