Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz 7 #20300 üzenetére

    Eddig angol és magyar kiosztás közt válogattam (QWERTY, QWERTZ), mert általában nem használom a kettőt együtt. Két kivétel van, az egyik, amikor -> akarok írni a szövegbe, vagy matematikai jeleket pld, ^ vagy a szögletes zárójeleket. A másik, amikor magyar nyelvű HTML oldalt írok, persze ott is csak a <> kellenek.

    Azért hardverben szeretném megoldani, mert pont az ékezetes elütések elkerülése végett szeretném valahogy kiemelni a három módosítót valamelyik hüvelykujj alá. Összerendezni a magánhangzókat egy kézre a ritka mássalhangzókkal, a másik oldalon a gyakori mássalhangzókkal .Másrészt ergonomizálnám, ahogyan a Model 1 is tette. Úgy képzeltem, hogy három sornyi karanterem lesz, az egyik sor módosítható számokká, egy másik soron vannak az írásjelek, és matematikai operátorok, a harmadik soron pedig a speciális karakterek (' " @ & % stb.). A zárójeleknek adnék két külön gombot, amivel a többit ( <>[]{} ) az ékezetmódosítóval lehet elérni.

    Nem tudom hogy mennyire lesz rossz, ha valaki rászokik egy ilyen kiosztásra, és mindenhol QWERTY-vel fog találkozni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák