Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    válasz Sumptuous #74328 üzenetére

    AC66U B1 vs. AC57U

    prociban a kis 15ezres vacak buciraveri a 30+ ezres nagytesót
    miért?
    mert hibába a 2x1GHz Broadcom proci, Merlin is megírta hogy nincs benne valódi HWNAT így izzadni fog gigabit pppoe alatt (DIGI és Telekom gigás net is ilyen) illetve két akkora baromi nagy borda van magán az alaplap körül hogy még üresjáratban is fűt mint a kazán
    ezzel szemben a kis vacak 2core/4thread Mediatek procija valódi HWNAT-os, gigabit pppoe mellett még csak meg sem mozdul a terhelése, röhögve töltöttem SSD-re torrentnél 900+ megabittel miközben volt 300megabit seedem, szintén meg sem mozdult a proci és a poén hogy még hűtőborda sincs mert nem melegszik annyira mint az ARM Broadcom

    persze flash-ben csak 16MB és RAM-ból csak 128MB jár hozzá
    de alap felhasználásban a flash bőven elég úgyis gyári FW-t tolsz rajta a RAM meg sosem ment 50%-tól fentebb torrent mellett sem, ez inkább ilyen statikus RAM fogyasztás nem terhelésre nő mint a PC-nél

    wifire is meglepetés jött mert bár én csak LG G4 telefonnal tudtam tesztelni az AC és N részét
    de AC-n 1antennás kliensen AC66U B1 tudott 235-245megabitet ugyanott az AC57U 270-280megabitet is hozott

    ami hátránya mert hát az is van hogy gyári FW eléggé foghíjas még tehát sok extra még nincs benne ami persze változhat még, illetve hogy nem állítható a wifi teljesítménye ami szerintem semmi hátrányt nem ad mivel alap módon is tökéletes

    ami előnye az AC66U B1-nek a Merlin támogatás, kb. minden támogatva van benne és 1-2havonta jön új Merlin meg gyári FW is sűrűbben fog
    illetve van HGG is ami Merlin alapú igaz elég ritkán jön ki új de abban lehet tolni még a wifi teljesítményt fentebb ha valakinek kevés lenne

    én jelen állásban bánom hogy megvettem az AC66U B1-et csak tavaly augusztusban még tudtommal nem volt AC57U képben AC65P meg főleg nem volt

    [ Szerkesztve ]

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák