Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RJ45

    junior tag

    válasz szabonagyur #203600 üzenetére

    Köszönöm szépen és tényleg ne haragudjatok a kifakadásomért, csak nekem ez most állt össze, most értettem végre meg a piacot.
    Tele a net ezekkel az ostoba, félrevezető videókkal és csak most találtam rá a valóságra, a számviteli oldalát látva az importnak. Tehát, hogy nem az van, hogy attól rentábilis valaki, mert jó és tartós autókat importál és visszajáró vevőkört épít ki, hanem attól, hogy óriási az árrés egyetlen törött darabon.
    Tehát neki teljesen mindegy, hogy mit. A típus nem is érdekli. Csak az a lényeg, hogy kint ne érje meg megjavítani (sokszor a rossz híre miatt eleve alacsony) forgalmi érték és a magas javítási rezsióradíj miatt és törötten hozza be. Leköti az összes kiváló kezű magyar szerelőt és megjavítja itthon a harmad rezsiköltséggel úgy, hogy a vételárból kint a német rezsi van levonva. Innen az árrése és tojik rá, hogy egyébként annak az automata váltóvezérlő elektronikája egy olyan „dobozban” van, ami tizenéves korára teljesen biztos, hogy kvázi beázik és meg fog állni az az autó teljes biztos. Nem érdekli, mert ő nem az autót javítja, hanem a kárt. Nem felújít, hanem megjavít.
    Tulajdonképpen szerelő csak ügyetlenebbje marad munkavállalóként „kibérelhető” számomra a bárhol is, mert minden ügyesebb szerelő neppereknél törött autót javít egy kereskedés mögötti műhelyben, mert abban van a pénz. Utcáról nem is vállal munkát.
    Tehát azért van itt a kínálatban ez a tengernyi legendásan rossz hírű konstrukció, mert a megbízható típust gyakrabban javíttatják kint és nem adják el törötten, nyomott áron. Tehát ide szabályozza a piac saját magát. Nem a gonosz, csaló nepper a bűnös, hanem a piac működési kereteit szabályozó szerv, ami nem csinál semmit. Nem csinálja meg a dolgát.
    Ettől a piactól nem lehet várni, hogy magától jobb lesz. Mitől lenne jobb? Hová vezet ez? Köszönöm a tanácsot, de annyira nagy titkoknak ti sem vagytok ismerői és hát hová vezet ez? Most akkor majd verekedni fogunk egy 10 éves J Astra mellett, hogy ki volt ott először? Értitek, ez röhej. :DDD

Új hozzászólás Aktív témák