Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • feco70

    senior tag

    válasz Orlin #52031 üzenetére

    Nem tudom melyik jobb, de én nem kapcsolgatnám biztos. Nem komfortos, valamikor mi se vagyunk otthon egész nap, sőt én reggel járok haza, biztos nem viselném el ,hogy a hidegre menjek haza. Hogy mi a jó a gépeknek nem érdekel, nekem legyen jó, azért vettem őket :)

  • Strezi

    őstag

    válasz Orlin #52031 üzenetére

    Azért jobb a folyamatos üzem, mert a kompresszor kenése, hőmérséklete egyenletes. Minden indulásnál van egy melegedés, utána pedig egy lehülési ciklus. Ez egy érv mellette.
    Ha amúgy nem hül reggelre nagyon le a fűtött tér, akkor érdemes fogyasztás szempontjából nappal, tipikusan melegebb kinti hőmérséklet mellett felfűteni hőszipkával.
    Szóval én a te esetedben egy nappal fűt, este álló programot használnék. Még ha nincs is bent senki, kényelmesebb estére melegbe bemenni, aztán szinte azonnal le is lehet kapcsolni.

    Távolról nem lehet megmondani nektek mi a legjobb, csak támpontokat lehet adni ;) Én egész nap folyamatosan fűtök, mert nem szeretem a hőingást, és otthon dolgozva tudok fázós lenni. Mindössze a ventillátort veszem fix alacsonyra estére mostanában, hogy elcsendesedjen a nappali, és menjenek aldudni a gyerekek napi ütemben.
    De, most ünnepekre ezt is levettem, mivel fent vannak amíg akarnak...

    [ Szerkesztve ]

    Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

  • rmihaly

    tag

    válasz Orlin #52031 üzenetére

    Szia!

    Elég összetett témában kérdeztél így nem is lesz egzakt egyszerű válasz rá.
    Ha neked az a jobb ha egyenletesen van fűtve összes helység akkor használd úgy.

    A ki/be kapcsolás és a helységek kihűtése szerintem sok esetben nem javasolt.
    A külső falaim nem szigeteltek, így azok a sarkoknál akár 5-6fokkal is hidegebbek, a szobában 22C van.
    A belső páratartalomtól függően kb 13-14C-on már 100% lenne a relatív páratartalmam, ami penész képződéshez vezetne.
    Ezért én folyamatosan tartom a benti 22C-t.
    Ha lekapcsolnám akkor reggelre nálam is 17C-körülre hűlne le a helység, de itt már ugyanez a sarok 10-11C-os lenne. Tehát full párás dohos lenne.
    Ha a határolószerkezet jól szigetelt (kívülről) és a falak relatíve jó hőtárolók, el tudom képzelni hogyha nem vagy otthon akkor lekapcsolt fűtéssel költséget tudsz megtakarítani.
    Másik kérdés hogy mennyire van túlméretezve a klíma, azaz hogy képes e befűteni a helységet rövid időn belül a célhőmérsékletre.
    Ha a lehűlt lakást kell felfűteni, ahhoz nagyobb teljesítmény szükséges, mint a szinten tartáshoz.
    Továbbá kérdés a megtakarítás mértéke is. Havi 1000-3000Ft-ért nem éri meg ezzel foglalkozni.
    Ez a teljes fűtési időazakban kb 5-15eFt megtakarítást eredményezne, úgy hogy a lakásban Te vagy a "termosztát" :)

Új hozzászólás Aktív témák