Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crias

    senior tag

    válasz #98593280 #22198 üzenetére

    Sztem ez egy IGP nélküli A10-es

    tribunus13
    Inkább írj egy keretet meg hogy mire használod és összedobunk valamit.
    Mindjárt

    Szerintem:
    Lap: Asrock B75 pro3 ~20k
    CPU: i5 valamilyen lehetőleg Ivy legyen úgyis az olcsóbb 3450 talán a legjobb választás most ~46k
    Táp: jó lesz ~13k, de akár lehetne THERMALTAKE TR2 RX W0146RE 450W ~12k, ez jó alsó tápos házba is míg a hexa nem, ha felsőtápos a házad maradhat a hexa.
    Ram: Jó lesz az egy modulos is ~5k Kingmax 1333 vagy 1600MHz
    VGA: 7770 ~30k

    Ez így 113k-ra jön ki, i5 helyett mehetne bele i3 és akkor beleférsz a 100k-ba vagy mehet apróról is?

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz #98593280 #22205 üzenetére

    Jaja csak azért írtam hogy akkor már tudsz mihez viszonyítani, itt a phs tesztben volt külön foglalkozva a procierővel is hogy mit tud dvga mellett habár ugye 7970-el volt tesztelve :)
    A modulos architektura miatt volt szórása rendesen...

    (#22204) tribunus13
    Ha mehet apróról is akkor az i5-öt vedd meg Lec-től új procikat árul ~30k-ért megkapod a Sandy I5-öt (i5-2300) már ha van még neki

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz tribunus13 #22208 üzenetére

    [link]
    Ez megjelenéskori teszt volt a gtx460 kb a 6850 szintjét hozza talán kicsit elmarad tőle, szóval 10%-al volt gyengébb de akkor még kezdetleges driverek voltak rajta, mostanra már ez azért az újabb driverekkel változott és alig van különbség közöttük.
    Azt azért hozzá kell tenni hogy ezek beugroszintű FHD-s kártyák szóval kompromisszumokat kell kötni itt ott de nagyon jó kis kártya a gtx460 fogyasztásának a felével beéri :) (hasra ütöttem de tényleg jelentős a különbség, viszont teljesítményben kvázi ugyanaz legrosszabb esetben is 2-3 fps az eltérés)
    Amúgy újonnan már nem is kapni 460-at, vagy mégis? :)

    ShellKretor-nak igaza van mondjuk, 30k-ért hülyeség lenne i3-at venni amikor ezek az újabb athlonok alig maradnak el tőle és így belefér jobb vga is. (vagy esetleg szintén apróról i3-at lehet venni ~20k-ért, meg mondjuk a pro3 helyett is vehetsz olcsóbb lapot a lényeg hogy B75-ös chipsetes legyen ~15k a legolcsóbb)
    Szóval komoly alternatíva ez az új athlon, ár/teljesítményt tekintve.

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz tribunus13 #22213 üzenetére

    Annyiért felejtsd el (amúgy lehet hogy simán csak beragadt termék, nem vették le a hírdetést).
    46k-ért már van 1GB-os 7850 ami köröket ver a 460-ra vagy a fentebb említett 650Ti is jobb

    Ja ha SK konfigját választod akkor én erősen ajánlom ~12-13k-ért az Asrock A75m-HVS lapot ezen van usb3 meg sata3

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz forjam #22235 üzenetére

    Nem árt ha egy házban van elől is meg hátul is 1-1 venti hogy legyen kereszthuzat na meg ha nincs a hdd blokk előtt venti az +10 fokot jelent kb a HDD-nek ami élettartam csökkenéshez vezet.
    Nagyjából 1k-ért már lehet venni normális 12cm-es ventiket, ezen ne spórolj...

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz H_András #22247 üzenetére

    Attól függ mire használod játékra még a 4GB is elég (habár már van 1-2 ami talán jobban érzi magát 8-al)
    Én inkább a + pénzt a 2GB-os 7850-be fektetném vagy még inkább egy 7870-be amit már 59k-ért meg is kapsz. Külön hűtő se feltétlen kell rá az ajánlatba is csak azért került szerintem mert extra igény volt a nagyon halk működés de a gyári ventivel is el van az ember.
    De elegendő lehet 46k-ért egy 3450-es is, ha spórolni kellene valahol.
    Az 550-es raider táp is nagyon sok ennek a konfignak egy TT TR2 450W-os táp is elegendő bőven, vagy még inkább egy sharkoon wpm 400W.

    De amúgy neked nem kell számítógép ház meg HDD a konfigba? vagy mit kellene belerakni pontosan?

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz sunmao #22258 üzenetére

    Először is ez nagyjából ugye 280k Huf, na mind1 is nem fogok ugyse összedobni most egy ajánlatott, mert nem tudom hogy ahol élsz ott milyen hardverek elérhetőek és mennyiért.

    Kezdjük:
    Lap: Ha neked jó akkor nekem is, itthon is kb ennyi az ára talán kicsit olcsóbb... (Gigától jobb ha odszkodsz az 1155-ös lapjai nem sikerültek valami fényesre, persze van kivétel, de mostanában inkább csak a prémium lapjaira figyel oda, msi-vel nincs különösebb bajom de nállam ASUS vagy Asrock a favorit [Igen mostmár jó lapokat csinál, de engem aztán nem érdekel hogy drágábban veszed ugyanazt :)) ])
    CPU: Játékra felesleges az i7 pláne a tuningos verzió, ha mutatsz olyan játékot ami használ 4 nél több magot akkor meghívlak valamire bf3-nál próbálkoztak talán hoz pár fps pluszt de irreleváns, 1 kezemen meg tudom számolni azt is ami 4 magot használ és a jövőben sem ez lesz a mérvadó hanem a HSA (igp-t fogják befogni a proci mellé számolni míg a dvga csak renderel kb, de lehet rosszul emlékszek erre most nem keresem meg)
    Bőven elég lenne egy akármilyen i5 főleg ehhez a vga-hoz, arról nem is beszélve hogy egy tuningos procit akarsz egy nem tuningos lapba rakni értelmetlen, döntsd el hogy akarsz-e tuningolni vagy sem ha akarsz akkor drágább lap kell. lehetőleg Z77-es, de Z75 is jó lesz és mellé egy i5-3570k, ha nem akkor bármilyen i5 megteszi akár egy i5-3450.
    VGA: Megteszi.
    RAM: Ez is jó lesz.
    HDD: izé rendszer alá valami 1 tányéros jobb lenne, de ez is jó lesz max kicsit lasabb
    ODD: OK, ha arrafele van még Nec/Sony optiarc akkor azt vedd hangos viszont nagyon precíz, ha nem nagyon használod akkor mind1.
    HÁZ: Jó lesz a plus-ban elvileg van elég venti is (bár még nem láttam erről tesztet de kíváncsi vagyok rá én is)

    TÁP: SIkerült belenyulni a vargáné kategóriába, legalábbis a tápos totyik által összeállított ajánlható tápok között nincs a TT tápoknál a TR2 szériát ajánlják, de annál is figyelni kell a pontos tipusra RE-re végződjön és ne RU-ra.
    Módosítok: Rákerestem a tápos totyikban de nem igazán volt erről szó viszont van akinek ajánlották már szóval annyira rossz nem lehet de ennyiért kapnál jobbat is. Itt van egy teszt erről a konklúziót legalább olvasd el, a venti hangjára panaszkodnak.
    Én 22k Huf-ért tuti egy Be Quiet! straight power e9 450w, tápot vennék eleve nem tudom minek neked az a 600-as táp cfx-et akarsz? Vagy a Tuning miatt gondoltad? Ha nem lesz tuning ez a táp szerintem jobb választás, vagy fsp aurum 400W, ha nagyobb tápot akarsz akkor fsp raider 550W Bronz minősítéssel de 89%-os hatásfokkal (kb aurum gold belsős persze néhol van benne egy kis olcsósítás de errefele nagyon ajánlott ebben a kategóriában, meg ugye a hatásfok is mutatja hogy kb gold belsős tápot ajánlanak bronze minősítésben).
    Csifiből most a CTG sorozat a menő de az szürke táp bár gondolom téged nem zavar, az írásod alapján, ha mindenképpen a felsorolt tápok közül kell választani akkor legyen egy 500-as CTG vagy akár 550-es is lehet ezek olyan 400-450W -ot le is adnak ezek olcsóbb kategóriát képviselnek de mégis minőségi.

    Proci Hűtő: Nem ismerem ezt a Zalmant amit tudok az az hogy az alpenföhn nagyon jó hűtőket gyárt, pl a Brocken ~11k-ért tudja azt amit a Noctua ~21k-ért.
    Egyéb tesztek
    Zajszintről is
    Vízhűtést nem ajánlom....

    Ami fontos neked:
    -Nem ismerem azt a házat nem tudom milyen ventik vannak benne.
    -Nem vagyok jövőbe látó, majd kiderül hogy az új konzolgeneráció mit tud és ezt hogy követi le a pc, de gyanítom ~3 évig biztos el leszel (még ha nem is full grafikán), én lassan 2 éves VGA kártyával is el vagyok nem jött még olyan játék ami miatt cserélni kellett volna.
    -Ezt nem igazán értem a hdmi arra való hogy a hangot is átvigye, de gondolom ezekre a legújabb hdmi került, talán "1.4a" a legújabb, nézd meg hogy van-e rajta.

    Nem tudom mikor lenne értelme venni karácsonykor valszeg készlethiány lehet 1-2 alkatrészből, de a fene se tudja, akik már több ideje követik nyomon a hardvereket mint én majd segítenek ebben.

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz forjam #22278 üzenetére

    Nézd meg itt a prohardveren a trinity-s tesztet ott az fm1-es A8 az szinte teljesen ugyanazt a teljesítményt hozza mint az fm2-es A8 (~5%-os hibahatáron belül van, ahol számít a rendes natív 4 mag ott az fm1-es jobb ahol nem ott az fm2-es), de a két A10-es rájuk vert ~15-18%-ot.
    Fm2-ből meg ne vegyél A6-ot!
    A8 vagy A10 mert ezek 2 modulosak míg az A6 ha jól tudom akkor csak 1 modulos.

    Itt egy teszt amiben az A6-os is szerepel

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz forjam #22280 üzenetére

    Fogyasztás
    Teljes terhelés mellett sem eszik 130Wnál többet egyik Trinity procis resndszer se (teljes rendszer mindenestől), Szóval igen belefér még ha jól látom akkor a HD7970-nel sem éri el a 300W-ot, mondjuk nem tudom ez a 350-es mennyit tud leadni szerintem olyan 220W körül adhat le szóval egy gyengébb VGA kártyát simán elbír, ha akarsz DualGraphic-ot akkor azért szerintem ajánlott lenne venni egy 400W-os fsp Hexa tápot. Az se sokkal drágább, ha viszont csak IGP-t használsz arra bőven elég lesz a 350-es is.

    Ja a házba meg tuti kell venni ventit de nem tudom azt se milyen van benne meg milyet lehet még belerakni a lényeg hogy legyen kereszthuzat, legyen 1 elől meg 1 hátul, a procira nem tudom kell-e külön hűtő de ShellKretor mintha azt mondta volna hogy nem vészes a hangja de már nem emlékszek rá biztosan.

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz wolfman #22290 üzenetére

    Őszintén szólva engem jobban érdekel a venti vezérlés (mint az hogyx +3megával gyorsabban másoljon fel valamit) ami az asrock lapokban elég jó, míg asuséknál spec nem tudom milyen nem utolsó sorban jóval kevesebbe kerül, az olcsó asus lapok meg nem hinném hogy bármivel is jobbak lennének az azonos árú asrok lapoktól

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz wolfman #22297 üzenetére

    Hát én SK-val értek egyet...
    Tényleg nem ártana tudni hogy milyen volt a környezet ahol elfüstölt a lap...
    Én is csak itx-nél hallottam ilyen gondról, valamint a pro4-m-nél voltak memoria beállítási gondok, de azt is csak pár ember írta be a Trinity-s totyikba.
    Apropó a különböző forumokon általában többségben van a negatív kritika mivel akinél jól megy nem fogja beirkálni hogy hűűű milyen fasza lett... legalábbis nem olyan számba mint akinél gond volt.

    Az UEFI biost meg tényleg az elsők között hozta ki.
    Az AXTU-hoz hasonló venti vezérlő talán van de olyan szerintem nincs másik laphoz, de ez egyéni dolog mert nekem tetszik másnak más tetszik.

    Giga meg ebben az árkategóriában jobbára hanyag munkát végez (tisztelet a nagyon ritka kivételnek), az asrock meg pont erre a részlegre figyel oda (persze a prémium lapokra is odafigyel).
    MSI-nél az a helyzet amit írsz vannak jó lapjaik de vannak nagyon gány lapjaik is.
    Azt is érdemes újra megemlíteni amit SK írt hogy az asrock lapok eléggé tuningbarátok tele vannak rendre hűtőbordával nem sok más márkájú lapon láttam hogy ennyi bordát raktak volna rá (itt most <20k árról beszélünk)

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz fungeld #22320 üzenetére

    én az usb3 és sata3 miatt A75-ös chipsetes lapot vennék:
    ASROCK FM2A75M-DGS ~16k, ez a legolcsóbb

    Mondjuk ez 3k-val drágább ha nem fér bele akkor jó lesz az 55-ös is csak ne érjen váratlanul a sata3 és usb3 hiánya.

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz Ghotto #22327 üzenetére

    A 750k nem egy A10-es igp nélküli változata? De végülis tök mind1 ha az A8 igp nélküli változata akkor is kihajtja.
    Főleg FHD-n ott a proci annyira nem számít sokkal inkább a vga, nézd meg a trinity-s tesztet végig vga limites az összes tesztelt proci. A procierő FHD alatt lényeges (ott ki is jön a különbség)

    Nemjó... Elkezdtem összehasonlítani két teszt értékeit és a DG medium beállítások mellett vizsgálták míg a 7770-et ultra beállítások mellett... szóval nem tudok releváns tanácsot adni.

    Hacsak a kérdés mennyire számít a játék ha a játék a fontos akkor szerintem jobban jársz a 750k-val + a 7770-el, mellé csapsz valami olcsó Kingmax 1600Mhz-es ramot és öröm és bodogság.
    Ha ritkán játszol akkor mehet a DG, bár nem tudom hogy mennyi probléma van vele vagy mennyire simán lehet ezt használni.

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz Ghotto #22333 üzenetére

    Akkor várj meg még más is hogy mondjon valamit de én a 7770 +750k-ra szavazok
    Ja APU-hoz feleslegesen veszel 7770-et mert az IGP csak állni fog és feleslegesen fizetsz ki érte + pénzeket meg ahogy írtad is ahhoz nem is kell 1866-os ram sem.

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz Bolivar46 #22393 üzenetére

    LAP: ASROCK FM2A55M-DGS 12.772 Ft
    CPU: AMD A8-5500 3.20GHz FM2 BOX 25.006 Ft
    RAM: KINGMAX 4096MB DDR3 1600MHz KIT 5.537 Ft
    HDD: TOSHIBA 500GB 7200rpm 32MB SATA3 DT01ACA050 14.935 Ft
    ODD: SAMSUNG SH-224BB/BEBE Fekete OEM 4.407 Ft // Kell ez neked egyáltalán? egyenlőre nem számolom bele
    HÁZ: kukázol 1-et valahonnan 3k-ért adnak normális használt házakat vagy újonnan is van valami a lényeg hogy előre meg hátra is tudj 1-1 ventit rakni hogy legyen kereszthuzat.
    TÁP: FSP Hexa 400W 10.008 Ft // fső 350-60 apn-el tudsz sporolni 1-1,5k-t
    Összesen: 68.258 Ft + ház + bele venti ~72k-ra jön ki kb

    Ezt a 10k-t én mindenképpen rászánnám azt a vga-t meg felejtsd el a prociban levő igp köröket ver rá, add el azt is valakinek.
    ODD meg ha csak win telepítésre kell akkor azt pendriveról is meg tudod oldani.
    Memoriából meg mindenképpen 2 modulos kell mert az apunak fontos a dualchanel
    HDD-ből lehet inkább ezt kellene a 2 év gari miatt: Western Digital Caviar Blue 500GB (WD5000AAKX) ~ 14k

    Apropó 20k-ért adják a 750K-t szerintem meg van az i3 megfelelő alternatívája!

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz shinren #22400 üzenetére

    Az jó lap :)
    Mennyit szánsz a gépre?

    (#22402) InterFox
    Ha nagyon akarod akkor írd oda hogy összeszerelést kérsz biztos ami biztos veszteni nem vesztesz vele, max érdekes fejet vágnak hogy mindek írod le 2* ugyanazt :)

    (#22397) solfilo
    Pont azt akartam írni hogy ha fontos hogy minél közelebb legyen a 60k-hoz akkor fm1 jó lehet neki az az A6 legalább 4 magos és azért azzal is el lehet lenni igaz gyengébb mint az A8.
    Annyit változtatnék rajta hogy Hexa 400-at vennék bele mert kb ugyanaz a két táp ára és a Hexa újabb konstrukció.
    Meg 1k-t még rászánnék az 500GB-os HDD-re, habár akkor már tényleg szinte ugyanott van mint az fm2-es konfig...

    (#22395) Bolivar46
    Viszont solfilo által ajánlott Gaba ház jó lesz csak kell bele venti abba lehet rakni előre is meg hátra is.

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz shinren #22404 üzenetére

    1. Verzió:
    LAP: ASROCK FM2A75 Pro4 20.511 Ft
    CPU: AMD A10-5800K 3.80GHz FM2 BOX 30.673 Ft
    RAM: KINGSTON 8192MB HyperX XMP DDR3 1866MHz CL9 KIT KHX1866C9D3K2/8GX 14.122 Ft
    HDD: WD 500GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 WD5000AAKX 14.910 Ft
    SSD: SAMSUNG 64GB SATA3 SSD 2,5" MZ-7PC064B/WW 17.094 Ft
    ODD: SAMSUNG SH-224BB/BEBE Fekete OEM 4.407 Ft
    HÁZ: THERMALTAKE VN400A1W2N Commander MS-I 13.932 Ft
    TÁP: THERMALTAKE TR2 RX W0146RE 450W 12.179 Ft
    Összesen: 127.828 Ft = 107k, ha nem kell SSD akkor benne vagy a 100k-ban és mehet bele akár 1TB-os HDD is

    2. Verzió:

    LAP: ASROCK FM2A75 Pro4 20.511 Ft
    CPU: AMD Athlon II X4 750K 3.40GHz FM2 BOX 20.041 Ft
    RAM: KINGMAX 8192MB DDR3 1600MHz KIT 9.068 Ft
    VGA: SAPPHIRE 11201-17-20G HD7770 1GB GDDR5 GHZ EDITION PCIE 28.688 Ft
    HDD: WD 500GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 WD5000AAKX 14.910 Ft
    ODD: SAMSUNG SH-224BB/BEBE Fekete OEM 4.407 Ft
    HÁZ: THERMALTAKE VN400A1W2N Commander MS-I 13.932 Ft
    TÁP: THERMALTAKE TR2 RX W0146RE 450W 12.179 Ft
    Összesen: 123.735 Ft

    Házból ajánlott lenne a Xigmatek Asgard Pro-t venni 12,5k-ért sokkal jobb vétel csak kevés helyen kapható, esetleg Sharkoon vaya ~8k vagy Sharkoon Vaya Value ~11,5k
    Ja és mindegyikbe kellene +1 venti (kivétel az asgard pro mert ahhoz 2 gyári venti tartozik)

    Mivel azt írtad hogy játékra lenne én a 2. konfigot javasolnám azért a 7770 még erősebb mint bármilyen apu.

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz Bolivar46 #22410 üzenetére

    Prociból mindenképpen azt vedd amit írtam ennyiből nem tudsz jobbat venni, és ahogy írtam az apu köröket ver arra a vga kártyára ami most neked van.
    HDD-ből persze veheted a kisebbet is ha neked elég, de lehet azok már tényleg visszafognák a rendszert fene tudja nem értek hozzá.
    Táp: FSP 350W FSP350-60APN Active PFC 80+ 350W, 1xFAN, 12cm, Aktív PFC ~8k
    Ezzel még spórolhatsz és ez a táp bőven elég ennek az apunak, a házba is jó lesz.
    Ramból meg kell a Dual Chanel és minimum 1600MHz ram.

    Prociból még alternatíva: AMD A8-5600K 3.60GHz FM2 BOX ~25.400Ft // szorzózár mentes

    Ennél olcsóbban nem jön ki:

    LAP: ASROCK FM2A55M-DGS 12.5k
    CPU: AMD A8-5500 3.20GHz FM2 BOX 25k
    RAM: KINGMAX 4096MB DDR3 1600MHz KIT 5.5k
    HDD: amilyet választasz ~10k
    HÁZ: Gaba 2936 ~4k
    TÁP: FSP 350W FSP350-60APN Active PFC 80+ 350W, 1xFAN, 12cm, Aktív PFC ~8k
    Összesen: ~65k (+1k a házventi miatt ami még nagyon kellene bele)

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz shinren #22418 üzenetére

    Az athlonokon levő hűtőt még nem hallottam, ShellKretor az A10 hűtőjére azt mondta hogy nem vészes a hangja, de ha tuningolni akarod akkor nem árt. vagy ha alapon járatod és zavar a hang akkor 3k-ért veszel egy ac alpine plus-t, tuningra komolyabb hűtő kell azért ennél.

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz Bolivar46 #22419 üzenetére

    Hát a felhasználói vélemények szerint hátra befér a 12cm-es venti, előre nem tudom mekkora fér vagy van-e alapból:
    XILENCE COO-XPF120 ~1200 Ft //12cm-es
    XILENCE COO-XPF92.R ~1000 Ft //9cm-es

    Szerintem elég lesz egyedül is az a 12-es hátra de ha belefér akkor előre is rakass valamit erre kérdez rá szerintem a boltban hogy milyet lehet előre rakni és ha belefér a keretedbe akkor rakass be előre is valamit hogy a HDD-t se melegedjen annyira, de ha nem fér bele akkor ne erőltesd.

    Arra vigyáz hogy elég vékony anyagból van meg nehezen szerelhető, de ha boltban rakatod össze akkor legfeljebb ő szívnak vele :)

    HDD-ből meg ha marad az 500-as akkor ezt vedd erre 2 év gari van:
    HDD: WD 500GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 WD5000AAKX 14.910 Ft

    (#22421) tranceplanet
    Beleszámoltam mert egyszerűbb volt viszont 100k-t adott meg én meg 120k-ra optimalizáltam (tehát beleszámoltam az alaplap árát is amit majd ő nem rendel meg mert már meg van neki)

    Asgard Pro meg már nincs iponon

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz warrior28 #22480 üzenetére

    Ezt most komolyan gondoltad? 1280x1024-re i7-et veszel? Pláne K-sat?
    Veszel i5-öt ha nagyon akarod akkor akár K-sat is megveheted ez ~55k, vagy a legolcsóbb Ivy-t I5-3450 ~45-46k (ok a legolcsóbb a 3350, de ez pár száz forinttal drágább annyit meg megér)
    de ha maradsz a tuningos i5-nél akkor is marad 25k-d ha eladod a gtx460-adat, szerintem 30k-ért tuti elmegy, de a beárazos totyikban mondanak rá egy reális árat, akkor tudsz venni 7850 ~50k vagy akár egy 7870-et is ~59k, amivel elég jól el lehet lenni. (7850-ből a 2GB-os változatot vedd, ha erre esne a választás)
    Mindkét radeon jóval kevesebbet fogyaszt viszont sokkal jobb teljesítményt nyújt.

    Szerintem nagyon nem éri meg olyan hosszú távra tervezni (mennyire tervezel? 5-6 év?), ez a tuningos i5 szerinte 4-5 évet ki fog bírni, és mellé még kapsz egy nagyon jó FHD játékra tökéletes VGA kártyát is.
    Már csak egy normális IPS paneles monitor kell majd, de írtad hogy szeretnél is olyat.
    Már 35-40k-ért is lehet kapni, LG-t, de ha többet is rászánsz akkor a dell ultrasharp monitorai a legjobbak ~50k körül.

    Vagy akkor még talán jobban is jársz ha a megmaradt 25k-hoz spórolsz még és veszel egy IPS paneles monitort a 460-as-al is elmennek még kompromisszumokkal a játékok (azért nem kell nagyon durva kompromisszumokra gondolni).

    Ja még valami a tápod remélem minőségi és nem ilyen vacak HKC, Codegen, LCPower, Deer és stb nevesincs tápok?

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz sunmao #22503 üzenetére

    De jó sikerült bezárni az ablakot.

    Na újra:

    Proci + lap: K-s proci tuningos és neked kellene tuningolni, amit ha nem akarsz akkor nagyon felesleges.
    Meg mellé a Z77-es lap is. Inkább vedd a nem K-s i5-öt és mellé azt a B75-ös Asus lapot, vagy esetleg ha szeretnéd vehetsz I7-3770-et is kijön az árkülönbözetből szerintem, habár én feleslegesnek tartom, mert az i5 se lesz proci limites.

    Táp:
    Még mindig nem értem minek akarsz ekkora tápot venni.
    Itt van egy teszt 4,2Ghz-re húzott i7-essel, igaz ez a 270W nem csúcsérték de 300W-nál nem hiszem hogy többet fogyasztana ez a konfig és akkor ugye te alaporajelen használnád, szóval egy minőségi 450 vagy 500W-os táp bőven megfelelő lenne.
    Mondjuk ez: Be Quiet! Straight Power E9 CM modular - 480 Watt
    Ha nem fontos a modularitás akkor 6 euroval olcsóbban van 500W-os e9-es is.
    Mindkettő gold minősítésű.

    Ram: Mint mondtam az intelek csak 1600Mhz-es ramokat támogatnak de ezeknek sincs kb semmi előnyük az 1333Mhz-esekhez, esetleg tuningnál profitál valamit az 1600-as, de gyorsabb ramot venni pénz kidobás, főleg hogy hivatalosan nem is kezeli.

    HDD: A seagate-re nálunk csak 1 év garit vállalnak ezért WD-ket ajánlunk inkább, mert azokra 2 év gari van, meg eleve WD-t akartál nem? De ha nem lesz gond vele akkor jó lesz a Seagate is :)

    CPU-cooler: Egyén függő van akinek bőven elég van akit zavar, de szerintem a vga-d el fogja nyomni a hangját. Ha akarsz venni valamit rá akkor alpenföhn sella vagy loki ami még viszonylag olcsó és ahhoz képest elég jó ezeken 9cm-es ventik vannak, vagy xigmatek gaia 12cm-es ventivel. Drágábbat nem érdemes rá venni, a gaia-t is már tuningra ajánljuk.

    Kérdésekre a válasz:
    - Igen
    - Nem, neked kell húzni ha ilyet akarasz. Igen ha húzod akkor több hő keletkezik, te is jobban izzadsz ha meghajtanak :)
    - Fentebb írtam a lapokról, röviden Z77 enged tuningolni, H77, B77 nem engedi a tuningot. A B75 a H77 butított változata, annyi hogy nem tudja a raidet ami sok embernek felesleges meg az ISRT-t ez egy SSD caching, de a nagy SSD-k miatt ez is felesleges, tehát tökéletesen megfelel a B75 is.
    - Fentebb írtam a ramokról, nem hoz semmi pluszt ráadásul nem is támogatja az intel, egyedül az AMD apuinál van kézel fogható gyorsulás a gyorsabb ramoktól. Vedd az 1600-asat.
    - A ventik nem sokat fogyasztanak nem mérvadó. De azért bekérdeztem a tápos totyikba majd ha ott válaszolnak akkor megírom priviben.

    Az arc midi házról majd SK mond véleményt . Én egy Xigmatek Midgard II-be raknám a konfigot, mondjuk abba kellene + venti is. Esetleg valamelyik Zalman Z9/Z11 vagy Z5 plus is megfelelő lehet. De majd ebben tényleg SK segít.
    Mondjuk ez alapján nem rossz ház az arc midi sem.

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz sunmao #22593 üzenetére

    Mindenek előtt most akkor szerintem gondold végig hogy akarsz-e ennyit költeni a gépre mert sokkal kevesebb keretből indultunk ki!!!

    Nah de akkor nézzük sorjában:
    Zalman házzal nem vesztesz SK tesztjét nézd végig itt a Z9-ről lesz szó az elején de a végén ott van a Z11-es tesztje is. Ár érték arányban is az egyik legjobbak között van, SK szerint.
    100 juró az összeszerelés? :Y Az igeeen.

    A CL-nek hogy őszinte legyek nem tudom mennyi értelme van, az alap az a CL9-es, gyors utánna néztem forumokon szerintük sincs értelme, csak pár "gamernél" e-penis növelő hatása van.

    Az 1 modul már inkább megfontolandó, mivel elég magas ramokat választottál nem tudom hirtelen elférnek-e a cpu hűtő mellett/alatt, mert lehet rálóg a venti az első slot-ra, habár legfeljebb átrakják máshova őket.
    Sella teszt 1,
    92mm-es hűtők tesztje, itt a Loki jött ki nyertesnek, mondjuk a miértjét nem értem, mert szinte ugyanazt hozta mint a Loki, egyedül max fordulaton verte a sellát, de ez nem is meglepő (Sella 2200-2300, Loki 2800-2900 rpm-es).

    VGA kártya: Jól látod a 670 is bőven elég lesz (nállunk 40k van a két kártya között viszont ~9%-al erősebb csak a 680), főleg hogy sokan a sima 660-nal játszanak FHD-ben a 660Ti is elégséges lenne amit legelőször kinéztél, de a 670-el tuti nem lesz gondod (mondjuk én inkább ATI párti vagyok, egyrészt a GCN arhitektúra jobban kezeli a bonyolult számításokat (Compute) másrészt a memória sávszél is picit nagyobb), teszt + összegzés
    Azt azért hozzá kell tenni hogy ezek a kártyák (Akár ATI-nál akár NVidiánál) inkább a többmonitoros rendszerekre van tervezve, ha belefér a keretbe persze vedd meg nyugodtan a 670-et (vagy 7970-et kicsivel többért, de nem akarlak rábeszélni semmire mert itt már mindkét kártya nagyon jó) azzal pár évig nem hiszem hogy gondod lenne, de .
    Amúgy a kérdésedre ott a válasz az összegzésnél is, hogy gyakorlatilag semmit sem nyirbáltak meg:
    "csak egyetlen SMX modult tiltottak le, míg a memóriákat és ezzel együtt vezérlést érintetlenül hagyták. A GTX 680-nál bemutatkozott új funkciók megmaradtak, ergo jelen van a GPU Boost, az Adaptive Vsync, valamint a FXAA is, mely szintén hasznos lehet bizonyos szituációkban. Ezeken felül ne feledkezzünk meg az NVENC nevű dedikált enkódolóról, mely a H.264-es videók transzkódolását gyorsítja fel. Végül, de nem utolsósorban már ez a GeForce kártya is képes 3 vagy akár 4 megjelenítő egyidejű meghajtására."

    Márkát tekintve kérdez be a VGA-s totyikba, meg a lentebbi kérdésekkel is, de kizártnak tartom hogy ne tudnál ezzel a kártyával ultra beállítások mellett játszani... Ha megnézed azt a tesztet (elég csak a játék teszteket) ott láthatod hogy teljesen felhúztak minden-t és úgy érték el azokat az fps értékeket amiket mértek (átlag majdnem mindenütt 60fps felett, min fps meg 30 felett), ha több fps-t akarsz nyilván leveszel 1-2 dolgot. (csak a nagyon optimalizálatlan játékoknál lehet probléma, az hogy nem megy ultrán minden pl metro 2033, de ott is csak a minimum fps-ekkel adódhat probléma ami kellemetlen laggokat okozhat)
    Engem személy szerint a Giga megoldásai hidegen hagynak, mivel olcsóbb szegmensben nem a minőségükről híresek mostanában (a prémium termékek, mint ez is az más tészta arra odafigyelnek ahogy illik)

    Az RE4 az elvileg Raid Edition, tehát masszivabb használatra van tervezve (mondom elvileg), meg ott van a tipusnál hogy 24/7, tehát minősítve van arra hogy állandó használatot is bírja.A másik meg Black edition elvileg ez is masszív használatra van tervezve erre nem véletlen adnak 5 év garit erre is (meg az RE4-re is). Amúgy itt írják mi a különbség az RE4 és a többi asztali között.
    Mi SSD mellég Green-es vinyot ajánlunk mivel játékok alá bőven elég az 5400 RPM is meg minden itt az EZRX tipus ami most jó,
    Ha nem akarsz olcsóbb tipust venni (Blue vagy Green) akkor én az RE4-et ajánlom mivel alig van különbség árban, állítólag strapabíróbb (nyilvánvaló a Raid nem kíméli a HDD-t).
    Ja és mielőtt megkérdeznéd vagy a boltosok kavarnának, mind1 hogy sata2 vagy sata3-as HDD-t veszel mert nem éri el a HDD-k sebbesége a sata2-t sem.

    I7 vs I5: Alapvetően FHD-re VGA kártya kell és nem proci, a Trinity-s tesztben beraktak i3-as mellé 7970-et és ott is látszódott hogy vga limit van és nem proci limit, szóval habár nem vagyok jővőbelátó, de jelenleg csak pár játék használja ki a 4 magot, a többi annyit se (az i5-ös 4 magos proci) többet meg a közeljövőben nem hiszem hogy kihasználna bármi is, szóval én feleslegesnek érzem az i7-et, de én még talán olcsóbb i5-öt is vennék, de persze ha nincs jelentős árkülönbözet akkor maradhat ez is.

    Amúgy
    Az FSP belsővel nem tudom mi baja van a srácnak, az aurumhoz hasonló belsővel rendelkezik az e9-es széria, nem mellesleg a névleges teljesítményének 95%-át le tudja adni (ezért gold).
    Az meg mindent elmond a srácról hogy szerinte a konfigod 450W-ot eszik holott 300W-nál többet nem igen fog enni a konfigod. Be is linkeltem hogy a tesztben a fogyasztása terhelve mennyit fogyaszt.
    Az amit ő mond (hogy a vga kártyákon mi van feltüntetve) az pont a gagyi tápok miatt van amik jó ha a teljesítményük 50%-át leadja, de ezek szerint ezzel sincs tisztában.
    Mondom kérdez be a tápos totyikba, mert a tápokhoz én se értek igazán ők jobban benne vannak és tudják hogy mi milyen belsővel van szerelve.
    Ezt nyugodtan másold be oda kíváncsi vagyok én is a válaszra, de én már nem kérdezem meg :D
    Amúgy azok a tápok is jók nyilván.
    Seasonic S12II 520 Bronze, veheted ezt is, árban kb ugyanott van, kérdezd meg a tápos totyikban hogy melyiket ajánlják jobban, nehogy az legyen hogy ne járj utána te is saját magad és utána szidj engem is meg magadat is!!
    Mellesleg most beleolvasva ugyanazt tudom mondani: 450-500W-os tápokat ajánlanak a 670/680 alá is mert jóval kevesebbet esznek mint az 5XX széria tagjai. Én meg nekik jobban hiszek mint a HUP-ra íróknak.

    Apropó a monitorodnak milyen a tipusa? Vagy azt is most akarod venni?

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz sunmao #22593 üzenetére

    Na mostmár összeállítottam én is egy konfigot abból a boltból amit belinkeltél:

    Lap: ASUS P8B75-M 81,90 //~10 eurot sporolnál az asrock B75 pro3-mal
    CPU: i5-3470 (Szerintem oem) 167,90
    CPU-Cooler: Alpenföhn Sella 17,99 //vagy alpenföhn Brocken ~37,90 , ha komolyabbat akarsz
    RAM: DDR3-1600 Corsair DIMM 8 GB DDR3-1600 Kit CML8GX3M2A1600C9B, Vengeance Blue ~42,49
    SSD: Samsung 830series 2,5" 128 GB (vagy a Corsair Force GT) ~109,90 //mindkettő ára ennyi az új samukat ne vedd meg vagy a 830-ast vagy a Force GT-t
    HDD: Western Digital WD10EZRX 1 TB 68,90
    VGA: Gainward GTX 670 349 // van gyárilag túlhajtott +30 ájró-ért de szerintem nem éri meg
    ODD: tökmind1 ~20-22 euro
    Táp: be quiet straight power e9 500W 93,90
    Ház: Zalman Z11 Plus 59,90 //elvileg tele van pakolva ventikkel
    Zwischensumme Összeessen: € 991,88* +20 ajro a DVD író,

    Tehát 1000 euróból megvagy és úgy hogy semmivel sem rosszabb ez a konfig.
    200Mhz-el alacsonyabb a cpu órajele viszont jóval olcsóbb.
    HDD green-es, ha nem akarsz 5400 rpm-es HDD-t akkor válaszd a Blue-t, vagy ha nagyon rá vagy kattanva akkor az RE4-et az +30 euró de még így is 1040-1050 euronál tartasz és marad 350 eurod amiből akár vehetsz egy normális ips paneles monitort is ha kell vagy ha most veszel monitort ha van akkor tárgytalan(Dell ultrasharp U2412m vagy U2312HM)

    Ja RAM-ból low profile-osat választottam ki (a képek alapján te is látod hogy melyiken van nagy hűtőborda vagy melyiken van kicsi ami éppen csak rá van hajtva a ramra és nincs olyan nagy kiálló része)

    (#22631) ShellKretor
    Aha így már érthető, a saját felfogatás tényleg jobban hangzik, mondjuk ettől függetlenül még nem tudja megvenni mert az adott boltban nincs Loki.

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz salieri. #22665 üzenetére

    Szia!

    Én a helyedben ezt venném:

    LAP: ASROCK B75 Pro3-M 17.545 Ft
    CPU: INTEL Core i3-3220 3.30GHz 3MB 1155 BOX 28.956 Ft
    RAM: KINGMAX 8192MB DDR3 1600MHz 9.068 Ft
    VGA: SAPPHIRE 11201-17-20G HD7770 1GB GDDR5 GHZ EDITION PCIE 28.431 Ft
    HDD: WD 500GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 WD5000AAKX 14.999 Ft
    ODD: SAMSUNG SH-224BB/BEBE Fekete OEM 4.413 Ft
    HÁZ: SHARKOON Vaya 8.484 Ft
    TÁP: THERMALTAKE TR2 RX W0146RE 450W 12.179 Ft
    MONITOR: DELL U2212HM 46.488 Ft
    Összesen: 170.564 Ft

    Kérdés hogy lapból kell-e valamiért az atx méret? Akarsz valami bővítőkártyát? Azért kérdezem mert felvetetted hogy melyiket érdemes venni, erre a választ az én kérdésem adja :)
    Ha nem akarsz + hangkártyát tv tunert meg ilyesmit akkor elég a mAtx is.
    FHD-re belépő videokártya belefért + egy normális IPS paneles monitor is (ez 22"-os ha netán 23"-os jobban tetszene akkor az U2312HM a te monitorod, nagyon alacsony inputlaggal viszont +5k az ára).

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz sunmao #22669 üzenetére

    Nem akarlak rábeszélni az asrockra mert nincs olyan hatalmas árbeli difi :) (Régen tényleg rossz volt de annak van vagy 5-10 éve, én most a giga lapokkal vagyok óvatos).
    Prociból oem-et vegyél legalább ha már nem hallgatsz rám :) (az amelyiknek a képe mellett nincs doboz, ahhoz nem kapsz gyári hűtőt, de neked nem is kell viszont ~10 euro-val olcsóbb kb)
    Ramos topicba felesleges volt bekérdezni vedd a legolcsóbb CL9-es 1600Mhz-es ramot (lehetőleg low profile-os legyen ne azt a böszme nagy hűtőbordásat vedd, bár a sella nem olyan hatalmas hűtő...)
    HDD: Én továbbra is az RE4-et mondanám, ha már ilyen drága HDD-t veszel akkor legyen is értelme a pénz szórásnak :) Vagy legalább kérdez be a HDD-s topic-ba hogy ezek közül melyik 1 tányéros. Itt az első HSz-ben szerepel az a HDD amit te is kinéztél, viszont a kövi linken nem.
    Ajánlott HDD-k
    "- Miért nem szerepelnek WD Caviar Blackek és Velociraptorok a listában?
    - Egyrészt mert régi konstrukciók (500GB-os tányérokkal szereltek), másrészt mert nagyon nagy felárat kérnek az 5 év garanciáért cserébe, harmadrészt pedig a hangjuk miatt. I/O műveleteknél kicsit gyorsabbak mint az itt rendszerlemeznek ajánlott HDD-k, de ha valaki gyorsabb rendszerlemezt szeretne, annak érdemesebb inkább SSD után néznie."

    De látom nagyon rá vagy kattanva így azt mondom vedd meg azt a black-et.
    Táp: Szerintem neked is ezt fogja válaszolni de lehet kifejti bővebben.
    Nem is ajánlottam neked inteles SSD-t én samut ajánlottam de mint annyiszor leírtam jó lesz a corsair is.
    Monitorral kapcsolatban meg majd a monitoros topicban felhomályosítanak (de röviden igen szebbek a színek is rajta, meg van egyéb jó és rossz tulajdonsága is az egyetlen rossz tulajdonság az ips glow, ezt megnézheted yutubeon is, viszont ezen kívül csak pozitívumokat lehet rá mondani), csak kíváncsi voltam hogy ehhez az erőműhöz milyen monitort párosítasz, nem mondtam hogy vegyél még monitort is, csak már kellőképpen elővigyázatos vagyok :DD
    Ha szereted azt a monitort meg jó neked akkor hülyeség lenne cserélni.

    Amúgy hidd el nekem hogy az az 1400-1500 eurós gép amit másodjára ide beírtál (vagy linkeltél) semmivel sem lenne jobb mint ez az 1050 eurós gép, érzetre legalábbis :)

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz Aldo Novares #22671 üzenetére

    Itt volt ajánlva a két véglet között.
    Annyi hogy én lapból b75m-pro3-at vennék és ssd-ből 830-as samut (ugyanúgy 60 vagy 64GB-os)

    Aldo Novares
    Miért veszel régi architektúrát? mikor majdnem ugyanannyiért kapsz újabbat jobbat?
    Építkezz 1155-ös platformra, ramból pedig 1 modult is vehetsz nem kell a dual chanel az egyedül az apuhoz kell.

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz sunmao #22674 üzenetére

    Kicsit tényleg túlvariálod :)
    Low profile: nincs rajta bazi nagy hűtő, a másikon meg magas hűtő van én csak biztonságból ajánlottam a low profile-osat na meg ahogy néztem nincs is különbség árban (abban a boltban). Vedd meg azt amit szemre látsz hogy kicsi hűtőborda van rajta a többi nem lényeg a ramnak nem kell ekkora jelentőséget tulajdonítani az én gépemben olyan ram van amin nincs is hűtőborda mert minek...

    HDD: Régebben az volt a mondás hogy SSD-t azért valamelyest kímélni kellene namost ha játékot telepítesz rá akkor az tudja termelni az írásokat, igaz a minimum fps-t növeli. A Green-es HDD-vel akkor van gubanc amikor a rendszer is azon van, akkor előfordulhat hogy laggol de így hogy a rendszer az ssd-n van így nem lesz gond max pár másodperccel lassabban tölt be a játék kb ennyi a különbség. De ha gyorsabbat akarsz és elég az 500GB is akkor vedd ezt a blue-t: WD5000AAKX 500 GB, gyors egytányéros.
    Hogy ne lenne WD10EZRX? Itt látom a webshopban 68,90 ájró, ez is 1 tányéros és gyors is ahhoz képest hogy 5400rpm-es, sok blue wd-t (7200rpm) is befog sebességben.
    A fejparkolós részt meg remélem elolvastad, elvileg ezt a szériát már nem érinti az ami ~ 1éve volt, hogy állandóan parkolni akart, viszont amit belinkeltem neked ajánlott HDD-s cikket ott írják hogy lehet állítgatni ezt:
    "A két csillaggal (**) megjelölt HDD-k sűrűn parkolják a fejüket, amit a 193-as Load/Unload Cycle Count SMART attribútum mutat. A fejparkolást WD winchestereknél (nem mindegyik típusnál!) a gyártó által kiadott WDIDLE programmal lehet átállítani"

    Hmm érdekes még van raktáron Samsung HD103SJ ? Az egy elég jó szériája volt a Samunak de már vagy 1 éve kivonultak a HDD piacról. Lehet csak a név miatt maradt, mert a Seagate tovább vitte ezt a szériát.
    De ha tényleg akarsz játékokat is pakolni az SSD-re akkor én megint csak azt mondom hogy az általam ajánlott 830-as samut vedd (ne az újabb fajtát, hanem amit most vonnak ki forgalomból), Emiatt nem sok SSD bír ki ennyi írást.
    Samsung 830 256GB Day 252
    (GiB) 6,282,908
    (TiB) 6,135
    (PiB) 6.03

    CPU: ezt is túlkomplikálod :) A gyári hűtő 4-5 eurónál többet nem ér, ezért nincs akkora különbség, az meg hogy egyes termékek drágábbak? Sok mindentől függhet, akció, készlethiány, kereslet, stb nem vagyok marketinges.

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz sunmao #22735 üzenetére

    Jó lesz a konfig.
    Az a táp is megfelelő, ahogy mondtam, kb egy kategória, habár az egybehagyott 12V-os ág tényleg nem hátrány, viszont ahogy írták is a be quiet-nek jobb a hatásfoka (kb ugynaannyiért), de lényegében mind1 melyiket veszed, vedd a seasonic-ot, azzal te is nyugodt leszel legalább, az is jó választás:)
    Mellesleg azért ajánlottam low profile-os lapot mert az biztos befér minden hűtő alá, na meg azért mert amúgy sincs sok értelme a hűtőbordás ramoknak.

    Az SSD pátyolgatása tényleg kicsit túlzás, de én nem igen látom értelmét arra rakni a játékokat főleg hogy WD BLUE-t veszel, mondjuk amivel nagyon szeretsz játszani azt rárakhatod, csak ha sokat pakolgatod rá a játékokat azzal gyorsan tudod amortizálni, de ahogy belinkeltem az a 240-es samu már nagyon sokat kibírt :)
    Szóval használd nyugodtan (de azért ne strapáld agyon :) ), de ez az én személyes véleményem aztán vagy megfogadod vagy nem, elvileg intenzív használat mellett is bírnia kell ennek az ssd-nek a gyűrődést.

    Ja mellesleg Szeged mellett vagyok úgyhogy ez a sörözés most elmarad :)

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz Tubbah #27326 üzenetére

    Ha már ennyit rászánsz akkor én inkább újonnan ezt venném a helyedben:

    LAP: ASROCK FM2A55M-DGS 13.614 Ft
    CPU: AMD Athlon II X4 750K 3.40GHz FM2 BOX 19.291 Ft
    RAM: KINGMAX 4096MB DDR3 1600MHz 6.781 Ft
    VGA: SAPPHIRE 11201-17-20G HD7770 1GB GDDR5 GHZ EDITION PCIE 30.477 Ft
    HDD: WD 500GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 WD5000AAKX 15.011 Ft
    HÁZ: ANTLER SKII-502 6.795 Ft
    ODD: Kell egyáltalán valamire? Amúgy 4-5k között mozognak én nem számoltam bele, mert a fentiekben se tüntetted fel.
    TÁP: CHIEFTEC CTG-400-80PB 400W OEM 11.011 Ft
    Összesen: 102.980 Ft

    +7-8k-ért viszont szerintem annyit bőven megérne már csak azért is mert zsír új.

    Prociból 1k-val olcsóbb a 740, de ez is elég lenne ehhez a videokártyához meg lehet kevesebbet is fogyaszt mert szorzózáras (nem nagyon lehet tuningolni)
    Házból: 8k-ért van alsótápos kábelmenedzsmentes sharkoon vaya, vagy 5-6k között asus ház ez az antler nem tudom milyen, az alsótápos házhoz kell majd tápkábel hosszabbító pár száz forintért.
    És ami kimaradt mind2 házhoz kelleni fog 1 venti hátra, a vaya-ba tuti belemegy a 12cm-es venti az asusba lehet csak 8cm-es venti megy csak bele de lehet belemegy a 12cm-es is nem tudom utána kell nézni.

    Ha még így is nagyon sok lenen akkor 7750-et kapsz 23-24k-ért is.

    Mondjuk jó lenne tudni hogy az a phenom az 965-ös vagy milyen? mert abból vannak kamu 2 magos procik is asszem 8xx-ből volt ilyen, de ezt nem mondom biztosra.
    Amúgy ez amit belinkeltél aprón 80k kp-ért. annyit végülis még akár meg is érhet.

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz LacCH #27334 üzenetére

    Ezt tudom ajánlani:

    LAP: ASROCK FM2A55M-DGS 13.614 Ft
    CPU: AMD A4-5300 3.40GHz FM2 BOX 12.497 Ft
    RAM: KINGMAX 4096MB DDR3 1600MHz 6.781 Ft
    HDD: SEAGATE 500GB Barracuda 7200rpm 16MB SATA3 ST500DM002 15.011 Ft
    ODD: SAMSUNG SH-224BB/BEBE Fekete OEM 4.521 Ft
    HÁZ: ANTLER SKII-502 6.795 Ft
    TÁP: FSP FSP350-60APN 85+ 350W 8.623 Ft
    Összesen: 67.842 Ft

    Ha ODD nem kell akkor bőven bele férsz a keretbe (ezt az antler házat továbbra se tudom hova rakni, csak az ára hasonló az asus-okhoz), mindenesetre majd választasz hozzá megfelelő házat de figyelj hogy legyen elől is meg hátul is 1-1 venti és akkor nem fog megsülni semmi.

    (#27335) Tubbah
    Nem mondtam hogy kamu csak feltünt hogy nem írta oda a pontos tipust...
    Amúgy a proci kicsivel marad el az intel i3-tól, meg a ph x4-től is kicsit talán elmarad, viszont adott felbontásra tökéletes ez is, a vga-t meg kihajtja.

    A másik lehetőség hogy aprón veszel i3-at ~20k-ért (lehetőleg olyat amire van gari vagy bontatlan Lec-nél most nem látok de szokott nála lenni és megbízható is) meg mellé újonnan valami ~12k-s lapot.

    De hallgass meg még másokat is, én már egy ideje nem követem annyira a dolgokat.

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz rootkiller #27876 üzenetére

    2560x1600-at HD4000-el akarsz hajtani csak mert valami haverod nincs oda az amd-ért????
    Mikor ugyanennyiért egy A10-es Trinity köröket ver, és akár ezen a felbontáson is játszhatsz vállalható szinten...
    De a nemsokára kijövő Richland még hoz egy kicsit ezen az A10-en is, én ilyen felbontásra tuti nem használnék gagyi inteles igp-t (nem fogok belemenni flamelésbe ilyen felbontáson az intel igp-je igenis gagyi!)

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz trickyy #27892 üzenetére

    Hülyeség...
    Ha húzod akkor persze többet eszik de idle/netezés mellett max ugyanannyit eszik de inkább kevesebbet (ha nem K-s procit vesz akkor pláne) a Trinity, A Richland meg elvileg még hatékonyabb energia managementel lesz ellátva (Kevesebbet eszik viszont erősebb).
    Az AMD nem átlagos fogyasztást ad meg hanem TDP osztályokba sorolja a procikat... ergo egy 125w-os tdb osztályba tartozó proci nem fog netezés mellett is 125w-ot enni... csak nagyobb a tartalék benne, ha rá kell kapcsolnia az igp-nek persze hogy megnő a fogyasztás is....

    De amúgy felőlem is veheti az intelt is, netezéshez az is elég, de akkor már tényleg a HD4000-es IGP-vel kellene ajánlani...

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz trickyy #27958 üzenetére

    Mihez képest erősebb az i5?
    Videovágásban erősebb az amd... kb egy i7-el egyenértékű a 8350...
    FHD játékban meg nincs nagy különbség, ha nem kisebb felbontásra kell és munkára veszi akkor szerintem is jobban jár az amd-vel...

    Amúgy ~80k-ból most mit lehet kihozni? (monitor nem kell)

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz Gery0505 #28623 üzenetére

    Itt találsz ház teszteket

    Nekem személy szerint a Midgard II jön be a legjobban, vagy még jó a Zalman Z9/Z11 is.
    A Bitfenix Shinobi is nagyon jó, talán a legmasszívabb, csak nincs rajta usb3, igaz nem kerül sokba egy előlapi usb3.

    Rangsor ár nélkül

    Rangsor ár/érték arányt figyelembe véve

    (#28626) ShellKretor
    Már egy ideje csak be-be pillantok a totyikba de nem követem annyira mint régebben, most 80-100k között mit lehet kihozni? 1400x900-as felbontásra? átlagos felhasználásra film+net ha van idő akkor játék is.

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz #98593280 #28629 üzenetére

    Wow ezt a honlapot eddig nem is láttam, nagyon jó! :)

    (#28630) Strix Aluco
    Köszi szépen én is valami hasonlóban gondolkoztam, most hogy hamarosan megjön a richland remélhetőleg tényleg lemegy 24-25k környékére az A10 és akkor akár még normálisabb játék is beleférhet :)

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz TGWH #28644 üzenetére

    Videovágásra erősebb az vishera több programnál hozza az i7-eket, van ahol be is előzi őket van ahol ugyanazt tudja mint az i5-3570k.
    De amúgy az intelre is kellene hűtő, eleve ha húzni akarja akkor azért ha meg nem akkor azért mert a videovágás alatt nem 10%-os a cpu kihasználtsága...
    Engem 20-25% felett már nagyon zavar a gyári venti hangja, folyamatos terhelés alatt meg szerintem nagyon zavaró így mindkettőre kellene külön venti.
    De amúgy igen meg kell nézni hogy milyen programokat használ és az alapján dönteni.

    Igen ahogy (#28658) Malibutomi írja megfontolandó lehet a 8320 is a különbözetből meg mehet rá normális hűtés, minimum egy Xigmatek Gaia ~7k vagy egy Alpenföhn Brocken ~11k-ért.
    Mondjuk gondolom nem lehet annyira húzni mint a 8350-et, de addig könnyedén húzhatód hogy elérje a 8350 szintjét.
    És igen nem árt neki normális alaplap, voltak problémák a gyenge tápellátású lapokkal. (legalábbis halottam 1-2 példát)

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz Strix Aluco #28970 üzenetére

    dVGA kártya mellett mindegy hogy dual kit vagy nem, ez egyedül akkor számít ha apuról van szó és igp-t használsz.

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz Strix Aluco #28988 üzenetére

    Azok az athlonok kb az i3 körüli teljesítményére képesek, az i3-om meg nem hajtja ki a 7870-et az FX-6XXX meg valószínűleg jobban kihajtja.
    Mondjuk miresz ajánlatát annyival egészíteném ki hogy én a corsair táp helyett a jól bevált chieftec ctg500w-ot ajánlanám.

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz KaakukK16 #28994 üzenetére

    Nem. Az i3 alapból jobb.
    De a te felhasználásodra az fx jobb, ezért is ajánlottam én is. De ha nem ódzkodsz az aprós dolgoktól akkor tényleg egy aprós i5-el járnál a legjobban (Lec-nél szokott bontatlan i5 is lenni), ha boltból akarsz venni akkor szerintem jobban jársz az fx-6300-al, mint az athlonnal.

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz Tuki89 #29065 üzenetére

    Hát nekem nem nagyon akart kijönni i7-es konfig ennyiből majd mondok még valamit hol lehet spórolni:

    LAP: ASROCK B75 Pro3 18.733 Ft
    CPU: INTEL Core i7-3770 3.40GHz 1155 BOX 72.266 Ft
    RAM: 2X KINGSTON 8192MB HyperX DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX16C9B1BK2/8 29.047 Ft
    VGA: ASUS GTX650TI-DC2O-1GD5 GTX650Ti 1GB GDDR5 PCIE + ajándék póló 40.443 Ft
    HDD: WD 500GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 WD5000AAKX 14.708 Ft
    ODD: SAMSUNG SH-224BB/BEBE Fekete OEM 4.521 Ft
    HÁZ: XIGMATEK Midgard II fekete CCC-AM36BS-U01 20.091 Ft
    TÁP: FSP Raider 550 15.773 Ft
    MONITOR: DELL U2312HM Fekete 53.148 Ft
    Összesen: 268.731 Ft

    +25k-ért 120GB-os SSD, tipust nem igazán tudok mondani, én Samu párti vagyok de ebben a kategóriában

    Igazából annyira túlárazottak az NVidia videokártyái... na mindegy a sima 650-es van 30k-ért azon tudsz sporolni.
    Ha nem 16GB ramot veszel első körben hanem 8GB-ot azzal is spórolsz 14k-t (mikor mentek ennyire fel???? és főleg miért???)

    Monitorból ha nagyobb kellene akkor U2412M ~70k

    Amúgy erre a feladatra talán a Vishera (AMD) megoldása olcsóbb és nem sokkal gyengébb...

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz fjani #29137 üzenetére

    Alapvetően jól gondolkoztatok, ha nem lesz tuning akkor a 970 is elég, mondjuk a tápellátása ha jól emlékszek ennek is 4+1 de ha tuning kizárva akkor nem is lényeg.
    Hűtőt én vennék rá, nem kell feltétlen 10k-ért venni, 6-7k-ért van xigmatek gaia, vagy kicsit olcsóbban alpenföhnnek is vannak még jó hűtői ~5,5k környékén alpenföhn sella, kicsit olcsóbban alpenföhn cold tower, de ha nem lesz tuning akkor ~3k-ért egy AC alpine plus is jó lesz 3k-ért.

    De talán megérné a legolcsóbb i5-öt választani arra elég az alpine plus is ha nagyon csendes gépet akartok (engem spec idegesít az i3 hangja ha ~20%-os a cpu, de mást nem zavar, így nem is biztos hogy kell rá a + hűtő hacsak nem olyan feladatot szántok neki ahol folyamatosan nagy terhelést kap)

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz Druid #29254 üzenetére

    Attól függ mit akarsz vele:
    Tuningra minimum: Xigmatek Gaia ~7k vagy alpenföhn brocken ~11k, na meg felette a csillagos ég, de értelmes keretek között a brocken jó lesz ha kevesebbet szánsz rá akkor a Gaia is megfelelően teljesít.

    Ha nem akarsz nagyon tuningolni csak a halk müködés a szempont akkor alpenföhn sella, esetleg cold tower, ezekkel még valamekkora tuning mehet.

    vagy nagyon olcsón ac alpine plus ~3k, itt viszont nuku tuning

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz Buster17 #29265 üzenetére

    Lap: Asrock A75m HVS 13,5k, de volt valami olcsóbb A55ös változat is de már nem emlékszek a nevére és most nem is látok abban a webshopban amiben össze szoktam állítani a konfigokat, de kb 10-11k körül lehet.

    Proci: A4-3300 ~9,5k vagy A4-3400 ~10,5k

    Ram: A-DATA 2048MB Premier DDR3 1333MHz ~3k

    HDD: Apróról valami 100/100-as 4-5k körül vannak az olcsóbbak

    Táp: Aprón azért lehet találni 5k-ért normális tápot

    Ez így 35k ennél olcsóbban nem hiszem hogy kijönne az fm1-es lap proci + ram bolti árral

    Ramnak meg fészbukra tökmindegy milyet veszel... de 2GB azért nem árt az oprendszernek + böngészőnek

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz solfilo #29269 üzenetére

    LAP: ASROCK FM2A55M-DGS 13.078 Ft
    CPU: AMD A4-5300 3.40GHz FM2 BOX 12.205 Ft
    RAM: KINGMAX 4096MB DDR3 1600MHz KIT 7.836 Ft
    HDD: WD 500GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 WD5000AAKX 14.708 Ft
    HÁZ: valami normálisabb ház amiben elől hátul tudsz legalább 8cm-es ventit rakni de inkább 12-eset 5.588 Ft
    TÁP: CHIEFTEC CTG-400-80PB 400W OEM 11.011 Ft
    Összesen: 64.426 Ft

    +1 vagy 2 venti aszerint hogy van-e beépített venti vagy nincs ~1-3k, xilencenek vannak 1k körül ventije

    Őszintén szólva fogalmam sincs hogy a 4350-nek milyen táp kell, esetleg olcsóbban egy fsp 350-60 apn ~8-9k körül szokott lenni.
    Netre meg ha használod a dvgat akkor nem is kell dual chanel és akkor azon is fogsz 1k-t, így kb benne vagy a 60k-ban

    Ház: Ebben az árkategóriában régebben asus házakat ajánlottunk most nem tudom mit ajánlanak a srácok, ezért nem is írtam konkrétabbat.

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz Buci21 #29557 üzenetére

    Két észrevételem lenne:
    1. 650Ti nem ér ennyit akkor már inkább vegyen 30k alatt 7770-et...
    2. Nincs az ajánlatodban monitor...

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz Kassh #38967 üzenetére

    1600-as felbontáshoz bőven elég a 7770 vagy a 650Ti ennél jobbakat ~+10k-s ugrással tudsz elérni.
    44-45k-ért már van 1GB-os 7850.

    (#38997) kIsDe`
    Szinte bármilyen igp jó erre, ha nem kell másra akkor a legkisebb fm2-es proci megteszi.

    Lapnak állítólag fm2-ben nem nagyon ajánlott az asrock meg az asus, gigát elvből nem ajánlok, így marad az msi, de erre az alaplapos totyikban majd kérdez rá + nézd meg milyen csatik, milyen monitor kimenetek kellenek neked amik kellenek az alaplapon
    ~15k körül van két A55-ös lapjuk
    CPU: A4-4000 ~10,300Ft (esetleg A4-5300 ~12,300)
    Ram: Vedd a legolcsóbbat ha nem játszol akkor a dual chanel nem lényeges 4GB azért ma már nem árt szerintem.

    ~35k-ból kijössz újonnan

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz Gave #38999 üzenetére

    Ebbe a kategóriába intelt ne ajánljunk már... atomot és a celeront meg meg se említsd multimediás pc-khez mert falnak megyek...

    A brazost hamarosan váltja a kabini, ezekben annyira nem vagyok otthon, hogy melyiket érdemes venni (brazos-on belül).
    De azt látom hogy ~6k-t nyerne ezzel a brazos konfiggal az A4-4000-hez képest

    (#39001) membrandj
    Minek richland egy htpc-be? Bár meg lehet várni hgoy mennyi lesz a különbség és ha nemsok akkor megérheti a ricsit venni, de az A6 is sok, a legkisebb FM2-es proci tökéletesen elég a FHD filmnézéshez.
    A75-ös lap megintcsak felesleges (USB3-at veszít vele meg sata3-at talán)

    1600-as ram is felesleges és a dual chanel se fontos a filmnézéshez, persze ha kicsi a különbség akkor veheti az 1600-as ramokat, de én a 2x2GB ramot nem erőltetném.

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz membrandj #39007 üzenetére

    Ebből melyik a richland neked? :D
    Ez mind2 Trinity...
    Sata3 +2000 de egy netezős gépbe ahol fontos az ár nem hiszem hgoy akarnak ssd-t rakni, ha meg raknak is berakják egy sata2-es portba nem veszt vele sok sebességet.

    "A 2x2GB ram pedig kb szintén 1000 ft-al drágább és ~30%-ot dob a dual channel."
    Igen, de min? A játékokon... ő akar játszani? nem fontos az ár? igen, akkor mi a kérdés?
    FHD-t elviszi a single chanel is de felőlem vehet dual chanelt is ha nem drágább, csak ezzel a későbbi fejleszthetőséget veszti el. (mert ugye 2 slot van)
    Mellesleg ez szintén +2k és nem 1

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz CoolBoy323 #42090 üzenetére

    Ne hallgas Buci-ra... Nem értem minek ajánl A8-at ha csak netezés a cél annak egy A4 is bőven megfelelő, de én is az A6 mellett teszem le a voksomat abban van kis tartalék ha netán kellene, valamire. (mondjuk a sok köcsög reklámot futtatni ha nem használ az ember blokkert...)
    A memória nem releváns netezéshez, ha nincs nagy árbeli difi akkor mehet a 2*4GB ha van akkor az 1*8 is megteszi (netezéshez nem kell nagy grafikus teljesítmény, de ennek ellenére ha tényleg nincs nagy difi akkor megéri a 2*4-et venni)

    Crias

Új hozzászólás Aktív témák