Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz godjopet #90289 üzenetére

    Virágbolt=torrent. Ez annyira azért nem "titkos-szleng" - használja boldog-boldogtalan. Már én is - pedig nem vagyok egy "torrent-huszár" (routeren, NAS -on nem is ment torrent soha).

    Az a Synology új korában volt 40 pénz vagy 5 éve. Tudom, én is akkor vettem újan ... Használtan 20K fölött nem nagyon szoktam már látni ...

    Stream -elésre érdekes módon a TP-Link -el pozitívabb tapasztalataim vannak (igaz AX50 -el: [link] ) . Volt nálam huzamosabb ideig egy Asus AX82U - azon csak próbaként próbáltam torrent -et meg médiaszervert beállítani, de mindkettő fail volt. Igazából, ha belemerültem volna, akkor lett volna megoldás, de akkor (sem) egyik sem érdekelt annyira.

    Érdekes módon a mobil app -ot még "informatikai analfabéták" - tágabb családi körömben idős szülők (ugyanaz a korosztály, mint Nálad) vagy éppen húgomék - proaktív módon nyomogatták meg állítgatták, hogy az állam kb. a földön koppant. Azaz baromi intuitív. Az Asus-é meg "csili-vili", de azt annyira nem erőltették ... Érdekes kísérlet volt. Valamint a TP-Link -nél akár több router egyidejű (egy TP-Link ID alatt) kezelése gyors, könnyű. A Deco app is kb. ugyanez a kategória. Azaz távoli menedzseléshez is a TP-Link a jobb - Asus igazából csak, ha egy LAN -on vagy a routerrel ...

    AX20 -nál az USB2 miatt "fázom" csak kicsit. Nem is a sebessége miatt - az annyi amennyi - hanem hogy jóval kevesebb áramot tud adni a rákötött HDD -nek. Mondjuk amennyiben egy 2,5" -os sima HDD vagy külső tápos megoldás lenne, akkor valószínűleg nem lenne gond.

    Azaz pláne figyelembe véve a pénzügyi keretet inkább arrafelé mennék, hogy router csak SMB megosztás és médiaszerver legyen. Torrent meg akkor laptop - gondolom seed arány nem számít (azaz letöltés és routerre felmásolást követően ki lehet kapcsolni). Akkor az AX20 jó lehet ... Amennyiben meg torrent is kellene, akkor sajnos Asus alapon jobban bele kell nyúlni a zsebbe ...

  • MaCS_70

    félisten

    válasz godjopet #90289 üzenetére

    Az én javaslatom a következő, bár kétségtelenül a (nem túl reális) keret fölött van:

    Asus AX56u router.
    Ehhez csatlakoztatsz egy külső HDD-t, amelyről nézhetőek a filmek.
    A filmek pedig akár úgy is odakerülhetnek, hogy magán a routeren futó DownloadMaster tölti le őket.

    Ezt pedig a szintén a routeren futó OpenVPN szervert elérve vezérelheted, de ezen keresztül akár másolhatsz is ide, és nem mellesleg távolból felügyelheted édesanyád rendszerét.

    A TeamViewert pedig el lehet felejteni erre a célra -- nagyon nem erre való.

    MaCS

    [ Szerkesztve ]

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák