Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyuszos

    tag

    válasz falabu88 #49983 üzenetére

    "Jó lenne tudni a 34dB nagyjából milyen hangos.."

    Zavaróan! A Perfera bőven 30 alatt van, és rendesen hallani. Nyilván megszoktuk már, de a 34-et nem biztos, hogy szeretném hallgatni.
    És ettől csak hangosabb lesz ha igazán dolgozni kell.

    Forza Romania.... ;)

    [ Szerkesztve ]

  • rmihaly

    tag

    válasz falabu88 #49983 üzenetére

    Szia!
    Ne vedd készpénznek azt a hőigényt amit írtam!
    Az csak hasraütés szerűen írtam be. Nekem a lakás hőigénye 105W/fok körül van - ez 50m² vályog/km tégla mix fal jól szigetelt ablak, és jól szigetelt födémmel. Födém szigetelés nélkül nálam már 165W/fok volt az igény.
    Ha nálad a 30-as fal valami szigetelt tégla féle, nem mindegyik fal külső stb lehet jóval kevesebb a hőigényed! Simán lehet hogy csak -3, -5 fok körül lenne folytonos a klíma üzeme.
    Ezt neked (energetikusnak) kell megvizsgálnod.
    Egy biztos: ha csak időszakosan megy akkor nagyon nagyok a hőmérséklet különbségek a fűtés közbeni és a fűtés nélküli időszakban (pár fok általában 2-3). Ez már jelentősen rossz komfortot jelent - persze van aki így szokta meg, de ő a ritka kivétel.
    Én ha elköltenék 1db klímára 400e Ft-t nem azt várnám el, hogy 24C- ra állítva 26C-nál kikapcsoljon majd mikor visszahűlt a lakás 23C-ra akkor meg 50C-os levegőt nyomjon 5 percig megint elérve a 26C-t, majd 18 percig ismét hűljön a lakás 23C-ra, majd kezdjen fűteni, de mivel lefagy/vagy mert idő van, épp nem fűt hanem olvaszt, és ekkor hideget csináljon. Van 22C és utána 8percig fűtsön 55C-al és így tovább.
    Gondold át amit írtam, és járj utána, hogy a te helységedbe tényleg jó e a kiszemelt klíma vagy lehet más jobb opciót találni. A keretösszeg alapján szerintem tökéletes gépet is tudsz venni - olyant ami biztos jó.
    Egyenlőre úgy érzem ágyúval verébre esete lenne az amber megvásárlása. Aztán próbálnád meggyőzni magad/párod hogy ez jó, aztán mégis lecserélnéd.

Új hozzászólás Aktív témák