Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blountex

    senior tag

    Sziasztok!

    Igazából nem tudom melyik fórumba írjak ezzel kapcsolatban, de adott egy LG 34UC79G monitor, és általában a legtöbb monitoron csak DP és HDMI illetve vonal és fejhallgató bemenet van. Optikai bemenettel nem igen találkoztam.
    Na most, van egy LG 5.1 házimozi rendszer ellátva HDMI be és kimenettel, RCA , optikai bemenet is van.
    A monitort DP porton keresztül használom 144hz miatt.
    A következő a helyzet:
    Ha a monitorra RCA bemenettel csatlakozok, akkor vonalszintű bemenetként érzékeli a hangot, így ez kevésbé jól szól.
    Ha összekötöm HDMIvel az erősítőt és a vga-t akkor ott vagy duplikálni kell a kijelzőt vagy kiterjeszteni, hogy lássam a win10 az lg házimozi-t és így már lehet jobb minőségben a hangot lejátszani, de ekkor nincs csak 60hz.
    Hasonló a helyzet mikor a TV és az erősítő optikai kábellel kötöttem össze majd a VGA-t és a TV-t HDMI kábellel, ekkor látta a monitor az optikát, de szintén csak 60hz mellett mivel duplikálás/kiterjesztés kellett neki.
    Ha kizárólag 1 megjelenítőn azaz a monitoron vagyok akkor csak a vonalszintű bemenetet képes érzékelni.
    A másik érdekesség, hogy akármit csinálok csak 2.1 tudom megszólaltatni a hangszerdszeremet, 5.1 csatorna valahgy nem lehetséges, de mikor a fejhallgatót dugom be a gépbe akkor megkérdezi hogy 2.1 vagy 5.1 legyen.
    Realtek hangkártya egy MSI b350 tomahawk artic alaplap.

    Én valami ilyesmire gondoltam, ez nem tudom, hogy megfelelő lenne-e:
    [link]

    vagy esetleg hangkártyával járnék a legjobban?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák