Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #02683648

    törölt tag

    Üdv,

    Hát eléggé elbizonytalanodtam most áttanulmányozva a topicot, eredetileg Tesoro Durandal-t akartam volna venni Cherry MX Blue kapcsolóval de amit itt olvastam lehet h mégis többet kellene rászánni.
    Tehát akkor:

    1.Mekkora összeget szánsz rá?
    40e Ft, külföldi rendelésnél max 150 € (de ez az abszolút felső korlát)
    2.Használt szóba jöhet-e?
    Igen ha jó állapotú
    3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod?
    Ezen fogom befejezni a PhD-met (viccen kívül :DDD ) tehát hc szövegszerkesztés, játszani nem játszok.
    Annyit tudni kell h nem tudok 10 ujjal gépelni (vakon értelemszerűen igen de nem 10 ujjal)
    4.Milyen típusú billentyűzetet keresel?
    Csak mechanikus
    5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények
    Konszolidált kinézete legyen (ne ötszáz színben világító, sárkányos, meg mittudomain hasonló )
    6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz?
    Nem de lehetőleg európai legyen (ISO-nak hívják asszem)

    Amit eddig néztem a Tesoro-n kívül a Das Keyboard cherry kapcsolós változata (ebből a blue 130 eur, a black van asszem leakciózva 70 eura), itt vki írta h német ebayen lenne érdemes a G80-as cherry billnek utánanézni (jelenleg 70-80 euért láttam, plusz szállítás)
    Esetleg megnézném az IBM Model M-et is ha jó állapotú de nem tudom hol érdemes belőle nézni használtat. Európai kiosztásúból a legolcsóbb 100 eu körül volt ebayen (nem tudom h ér e annyit), az amerikaiból vagy van ahogy-esik-úgy-puffan alapon ebayes (vagy működik vagy nem) a felújított viszont brutál áron megy (120-160 $ + szállítás kb 90 + ÁFA + VÁM).
    Plusz kérdéses h a USA kiosztást meg tudnám e szokni.

    Ha van még vkinek jó ötletet azt szívesen látom.

  • #02683648

    törölt tag

    válasz Domonkos #24678 üzenetére

    Köszönöm az eddigi javaslatokat, szerintem egyelőre vmi jobb Cherry MX Blue-s lesz aztán majd később egyszer beruházok egy jobb állapotú Model M-re
    Mecha-t "üzemszerűen" nem használtam még, anno 92 v 93-ban kezdtem az ipart PC-n akkor emlékeim szerint vmi ilyen féltégla súlyú kattogós billünk volt, az mechás lehetett talán, bár 11-12 évesen nyilván nem ezzel foglalkoztam :DDD
    Ami az angol (ANSI) kiosztás megszokását illeti, tutira egyszerűbb mint a nyomorult AZERTY.
    Belgiumban éltem egy évet, ott csak ilyen volt, miután levettem h kb 3x annyi ideig tart vele egy hosszabb e-mailt megírni nekem mint egy QWERTY/QWERTZ-vel, minden 3 sornál hosszabb írási feladatra a saját laptopomat használtam :DDD

Új hozzászólás Aktív témák