Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • laci06

    senior tag

    Sziasztok!

    Gépet kellene összeraknom, már irtam pár napja ide, azóta kicsit módositottam az igényeimen.

    A gép adatszerverként funkcionálna, vagyis a nap 24 órájában aránylag lightos, és egyenletes terhelésnek lenne kitéve.

    Keret az nagyjából 200-250K, és ezt kéne elkölteni a winchestereket nem számítva, mert azok „külön” zsebből mennek majd.
    Ami kellene az perifériákon (monitor, egér, bill nem kell) kívül minden.
    A kritériumok (a cél az, hogy problémamentesen legalább 8 HDD-t be tudjak majd rakni):
    - Olyan táp amire legalább 8-9 SATA eszközt rá tudok kötni (ha csak 8-at akkor PCIE SSD kell, de egyébként is arra húzok)
    - A lapnak szintén tudnia kell kezelnie legalább 8HDD-t, de ha ez csak bővitőkártyával megoldható (Pci SATA bővitőkártyával) az sem gond
    - A házba szintén be kell tudni helyezni 8 HDD-t
    - 16 Gb Ram
    - Legalább 256 Gb SSD (PCIE preferált)
    - Jelenleg már van egy hasonló gépem egy Fractal Design R5 házban, vagyis nem bánnám, ha az új gép is hasonló házba kerülne)
    - VGA az akár integrált is legyen, de azért egy HDMI-t tudjon
    - A gépen Linux fog futni

    Mit tudtok javasolni?
    Én úgy saccoltam, hogy valami középkategóriás B450 alaplap, R2600, Fractal Design R6 vagy R5, valami buta vga kártya 15k körül (low profile, hogy maradjon hely mindenhol), és egy 450-550 W-os táp (esetleg 650W-os, ha a kisebbeknek nem lenne elég SATA csatlakozója, árban difi alig van), olyan aminek van 8 sata-ja.

    Tehát nagyjából van ötletem, hogy mit szeretnék, de nem követem a piacot egy ideje, nem tudom, hogy mik lehetnek a best buy alkatrészek ebben a kategóriában.

Új hozzászólás Aktív témák