Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Domonkos

    Ármester

    Mivel lassan egy teljes eve hasznalom a dvorak kiosztast elsodlegesnek a sajat gepeimen, igy gondoltam hogy ideje lenne egy hosszabb gepelesi tesztnek alavetni. Es ha mar csinalok egy ilyet, akkor abba belefuzok egy cherry mx blue vs buckling spring osszehasonlitast is.
    A felallas: A szoveg a Ludas Matyi mek.hu-s valtozata ekezetek nelkul. A 2 billencs: cherry oldalon kbc poker 2, buckling spring oldalon az almighty IBM Model M. Mindketton bareback csuklotamasz, oring es egyeb modok nelkul - ugyanaz a kiosztas stb. A layout sajat, eredeti, aminek van egy kis koze a programmer dvorakhoz, de par orultseg at lett rendezve benne. Mereshez egy sima note alkalmazast es keyloggert hasznaltam, hogy kicsit tobb info maradjon meg. Hogy nagyon sokat ne jatsszon kozre a faradtsag vagy nehezseg igy ermefeldobas alapjan a cherryvel kezdtem, majd 5-5-10-10-15 perc utan az aktualis mondat vegen tartottam egy perc pihit, majd billentyuzetet csereltem es folytattam. A tesztet hetvegen nyomtam le, de csak mara sikerult a logot kellokepp atturnom normalis statisztikat felmutatva. Ez alapjan pedig 1:00:25 alatt vegeztem az 21272 karakteres szoveggel, amibol ha az 5 cserenel levo pihenoket kivesszuk, akkor ~384cpm-et kapunk; amivel elegedett is vagyok. Jo/osszes szo aranya: 0.9912. Leggyorsabb mondat 460cpm, leglassabb 244cpm. Leggyakoribb hiba: szo utolso szava es a space osszekeverednek - es kapasbol 2 szot elront - ezek termeszetesen igy, duplan vannak szamolva.
    Viszont ami erdekes, hogy a cherry mx blue-val valoban gyorsabban gepelek, attol fuggetlenul, hogy nem ezt hasznalom elsodleges billentyuzetnek. :Y Konstasn 3-4%-kot vert minden cserenel as IBM-re. Ezt leginkabb az actuationig levo rovidebb billentyuutnak tudnam be, meg talan annak, hogy meg mindig egyszerubb rajta a double-tap. Raadasul amit korabban irtam hibait, hogy szerintem miert nem annyira alkalmas munkara, az gepelesnel szinte elo sem jon.
    Masik erdekes dolog viszont az volt, hogy a sessionok befejeztevel mindig orom volt atulni a masik billhez. Az IBM-re azert volt jo valtani, mert ergonomikusabb a hajlitott hatlappal (amit ha egyszer megszokik az ember le nem akar rola mondani :P ), a pokerhez pedig kicsit konnyedebb a puhabb billentyuk miatt. Viszont ezt csuklotamasz nelkul (foleg ugy hogy nem voltam hozzaszokva a profiljahoz) sokkal farasztobb volt hasznalni. Olyan volt erzesre, mintha magasabb lenne az IBM-nel - pedig aztan megsem - es nagyon hatra kell hajtanom a csuklomat hogy felerjem. Masik oldalon meg az iso enter es bal shift volt a zavaro.
    A hangrol a velemenyem meg mindig nem valtozott. A model M-nek jobb a hangja, de a hangereje miatt sokkal elviselhetetlenebb, mint az mx blue.
    Osszessegeben mindketto nagyon kozel van szerintem a plafonhoz - mar ami a munkara valo hasznalhatosagot illeti, es ha az ember megtalalja nekik a megfelelo helyet, akkor olyan periferiakkal dolgozhat, ami soha nem fog csalodast okozni. Az hogy mire meg hogy hol fogom hasznalni a ket klavit, ez alapjan nem valtozott; a model m marad az otthoni gepnel fo billentyuzetnek egy luxemate i200 macropaddal kiegeszitve, a poker meg jon velem ha at kell ulni masok gepeihez - meg arra a minimalis jatekra.
    Barmi kerdes van itt, vagy privatban valaszolok. :))

    [ Szerkesztve ]

    Gender of electrical connectors is defined by the pins.

Új hozzászólás Aktív témák