Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kartács

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egy új Gamer PC összeállításában kérném a segítségeteket, tanácsotokat, javaslatokat.
    ~6éve raktam össze az utolsó konfigurációmat amivel nem sokat játszottam, de most újra vissza ülnék a nyeregbe és kicsit kiestem a dologból már.
    Tévedés joga fenntartva, bármi hülyeséget láttok, javítsatok ki kérlek, örülnék indoklásoknak is miért épp azt vagy amazt válasszam.
    Olvasgatom már egy ideje a topicot, láttam 1-2 hasonló konfigot, megpróbálok azokból is „építkezni”.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Játékra elsősorban és fotózáshoz.

    - Példa: PUGB, Prey, Destiny 2, CoD, CS, BF1 és minden új játék ami van és jön.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    - Ház: HAF932
    - Táp: Corsair TX750W

    Minden mást cserélni kell, külső perifériák nem kellenek azok is vannak vagy meg van már a kiválasztott.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Első körben ezt sikerült össze állítanom az itteni példák alapján meg hazai, külföldi Gamerek és PC tesztek alapján, ha bármi javaslat van kérem javítsatok ki vagy ha valami jobban megéri akkor szóljatok.

    Alaplap ASUS PRIME Z270-A
    Bármi más hasonló kategóriás alaplap ami jobban megéri?

    CPU Intel Core i7-7700K 4.2GHz BOX
    Megérné Socket 2011-ben gondolkozni i7-6800K és társai bár ahogy nézem 70-80k alatt nincs hozzá alaplap… annyit meg nem biztos, hogy kiadnék egy lapért. De ha pár évig nem kell ehhez nyúlni akkor bőven elég.

    Cooler Noctua NH-D15S Multi CPU Cooler
    Vagy D15 dupla hűtős vagy bármi más kategória, melyik a legjobb hűtő?
    Be Quiet! Dark Rock Pro 3?
    Vízhűtés is megfordult a fejemben, de több hibát látok velük kapcsolatban, ha kellő képen hűti a CPU-t akkor feleslegesen nem akarok.
    Húzni lehet fogom a jövőben, de most ebből is kiestem, meg ha elég akkor nem piszkálom feleslegesen.

    RAM Kingston DDR-4 16GB /3000 HyperX Savage Black KIT
    Időzítés tudom a kisebb jobb, de nem tudom melyik jobb ilyenkor ez a ram több MHz de nagyobb CL akkor most mit válasszak?
    Más márka esetleg mik a tapasztalatok?

    VGA ASUS GTX 1080 Ti 11GB GDDR5X Turbo Edition
    Founders Editiont szeretnék majd, de ha azt nem tudok akkor ASUS, mert nem szeretem a csili vili nyitott házas 2-3 hűtős modelleket.

    SSD Samsung 250GB SSD 960 EVO NVMe M.2
    Ez ténylegesen real ennyivel gyorsabb mint egy 850 EVO? Mert akkor nem kérdés, hogy ez lesz!

    4. Mennyi a kereted rá?
    Ha jól számolom ~550k tehát ekörül
    (bár remélhetőleg nettóban lesz, de ez más kérdés).

    Még 1-2 hó mire össze rakom a gépet, várható esetleg valami árcsökkenés valahol vagy bármiért megéri várni?
    Ha jól láttam jött volna új VGA, de ezt eltolták, gondolom árcsökkenés nem várható ezen a téren.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    Most egy régi 22”.

    Monitort is néznem kell majd, de azt részletre fogok venni valami jobbat (144MHz+)
    abból sem tudom mit érné meg most nézelődöm, de jó lenne 4K ready, bár ilyen monitor elvileg pont nincs, de akkor minimum 2K legyen és azon menjen minden gond nélkül full grafikán,
    vagy nem kimondottan gamer monitor, de akkor egy jó 4K-s.

    Remélem mindent leírtam és érthető, köszönöm a segítségeket előre is.

    [ Szerkesztve ]

    i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

Új hozzászólás Aktív témák