Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ringman

    nagyúr

    sziasztok!

    billentyűzetet szeretnék venni, pár napja olvasom a topikot/teszteket, látatlanban mx brown (esetleg red), vagy topre (NovaTouch TKL, amit néztem) switch, ami kézre állna.

    ki lehet valahol próbálni a novatouchot?

    jelenleg egy lenovo fingerprint usb keyboardot használok munkahelyen
    ilyet, csak nem ansi layouttal: [link]

    kérdezz-felelek:

    1.Mekkora összeget szánsz rá?
    30k (ha van minőségi ugrás a választékban, akkor 40k is lehet, ha azok már sokkal jobb anyagminőségűek)

    2.Használt szóba jöhet-e?
    nem, számla szükséges (lehet másik eu-s tagoszágból származó szla is)
    kivétel a nem chicklet, de win gombos thinkpad ultranav bill, persze nem a fenti árkategóriában. ez: [link]

    3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod?
    munka - cad + gépelés - jó lenne, ha jópár évig kiszolgálna.

    4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus)
    mechanikus/topre

    5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények (kell-e numpad, világítás, csuklótámasz, vezetéknélküli, ergonomitás, programozhatóság, stb?)

    - numpadhoz nem feltétenül ragaszkodok, + ahogy néztem van külön mechanikus numpad is.

    - leütéshez szükséges erő ne legyen nagy

    - legyen rajta win-gomb (többek között ezért nem használom a thinkpad ultranav billentyűzetem)

    - világítás inkább hátrány, mint előny.

    6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz? (amennyiben nem, sokkal testhezállóbb billentyűzetet is találhatsz/ajánlhatunk)

    - nem
    - iso layout preferált, de kb 1 évig használam laptopon us billentyűzetet is, szóval vissza tudnék szokni rá (nem is az í, hanem a magas enter, amihez hozzászoktam)

    köszi a válaszokat!

Új hozzászólás Aktív témák