Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dobragab

    addikt

    Készen van az első wireless lag mérés, mellékhatásként kijött a lézeres poz. accel.

    Az előző erről szóló posztban sajnos csúszott egy durva mérési hiba.

    Tesztalanyok:
    Logitech G100s @ 1000 cpi, 125 Hz (kék)
    Logitech Anywhere MX @ 1000 cpi, 125 Hz (zöld)

    Eredmény:
    3,2 ms input lag
    ~10% poz gyorsulás 1,2 m/s-nál

    Íme a módszer:

    Az OxyPlot MouseTester-t kicsit módosítottam, hogy két eszközt egyszerre, külön loggoljon, és egy grafikonon jelenítsen meg. Pluszban kapott egy "csúszkát", hogy hány ms-mal tolja el az ábrázolt grafikonokat egymáshoz képest.

    A két egeret összefogva csináltam a Collect fázist: teljesen együtt mozgott a két egér. Alacsony sebességű mérésnél mindkettő 1000 cpi-t mutatott.

    Azért 125 Hz-en készült a mérés, mert
    1. az 500 Hz-es grafikon nem elég sima a szabad szemmel való összehasonlításhoz
    2. a program még bugos, a két egér csak azonos Hz-en mehet

    Korrigálatlan screenshot:

    Látszik, hogy a két közvetített sebesség nem egyezik, így nehéz pontosan egymásra illeszteni, muszáj korrigálni a CPI-t.

    CPI korrigálva:

    Egy pillanatra emlékezzünk meg: alacsony sebességen, vonalzó mellett 1000 cpi-t mértem, 1,2 m/s-nál pedig már 1100-at közvetített a szenzor. Mellékhatásként lemértem a poz. accelt.

    Itt már tisztán látszik, hogy a két grafikon időben el van csúszva, azaz látható az input lag. Mérjük le! A csúszkával 0,1 ms pontossággal beállítottam, hogy a lehető legjobban fedjék egymást a grafikonok, íme:

    Input lag korrigálva:

    Azaz 3,2 ms. Az majdnem annyi, mint a 125 Hz / 1000 Hz átlagos késleltetésbeli különbség.

    Hamarosan várható belőle Logout bejegyzés, talán főoldali. Ti mit gondoltok?

    [ Szerkesztve ]

    Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

Új hozzászólás Aktív témák