Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rmihaly

    tag

    válasz Orlin #52031 üzenetére

    Szia!

    Elég összetett témában kérdeztél így nem is lesz egzakt egyszerű válasz rá.
    Ha neked az a jobb ha egyenletesen van fűtve összes helység akkor használd úgy.

    A ki/be kapcsolás és a helységek kihűtése szerintem sok esetben nem javasolt.
    A külső falaim nem szigeteltek, így azok a sarkoknál akár 5-6fokkal is hidegebbek, a szobában 22C van.
    A belső páratartalomtól függően kb 13-14C-on már 100% lenne a relatív páratartalmam, ami penész képződéshez vezetne.
    Ezért én folyamatosan tartom a benti 22C-t.
    Ha lekapcsolnám akkor reggelre nálam is 17C-körülre hűlne le a helység, de itt már ugyanez a sarok 10-11C-os lenne. Tehát full párás dohos lenne.
    Ha a határolószerkezet jól szigetelt (kívülről) és a falak relatíve jó hőtárolók, el tudom képzelni hogyha nem vagy otthon akkor lekapcsolt fűtéssel költséget tudsz megtakarítani.
    Másik kérdés hogy mennyire van túlméretezve a klíma, azaz hogy képes e befűteni a helységet rövid időn belül a célhőmérsékletre.
    Ha a lehűlt lakást kell felfűteni, ahhoz nagyobb teljesítmény szükséges, mint a szinten tartáshoz.
    Továbbá kérdés a megtakarítás mértéke is. Havi 1000-3000Ft-ért nem éri meg ezzel foglalkozni.
    Ez a teljes fűtési időazakban kb 5-15eFt megtakarítást eredményezne, úgy hogy a lakásban Te vagy a "termosztát" :)

Új hozzászólás Aktív témák