Hirdetés

Aktív témák

  • Dave™

    nagyúr

    válasz baluka26 #23838 üzenetére

    Az a baj, hogy én ebben érdemben nem hiszek. A rippelésnél EAC-t használok, ez a tökéleteshez elég közel eső eredményt hoz, de csodát az sem tud tenni, ha olyan a lemez. Nem is kell neki. Lejátszáshoz pedig Zune-t, mert egyrészt szeretem a felületét, másrészt a telefonhoz egyébként is kell, harmadrészt semmi hallható különbség nincs a foobar-hoz (amit szintén használok, de csak előszűrésre, a végleges albumok Zune-al mennek). A foobar készítője szépen megfogalmazta a dolgot, a különbség leginkább csak placebo. Én sem hallok különbséget 256+ kbps mp3 és flac/wave között, csodálom, hogy van akinek ez flac/wave, sőt, pár bites eltérést felmutató ripelések között is megy :) A wasapi-val meg hasonlókkal lehetne játszani, de szerintem az is értelmetlen, a Win7 audio alrendszere újra lett írva, nem hallok különbséget a wasapi-hoz képest, viszont egy csomó kényelmetlenséggel jár, tehát nem élek vele. Éreztem némi gúnyt a gazdaságossági elveimmel kapcsolatban, de semmi gond :D Úgy csinálom, hogy a HD2 kielégítően meg tudja hajtani az olcsón szerzett K601-em, szerintem 40.000 Ft-ból nem tudtam volna sokkal jobban megoldani a dolgot, ezért tartom gazdaságos megoldásnak. 40k Ft nem sok, a K601 többe került volna önmagában, és ez már azért bőven korrekt minőség és élvezeti faktor. Jelenleg ez az a szint, aminél teljesen elégedett vagyok a ráfordítással járó minőséggel. Rákölthetnék kétszer-háromszor ennyit is, anyagilag nem okozna gondot, csak nekem ez a szint jelenleg teljesen megfelel és teljesen értelmetlennek tartom, mert az előrelépés sokkal kisebb lenne, aránytalan lenne a ráfordítással szemben.

Aktív témák