Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M@trixfan

    addikt

    válasz szaszlaci #9060 üzenetére

    Nagyon erőlteted a szuperlátást pedig a valóságban pusztán a te észlelésed átlagos vagy átlag alatti. Szerintem azt is összekeverted, ahogy leírtam a fizikai működését az egy chipes DLP-nek és ahogyan azt észlelni lehet. Mivel én nagyon jól tudom mit írtam és mire értettem, a pontos idézés terhét meghagyom neked, sőt egyenesen rád hárítom. Kicsit olyan érzésem van, hogy egy lelkes DIY ember vagy ami becsülendő, csak sok a félinformáció. Nekem mondod, hogy én mit ne keverjek össze mivel, amiről megjegyzem szó sem volt, majd utána bebizonyítod azt amit állítottam. Ez nem magyarázat, hogy "milyen színnek fog hatni" és "minek látszik". Annyiban igazad van, hogy pont emiatt minimum egy közepesen jó koloriméter szükséges ahhoz, hogy érdemben tudjon csinálni valamit az ember a végpontokon kívül. Engem nem zavar, hogy nettó hülyeségnek veszed amit mondtam, csak esetleg másnak lehet vicces, hogy aztán engem igazoltál a mondandód többi részével. Viszont mivel félig-meddig megvannak a fizikai ismeretek, érdemes azon elgondolkodni, hogy a szürke festés egy szubtraktív szűrő a hullámhosszra tekintve, az ND filter pedig a fényáramot csökkenti egyenletesen. Megjegyzem szívesen veszek kiegészítést a témában mástól, nekem a BME-s mérnöki fizikai alapokon kívül csak hozzáolvasott ismereteim vannak.

    Lehet, hogy neked otthon bejön a szürke festék amit csinál, csak azt elég meredek helyes megoldásnak tekinteni. Burkoltan próbáltam erre célozni segítő szándékkal, de hát ez van... A sima szürke vászon és a sima szürke falfestés miben különbözik, ha már itt tartunk? Biztos megint én keverek össze valamit, de egész véletlenül nem az irányított viszzaversű optikai vásznakat nevezed simán szürkének?

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

Új hozzászólás Aktív témák