Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bgaborj

    csendes tag

    Sziasztok!

    Tanácsotokat szeretném kérni. Jelenleg egy Asus AC66-os routert (még az első széria, nem a B1-es, kb 6-7 éve vettem) használok egy L alakú, kétszintes családi házban. A router a felső szinten, az L egyik szárának egyharmadánál van, sose sugározta be az egész házat, ezért vettem egy Asus repeatert is 2 éve (a kábelezős, falfúrásos hálózatbővítést ki szerettem volna hagyni) Ezzel a megoldással nem vagyok túlságosan elégedett, az eszközök nem váltanak elég jól a router-repeater között, a wifi sebesség ingadozik. Közben a netet is leváltottuk 1000 Mbit-esre. Továbbfejlesztésben gondolkodom. Az Asus routerrel eddig elégedett voltam (NAS-t, torrentezést,+ 8-10 wifis kütyüt szolgál ki, fontos számomra a VPN és az Asus ddns), gondoltam megmaradnék a márkánál és a mesh-re alkalmas routerjeik közül választanék. Viszont szeretnék "időtállóbbat", és ax-esekre gondolok elsősorban. Itt a fórumon általában az ac-seket ajánljátok (gondolom a kiforrottabb firmware-ek, jobb ár-érték arány miatt). Az ax-sek közül melyik javasolnátok erre a felhasználásra, mert 40 ezertől 160-ig szórnak az árak. Vagy ne is Asusban gondolkodjam, és vegyem egy másik gyártó mesh rendszerét (pl. Ubiquiti)? Köszönöm, ha tudtok tippet adni.

Új hozzászólás Aktív témák