Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomi0703

    őstag

    Hali!

    Húgomnak kellene egy félgép (proci + lap + vga). Van gépház, hdd, ram (Kingston 2*4 GB), táp (FSP Hexa 400 - ez remélem elég lesz a vga-nak).
    Szóval úgy 60-70k a keret, csak használtban gondolkodtam neki. A felbontás FullHD, Overwatch-csal játszik.
    Amire én gondoltam, az egy Sandy i5 (14-15k körül már kapni, hozzá valami lap (USB3 jó lenne de nem feltétel) + olyan 30-35k körül valami vga (garis GTX 950 - 30-32k ? vagy RX560 (4gb) majdnem ennyiért újonnan?)

    Köszi előre is. :R

    [ Szerkesztve ]

  • police25b

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #124050 üzenetére

    Jogos. Bocs. Elszúrtam a linket. De itt a fotó:

    [ Szerkesztve ]

  • udvzso

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #124044 üzenetére

    (#124044) SyMbioTe
    Köszönöm a konfigjavaslatot, kezdem megrágni... :-)

  • membrandj

    nagyúr

    válasz Tomi0703 #124051 üzenetére

    1150 alá én már nem mennék,de ott nem fog beleférni az i5. 1150 alapú i5 vagy i3 legyen szerintem.

    Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

  • robi212

    tag

    Köszönöm (#124044) SyMbioTe és (#124046) lemusz

    Ha a Vasembert felcseréled Bádogemberre, már nem ugyanazt a filmet nézed.

  • Tomi0703

    őstag

    válasz membrandj #124055 üzenetére

    Egy 1150 i3 jobb mint egy sandy/ivy i5? Az a baj, az már nem nagyon férne bele a keretbe. :(

  • Sky85

    tag

    Sziasztok!

    Havernak kellene egy gép:

    1. Mire fogod használni a gépet?
    FullHD filmnézésre, internetezésre, póker játékra.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    FullHD TV - HDMI, DVI portokkal rendelkezik, semmi mással nem rendelkezik

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Az egész gép +(kártyaolvasó, DVD író, 5.1 hangfalszett, egér, billentyűzet)

    4. Mennyi a kereted rá?
    Állítólag mindegy, de ilyen gépet 150k alatt gondolom én.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    FullHD TV - HDMI, DVI portokkal

    Amit én összeállítottam

    Alaplap: MSI B150M MORTAR
    CPU: Intel Pentium G4500
    CPU hűtő: ID-Cooling SE-903 (csak, hogy halkabb legyen, mint a gyári)
    Ram: Kingston 8GB DDR4 2400MHz HyperX Fury Black
    VGA: Gigabyte GT730 2GB DDR3 GV-N730-2GI (nem kell játékra)
    HDD: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX
    SSD: szerintem erre nincs szükség, csak egy nagy adattárolóra
    Ház: Zalman Z3
    Táp: FSP 400W HEXA+
    Kártyaolvasó: Kolink Kártyaolvasó 75 in 1 3,5" (nekem is ilyen van, tökéletes)
    DVD író: LG GH24NSD1 SATA fekete OEM
    Egér, bill: Genius KM-130 vezetékes billentyűzet + egér (alap tökéletes)
    5.1: Genius SW 5.1 1020 (alap tökéletes)

    Össz: 145k

    Véleményetek??? Valamiben változtatni kell?
    Videokártya elhagyható? Elég az Intel HD Graphics 530?

  • DonMaster

    addikt

    válasz Sky85 #124058 üzenetére

    proci intel g4560(bios frissités/b250-es lap b250m mortar szinten ugyan az az ár) sokkal jobb

    ha csak film+poker +net akkor minek nagy adat tárolo? mért nem inkább 120gb ssd sokkal jobb választűás pl: fury hyperx 120gb 22e
    sokkal gyorsabb pörgösebb rendeszered lesz böngészés pokerezés közben is.
    procihütö-t nem ismerem.
    ram 2x4gb
    vga minek? elég az igpu ami a prociban van .
    hangszoro bil igazándibol az már mindenkinek egyéni igénye szerint ha neked megfelle akkor oké .

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • st0ff

    tag

    válasz SyMbioTe #124044 üzenetére

    IGP-re?
    Írtam egy portable Linuxot, és azon futtatm benchmarkot, amivel szintén fagyott, de ezzel csak a linuxot zártam ki, Alaplapot tápot nem.
    1050 Ti miért jobb vétel mint egy 1060? jobb ár-érték arányú, vagy egyszerűen fullHD-re nem kell erősebb?
    Van SSD persze :)

  • tothtomka

    csendes tag

    Sziasztok!
    Adott a gép amely kizárólag játékra van használva 1080as felbontásban HDMI vagy DVI kábelen keresztül:
    i5-3570, 8GB RAM, GTX760 VGA, min 400W táp
    A többi paramétert sajnos nem tudom, de anno minőségi cuccokból lett összerakva.
    A kérdés, hogy érdemes/lehet-e ezt a gépet fejleszteni, hogy az újabb játékok is zökkenőmentesen fullhd-ban elfussanak rajta. A jelen játékok amik nagy kedvencek asszem: WoW, GTA és fps cuccok.
    A fejlesztés itt max VGA és memória bővítésre korlátozódna. Ár a VGA-ra legyen 120e, de gondolom a proci úgy is behatárolja a lehetőségeinket.
    A cél a minőségi játékélmény újbóli megteremtése még minimum 2 évre.

    Ha az első út nem járható akkor szeretném ha konfigurálnátok nekem két gépet az alábbiak szerint:
    1. Mire fogod használni a gépet?
    a gép) csak játék de az nagyon
    b gép) áltlános+CAD/EPLAN+néha játék (fallout4, xcom2,stb)
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?r
    a gép) csak a külső perifériák maradnak
    b gép) 3db sata2 vinyó kerülne át a régiből
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    a gép) Ház és ami benne van
    b gép) Ház és ami benne van
    4. Mennyi a kereted rá?
    a gép) 300e+30e ha nagyon muszáj
    b gép) 250e a plafon
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    a gép) FullHD gondolom DVI és/vagy HDMI csatlakozóval
    b gép)1680x1050 DVI, alkalomszerűen kiegészítve egy FullHD TV-vel HDMI csatival
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    a gép) jól szellőző legyen, Inteles alap
    b gép) csendes, letisztult forma, könnyen takarítható (nem tisztaszobába kerül), Inteles alap, Megbízhatóság ha lehet min. 5 éven át :/

    Előre is köszönöm a segítséget !

  • válasz police25b #124053 üzenetére


    (#124053) police25b
    Így már jó. :)

    Nagyjából jó.
    VGA: Ez egyzserűen nem ér ennyit, ne vedd meg. Inkább ezt: Gainward Phoenix GS ~109k
    Viszont ha az belefér, hogy a VGHA-t máshol veszed, akkor Aqua-ba még ~9k-val olcsóbb /igaz, ez sima Phoneix/: Gainward Phoenix GTX 1060 6Gb ~100k
    Jó az MSI Gaming, de egyszerűen +20-30k-t messze nem ér meg szerintem.
    Ram: Ha a legújabb BIOS lesz a lapon, akkor valószínűleg nem lesz gond vele.
    Majd lap BIOS verzióját csekkold, ha nem a legfrissebb, akkor célszerű frissíteni, mert az újban lesz Agesa 1.0.0.6-os kód, ami kiszélesíti a ram kompatibilitást.
    Táp: Ez ok, de elég az egyel kisebb, G550M is.

    Több is ok.


    (#124057) Tomi0703
    Szia!

    Leginkább azért mert már elég régiek.
    Ivy Bridge még talán, ha szűkös a keret, de tény, hogy a legjobb Haswell lenne.

    Alaplap: B75/H77-es lap, ha nincs akkor H61/H67 ~10-15k
    CPU: 3. generációs i5 pl. i5-3470 ~20-25k
    Ram: Van, Ok. DDR3 gondolom.
    VGA: Használtan RX 460 4Gb ~35k.
    Néhol erősebb a GTX 950-nél, és van rajta +2Gb vram, ebből is találsz szerintem garisat simán.
    Újonnan: RX 560 4Gb Pl.: Sapphire Pulse ~46k. Ez kb. a 460 4Gb szintjén van. Esetleg 2Gb-os verzió, az ~35k
    esetleg, talán ha találsz jó áron: GTX 1050Ti ~45-50k között mozognak.
    HDD: Van, ok.
    SSD: Később javasolt egyet szerezni, de most ez nem fér bele.
    Ház: Van, ok.
    Táp: Van, ok.
    Össz: 65-91k


    (#124058) Sky85
    Szia!

    Alaplap: OK.
    CPU: OK.
    +Hűtő: Hűtős topikban nics nagyon ajánlva, ebben az árban inkább akkor Deepcool Gammaxx 300 ~7k
    Ram: OK.
    VGA: Ezt ne. Kb. az IGP is ilyen szintű.
    Én azt tanácsolnám, hogy ne vegyetek VGA-t hanem próbáljátok ki anlékül, IGP-vel. Ha kevésnek bizonyul, akkor utólag lehet venni egy GT 1030/RX550-et, esetleg GTX 1050/RX 560-at.
    HDD: OK.
    SSD: Én nem hagynám ki pont egy netezős gépből.
    120Gb/128Gb Kingston HyperX Fury, Adata SP900/SP920/SX930, Goodram Iridium Pro ~20k
    Ház: OK.
    Táp: OK.
    +Kártyaolvasó: Ha bevált, akkor ok.
    +DVD Író: OK.
    +Egér + bill.: Nem nagyon ismerem őket, ha megfelelő nektek, akkor szintén ok.
    +Hangszóró: Na ezeket viszont nem ismerem egyátalán. Javaslom a Hangfal topikot esetleg.


    (#124060) st0ff
    IGP=Prociba integárlt videovezérlő.

    Monitort rákötöd az alaplap egyik kimenetére, és ha minden jól megy az is ad képet.

    1060 3Gb túlárazott és a 3Gb vram sokszor limitbe ütközik.
    1060 6Gb csak simán túlárazott, de a fentbeb linkel Gainward 100k-ért még elfogadható. (FHD-ra ez a legjobb amúgy, ha nomráális áron menne, ill. az RX 570/580.)
    1050Ti is kicsit túl van már árazva, de még itt-ott ki lehet fopgni egy jó ajánlatot. FHd-ra ez is elég, de nem max bellításokhoz.


    (#124061) tothtomka
    Szia!

    Ez még nyugodtan bővíthető.
    Gainward Phoenix GTX 1060 6Gb ~100k
    Ez FHD játékra simán elegendő.
    Idővel egy kis ram bővítés 16Gb-ra, ha szűkös lenne.
    Többi cucc milyen? Táp/ház, ssd?

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • Peppo

    őstag

    válasz SyMbioTe #124044 üzenetére

    Köszi!

    És az a táp (550W) elég lenne egy 1080ti-hez, plusz hozzá illő proci ram kombóhoz, plusz 3 hdd-hez és egy ssd-hez? A szükséges csatlakozók megvannak, de vajon bírná is?

    [ Szerkesztve ]

  • herrkoser

    tag

    Sziasztok!

    Úgy döntöttem, hogy eladom a korábban listázott konfigomat az egyik monitoromal egyetemben és teljesen nulláról összerakok egy gépet. Nem tudtam megbarátkozni a gondolattal, hogy majdnem annyit kellene adnom egy új 1060 GTX-ért, amennyit alles zusammen ér a gépem jelenleg. Így legalább minden garis lesz ismételten.

    Szóval a cél, hogy online fps játékokban (Overwatch, Quake Champions, CSGO) 1080p felbontáson stabilan kihajtsa egy 144 hz-es monitorhoz kellő mennyiségű fps-t. Az alábbi gépre gondoltam:

    Lap: MSI B350M Mortar - 30k
    CPU: Ryzen 5 1600 (kapna egy kis OC-t 1600x teljesítményig) - 65k
    RAM: Corsair Vengeance 16GB 3000mhz cl15 kit - 46k
    VGA: Gigabyte GTX 1070 8GB Windforce OC - 170k
    HDD: WD Blue 1TB Ezex - 14k
    SSD: Samsung 250GB 850 Evo - 30k
    Táp: Fsp Hexa+ 500 - 17k
    Ház: Valami fehér amin kevésbé látszik a por (NZXT Source 340?) ~ 20k

    Ehhez vennék még egy LG 24GM79 monitort. Amin még talán változtatnék, hogy várok 1-2 hónapot és ha picit lejjebb jönnek a VGA árak, akkor 170-180k környékén inkább gtx 1080-at veszek, ahhoz viszont már inkább dukálna egy 27 inches IPS 144hz monitor wqhd felbontással, az meg a keretbe nem fér most bele. Vannak bajok... :))

    Mit gondoltok, jó lesz ez így, vagy hülyeséget csinálok?

    For info a jelenlegi konfig, amire egy GTX 1060 6gb + SSD upgrade lenne:

    Lap: Asrock B85M Pro4
    CPU: i5 4440 3.1ghz 1150
    GPU: nvidia GTX 660 2GB GDDR5
    RAM: Corsair Vengeance Low Profile 8GB ddr3 CL9 kit 1600mhz
    HDD: WD Ezex 1TB + Adata 64gb SSD
    Táp: FSP Raider 550
    Ház: Fractal Design Arc Mini 2

    Köszi!

  • CorY

    csendes újonc

    Sziasztok!
    Még kezdő fejjel vágok neki a gép összeállításnak, és egy kis utánaolvasgatás után összeállítottam egy kombót, ami így néz ki, hogy:
    - RAM: CORSAIR 8GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz CL15 KIT CMK8GX4M2B3000C15
    - Alaplap: MSI B350 TOMAHAWK
    - Proci: AMD Ryzen 5 1600
    - SSD: Samsung 850 EVO SATA 250GB
    - Ház: Cooler Master Silencio 452

    A céljaim azok voltak, hogy a jelenlegi gépemet feltuningoljam. Abban maradna a jelenlegi Asus geforce gtx 660, illetve HDD-k meg egy Cooler Master Elite Power Plus 600W RS600-ACAB-M2. A kártyacserére később kerülne sor. Így lenne teljes a kép. Összesen kevés pénz szeretnék költeni a fentiekre (relatív), konkrétan 160-170 ezret.
    A kérdésem az lenne, hogy ez a build létezhet-e, és megfelelő teret tud-e biztosítani, ha a gépet egy kevés játékra, de arra is, sok böngészésre, film nézésre, programozásra későbbiekben, illetve ehhez hasonlókra szeretném használni. Célom az, hogy ne tököljön az indulás, ha több dolgot csinálok egyszerre, pl.: Lolozok, böngészek, zenét hallgatok, meg még mondjuk valami egyéb is fut a háttérben, akkor ne fulladjon ki.
    Ezeken kívül, azt szeretném kérdezni, hogy amikor összerakom a gépet, és bekapcsolom, akkor a Windows telepítést kezdhetem is, vagy van még más, amit el kell végezzek.
    Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat, hatalmas segítség!

    :D :DD

  • tothtomka

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #124062 üzenetére

    Szia, köszi!

    A bővítendő gép nem az enyém, úgyhogy arról azért nem írtam pontosabbat.
    A ház talán valami cm300 szerű, de nem találgatnék. Annak idején elég jó cuccokból lett összerakva az a gép.
    A tápra is azért írtam, hogy min 400W mert itt sincs bővebb infóm (talán FSP Bluestorm II?).
    A kérdés most már csak annyi, hogy elég-e a 400W-os táp a GTX1060-nak, illetve, hogy az i5-3570 ki tudja-e hajtani az új videokártyát (ha nem kérdezek hülyeséget)?!

    Ezen felül azért tudnátok ajánlani két konfigot az eredeti hozzászólásom szerint?
    Az "a gép" lenne az ismerősöm kölkéé, a "b gép" nálam váltana ki egy közel 10 éves core2duot... :))

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz CorY #124065 üzenetére

    Frankó gép lesz !

    -RAM-ból ha van rá pénzed érdemes 16GB-ot beletenni (2x 8GB)
    -Procit ne felejtsd el feljebb húzni :)
    -Házat nem ismerem

    Ezeken kívül, azt szeretném kérdezni, hogy amikor összerakom a gépet, és bekapcsolom, akkor a Windows telepítést kezdhetem is, vagy van még más, amit el kell végezzek.

    Én már Win telepítés előtt ráengednék az alaplapra egy BIOS flash-t, illetve ezután a memóriát Memtest86-progival USB-ről futtatva ellenőrizném, nem hibás-e, nálam az első Memtest86 egész éjszakás szokott lenni. Ha alap memória sebességen bukik a Memtest akkor a memóriát kicserélteted. (Nem tudom melyik a legújabb RyZEN képes memtest, ezt neked kell megnézni ha futtatod).

    Ez már tuning lesz, de tudtommal a RyZEN-ek a páros időzítést szeretik, tehát vagy a 3200MHz/CL16-tal vagy a 3000MHz/CL14 esetleg CL16-tal próbálkoznék az első tuningkísérletben.

  • CorY

    csendes újonc

    válasz joysefke #124067 üzenetére

    Köszi szépen a segítséget! Még annyi, hogy a Memtest-et meg a BIOS flash-t azt megtalálom valahol, hogy hogyan kell csinálni pontosan? Gondolok itt olyanra, hogy google-ba beírom, és ott is van, el se lehet rontani, vagy inkább kérjek segítséget? Másik meg, hogy akkor a RAM maradhat vagy nézzem meg, amit írtál? Nem értettem egészen. Ezer hála!!

  • WinZol

    aktív tag

    Üdv!

    8 éves gyerkőcöm részére szeretném a meglévő gépemet játékra alkalmassá tenni.
    Amivel játszani szeretne most: Scrap Mechanic [link]
    (hogy 2 - 4 év múlva mi kell arról fogalmam sincs) :)

    Ami van (talán használható):
    I3- 4130
    Asus H87M-E
    8 Gb RAM (2x4Gb PC12800 Kingston HiperX Blue 1600Mhz
    DELL 2412 monitor

    Kérdés:
    1. ezeket érdemes megtartani, vagy teljesen új gép?
    2. Ha valamit veszek (video kártya / táp) azt lehetőleg 4-6 évig nem szeretném
    cserélni.

    Ár: Tisztába vagyok vele, hogy az olcsó a drága hosszú távon!

    Köszi

    WinZol

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz CorY #124068 üzenetére

    Ez tűnik a legújabb Memtest86-nak: https://www.memtest86.com/download.htm

    (1000 éve nem volt rá szükségem, tehát most csak utánanéztem, nem próbáltam ténylegesen ki)

    Az ingyenes verziót töltöd le, és csinálsz belőle egy USB flash drive-ról bootolható verziót, a leírás szerint így:

    Download the Windows MemTest86 USB image.
    Right click on the downloaded file and select the "Extract to Here" option. This places the USB image and imaging tool into the current folder.
    Run the included imageUSB tool, it should already have the image file selected and you just need to choose which connected USB drive to turn into a bootable drive. Note that this will erase all data on the drive.

    A memtest arra jó, hogy kiderítse, a memória amit a boltból hoztál el, nem gyári hibás-e. Kicsi az esélye, hogy igen, de ha mégis az nagy szopás tud lenni, jobb ha hamar kiderül. A programot egész éjszaka futtasd alap beállításokon. (Ez RyZEN-nél szabvány szerint elvileg 2666MHz lenne). Ha nem hibázik reggelig akkor jó.

    Utána lehet memóriatuningal próbálkozni, az elvárt az, hogy legalább a 3000MHz/CL16 menjen (ezt lazán tudja a memória és kéne tudnia az alaplapnak is -feltételezem-), de ha van egy minimális szerencséd, akkor a 3200MHz/CL16 is menni fog (ez már picit több, mint amire a memória hitelesítve van, de nem sokkal, tehát jók az esélyek).

    BIOS flash:

    Nagyon egyszerű, nehéz elrontani, ha mégis sikerül elrontani, akkor viheted vissza az alaplapot (ha nincs rajta dual BIOS). többféleképpen lehet csinálni, általában támogatják a lapok, hogy egy FAT32-re formázott pendrive-ra rakod az új BIOS-t, azt bedugod a gépbe (közvetlenül egy alaplapi USB portra) és a BIOS-ból kiválasztod, hogy flashelje az új BIOS-t. Max 1-2 perc, addig türelmesen vársz. az új BIOS-t a gyártó oldaláról töltöd le.

    SZERK:
    ha nincs kedved a Memtest-tel bohóckodni, akkor azt kihagyhatod, de a BIOS legyen frissítve. Amikor biost frissítesz, mindent tegyél vissza a BIOS-ban alapbeállításra (kell legyen egy load default menüpont)

    [ Szerkesztve ]

  • válasz Peppo #124063 üzenetére


    (#124063) Peppo
    Hát a PH-s teszten az OC változatok ~430W-ot simán megettek, 12V-on meg 450W-ot ad le a CTG, szóval ide én cserélném.


    (#124064) herrkoser
    Szia!

    Ha újat veszel, akkor amit összedobtál az rendben van.
    S340-es ház szintén jó vétel. Fehérbe még a Phanteks P400-at tudom elsőre mondani.
    Tuninghoz azért fog kelleni hűtő, pl. Be Quiet Pure Rock ~10k
    Ryzen topikjában fognak segíteni a tuningban, ha szükséges.

    Bár én első körben rákérdeznék az adott játékok topikjában, hogy egy i5-4440 + GTX 1060 6Gb kombó elég-e erre, mert szerintem igen. OW-nek lehet a legnagyobb igánye a 3 közül (bár a Quake még nem ismert).
    Mert azért nem mindegy, hogy ~120-130-at költesz a mostanira, vagy 370-400-at egy újra.


    (#124065) CorY
    Szia!

    Alaplap: OK. ~31k
    CPU: OK. ~65k
    Ram: OK. ~24k
    VGA: Marad, ok.
    HDD: Marad? Van? Nem kell? Látom, maradnak.
    SSD: OK. ~27k
    Ház: Ezt ne, silencionak gyenge a hűtése:
    Zalman Z3 Plus (155mm / 360mm)/Z9 Neo (160mm / 420mm), Cooler Master N300 (164mm / 320mm)/590 III (159mm / 405mm), Deepcool Kendomen (160mm / 310mm) Aerocool Aero-500 (155mm / 374mm)/Aero-800 (155mm / 390mm), NZXT Source 210 (160mm / 330mm) ~13-16k (Zárójelben az első szám a cpu hűtők maximum magasságát, a második a maximum beépíthető VGA hosszát jelzi.)
    Táp: Őszintén szólva ez nem a legjobb táp, én inkább cserélném ezt is:
    Be Quiet! Pure Power 10 400W (BN272) – 500W (BN273) / Pure Power 10 400W CM (BN276) – 500W CM (BN277) --> (FÉLmoduláris), Seasonic S12II 430W/S12II 520W/G-450 --> (FÉLmoduláris) / M12II 520 Evo (TELJESmoduláris), Cooler Master G450M --> (FÉLmoduláris), FSP Hexa+ 500W / Hyper S 500W v. 600W / Hydro Bronze 500W (HD500) / Hyper M 500W v. 600W --> (FÉLmoduláris), Corsair CX450M --> (FÉLmoduláris), Evga B3 550W ~16-25k
    Össz: 176-188k

    Amit leírtál ("több dolgot csinálok egyszerre") arra SSD és sok ram kell. Ha belefér, akkor 16Gb is akár.


    (#124066) tothtomka
    Szia!

    N300 ok.
    Bluestorm 2 lehet, bár azt meg azért cserélném mert elég régi széria. Pl. GSP Hexa+ 400/500W.
    i5 bőven elég lesz, igen.

    Jaa, a második felét félreértettem, azt hittem, az akkor kell, ha nem éri meg bővíteni :))

    Nagyjából hasonló konfig megfelelő mindegyiknek. Viszont, ha nem zárod ki teljesen a Ryzent, akkor azt választanám:

    A gép:

    Alaplap: MicroATX: Gigabyte AB350M Gaming 3, MSI B350M Mortar/B350M Mortar Arctic/B350M Gaming Pro, Asus Prime B350M-A, Asrock AB350M Pro4 ||| ATX: MSI B350 PC Mate/B350 Gaming Plus/B350 Tomahawk, Asrock AB350 Pro4/Fatal1ty AB350 Gaming K4, Gigabyte AB350 Gaming 3, Asus Prime B350 Plus ~ 25-33k
    CPU: AMD Ryzen 5 1600 ~65k (6mag/12szál)
    Ram: Lap támogatási listájából válassz, 2666-3000Mhz körüli órajeles mehet. 2*8Gb ~42k
    VGA: Gainward Phoenix GTX 1060 6Gb ~100k
    HDD: WD 1Tb Blue (WD10EZEX) ~15k
    SSD: 240/250Gb Samsung 750 Evo, Kingston HyperX Fury, Adata SP900/SP920/SX930 ~26-30k
    Ház: Zalman Z9 Neo (160mm / 420mm)/Z9 Neo Plus (160mm/420mm)/Z11 Neo (175mm / 400mm), Cooler Master MasterBox 5 (167mm / 410mm)/590 III (159mm / 405mm), Aerocool Aero 800 (155mm / 390mm)/Aero 1000 (170mm / 410mm), NZXT S340 (161mm / 364mm)/Source 210 (160mm / 330mm)/Phantom 240 (158mm / 400mm), Corsair Carbide 100R (150mm / 414mm)/Carbide 200R (165mm / 420mm), Fractal Design Core 2500 (160mm / 380mm)/Define S (180mm / 425mm), Phanteks Eclipse P400 (160mm / 395mm), Bitfenix Shinobi (165mm / 320mm), Thermaltake Core V31 (155mm / 420mm)/Supressor F31 (180mm / 420mm) ~16-25k (Zárójelben az első szám a cpu hűtők maximum magasságát, a második a maximum beépíthető VGA hosszát jelzi.)
    Táp: Be Quiet! Pure Power 10 400W (BN272) – 500W (BN273) / Pure Power 10 400W CM (BN276) – 500W CM (BN277) --> (FÉLmoduláris), Seasonic S12II 430W/S12II 520W/G-450 --> (FÉLmoduláris) / M12II 520 Evo (TELJESmoduláris), Cooler Master G450M --> (FÉLmoduláris), FSP Hexa+ 500W / Hyper S 500W v. 600W / Hydro Bronze 500W (HD500) / Hyper M 500W v. 600W --> (FÉLmoduláris), Corsair CX450M --> (FÉLmoduláris), Evga B3 550W ~16-25k
    Össz: 305-335k

    B gép:

    Alaplap: MicroATX: Gigabyte AB350M Gaming 3, MSI B350M Mortar/B350M Mortar Arctic/B350M Gaming Pro, Asus Prime B350M-A, Asrock AB350M Pro4 ||| ATX: MSI B350 PC Mate/B350 Gaming Plus/B350 Tomahawk, Asrock AB350 Pro4/Fatal1ty AB350 Gaming K4, Gigabyte AB350 Gaming 3, Asus Prime B350 Plus ~ 25-33k
    CPU: AMD Ryzen 5 1600 ~65k (6mag/12szál)
    Ram: Lap támogatási listájából válassz, 2666-3000Mhz körüli órajeles mehet. 2*8Gb ~42k
    VGA: GTX 1050Ti 4Gb ~55k (Pl.: Zotac OC Edition, Gigabyte OC Dupla Ventis) (ha csak alkalmi játék, és nem cél a max beállítás, akkor megfelel)
    HDD: WD 1Tb Blue (WD10EZEX) ~15k
    SSD: 240/250Gb Samsung 750 Evo, Kingston HyperX Fury, Adata SP900/SP920/SX930 ~26-30k
    Ház: Zalman Z9 Neo (160mm / 420mm)/Z9 Neo Plus (160mm/420mm)/Z11 Neo (175mm / 400mm), Cooler Master MasterBox 5 (167mm / 410mm)/590 III (159mm / 405mm), Aerocool Aero 800 (155mm / 390mm)/Aero 1000 (170mm / 410mm), NZXT S340 (161mm / 364mm)/Source 210 (160mm / 330mm)/Phantom 240 (158mm / 400mm), Corsair Carbide 100R (150mm / 414mm)/Carbide 200R (165mm / 420mm), Fractal Design Core 2500 (160mm / 380mm)/Define S (180mm / 425mm), Phanteks Eclipse P400 (160mm / 395mm), Bitfenix Shinobi (165mm / 320mm), Thermaltake Core V31 (155mm / 420mm)/Supressor F31 (180mm / 420mm) ~16-25k (Zárójelben az első szám a cpu hűtők maximum magasságát, a második a maximum beépíthető VGA hosszát jelzi.)
    Táp: Be Quiet! Pure Power 10 400W (BN272) – 500W (BN273) / Pure Power 10 400W CM (BN276) – 500W CM (BN277) --> (FÉLmoduláris), Seasonic S12II 430W/S12II 520W/G-450 --> (FÉLmoduláris) / M12II 520 Evo (TELJESmoduláris), Cooler Master G450M --> (FÉLmoduláris), FSP Hexa+ 500W / Hyper S 500W v. 600W / Hydro Bronze 500W (HD500) / Hyper M 500W v. 600W --> (FÉLmoduláris), Corsair CX450M --> (FÉLmoduláris), Evga B3 550W ~16-25k
    Össz: 245-290k


    (#124069) WinZol
    Szia!

    Jó az alap, cserélni nem kell midnent, bővíteni kell. Viszont kéne még pár infó, itt megtalálod mi:
    Téma összefoglaló!


    (#124071) lemusz
    Made my day :DDD :DDD

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • Peppo

    őstag

    válasz SyMbioTe #124072 üzenetére

    Igen, én is ettől tartok. Necces a dolog, főleg, hogy tele a gép vinyókkal is, és még ha sokat nem is, de azért azok is esznek valamennyit.

    Köszi!

  • CorY

    csendes újonc

    válasz SyMbioTe #124072 üzenetére

    Az úgy játszik, hogy most ez a RAM, és később még pakolnék bele? Vagy akkor inkább most törjem össze a malacperselyt?
    Köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • DonMaster

    addikt

    válasz CorY #124074 üzenetére

    ha most veszel és 1-2honap mulva bövitesz akkro viszont 1x8-at vegyél elsöre és késöbb még 1x8-at igy még késöbb is marad lehetöség bövitésre, persze ha kitudsz még sporolni 1x8gb-ramnak most pénzt akkro sz is jo, de késöbb is veheted és most csak 1x8-at igy késöb dualban lenne

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • st0ff

    tag

    válasz SyMbioTe #124062 üzenetére

    Á igen, szuper gondolat - tekintve hogy én is gondoltam rá:P - csak az alaplapon nincs video kimenet :)
    Azt vettem észre hogy a 2 minidisplayport közül az egyik kicsit sipol ha bedugok monitort (gondolom ez nem az egészség hangja...), de a másikba dugva most mintha minden rendben lenne! Elképzelhető ilyen, hogy csak az egyik video kimenet romlik el?
    Köszi az összefoglalót, az 1060 6gb lesz a B tervem ha ezzel a másik kimenettel is gond lesz!

  • WinZol

    aktív tag

    válasz SyMbioTe #124072 üzenetére

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Játékra és alap otthoni felhasználásra kellene.
    Minimum játék: Scrap Mechanic

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    - I3- 4130
    - Asus H87M-E
    - 8 Gb RAM (2x4Gb PC12800 Kingston HiperX Blue 1600Mhz
    - DELL 2412 monitor
    - mezei ház / tápegység (Fujitsu Siemens Scaleo Pi2662 )
    - HDD 720GB (WD)

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    - Video kártya
    - Egér
    - Tápegység

    4. Mennyi a kereted rá?
    50 - 60k (max 100)

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    DELL 2412 monitor (1920 x 1200)
    HDMI, DVI

    6. Nincs elkötelezettség, viszont inkább most adok kicsivel többet egy alkatrészért.
    Újat szeretnék, számlásan és garanciával!

    Köszi

    WinZol

  • DonMaster

    addikt

    válasz WinZol #124077 üzenetére

    nvidia gtx1050ti ~ 50-60e
    fsp hexa 500 ~ 15e (jövöre is gondolva, ha bövités stb lesz máskép a 400 -as is elég)
    egér saját választásod szerint

    vagy
    nvidia gtx1060 3gb 80e (bár ez vram limitbe ütközök a 3gb miatt de erösebb az 1050ti-nál)
    fsp hexa 500 15e
    egér egyéni választás

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • WinZol

    aktív tag

    válasz DonMaster #124078 üzenetére

    nvidia gtx1050ti esetén melyik az ajánlott?

    Elég nagy a szórás gyártónként.
    pl., ASUS 55-70 (Rengeteg variáció van)
    GIGABYTE 50 - 60
    MSI 60 - 65

    Ajánlott link is jöhet.
    Nekem az ASUS szimpi mint gyártó.

    WinZol

    [ Szerkesztve ]

  • balmeister

    újonc

    Üdv!

    VGA meghibásodás miatt szeretnék egy új PC-t összeállítani, mivel már egy 5-6 éves konfigról van szó, így nem hiszem, hogy érdemes lenne csak egy VGA-t újítani. Ehhez szeretnék tanácsot kérni, hogy mi lenne a legjobb összeállítás.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Főként játékra, illetve alap otthoni felhasználásra.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Úgy gondolom, hogy semmit nem raknék át a régiből, amit még talán érdemes lenne az a vinyó (1TB) meg a táp (FPS Hexa 500W), de a régi PC-t is megtartanám, mivel van egy régebbi VGA-m hozzá.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Ház és minden ami benne van.

    4. Mennyi a kereted rá?
    250k körül, maximum kicsit felette.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    FullHD, HDMI csatlakozó

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nincs konkrét igényem, a házból elég egy viszonylag egyszerűbb is, ami a célnak megfelel.

  • Jelenleg van:
    Alaplap: Asus P8B-M (s1155 csak i3 vagy xeon megy benne, i5 és i7 nem)
    CPU: Xeon E3-1270 v1 (gyakorlatilag ez egy i7 2600 nincsIGP de 80w TDP-vel)
    Ram: 4x4Gb Samsung DDR3L 1600 ECC (nem REG-es hanem sima ECC és low voltage)
    VGA: Sapphire R9 380 4gb Nitro
    HDD: Samsung Evo 850 128gb + Kingston UV400 240gb + WD green ezer éves 3Tb
    Ház: Zalman Z3 plus white semmi extra, sima atx
    Táp: Chieftek GPS-600 - tudom hogy rakás szar
    Hűtő: Alpenföhn Brocken 2 - ezzel nem lesz gond

    A helyzet az hogy kaptam egy I7-4790K processzort egy szétégett gépből ami 1150-es socketes (hibátlan teszteltem kölcsön lapban). Tuningolni nem szeretnék.

    Mit tennétek?
    proci+lap+ramok csere és legyen a K-s proci?
    Megy-e az ECC ram nem ECC módban 1150-es lapban? (ez esetben ramok maradhatnának, azokat nem tudtam sajnos teszteni 1150-ben)
    Kissé nehéz eladni a xeon konfigot, pedig ha valaki nem tuningol akkor jó választás. Nekem a ramok is olcsóbbak voltak meg a lap is felébe került mint az asztali 1155-sek

    VAGY

    4790-es procit eladni a mostani videókártyával együtt és venni valami nagyobb kártyát? Milyet?

    Mindkét esetben pluszban költeni nem szeretnék. Összességében a mostanival is meg vagyok elégedve, megy rajta minden ami kell de szeretek fejlesztgetni csak nem tudom most milyen irányban induljak neki. Alig játszom (Rust, 7dtd, Star Citizen bár utóbbi szarul megy de úgyis kell neki még pár év).
    Szóval nagyobb videókártya és a meglévő gép vagy félkonfig csere és nagyobb proci?

    [ Szerkesztve ]

  • DonMaster

    addikt

    válasz WinZol #124079 üzenetére

    igazság szerint msi asus giga amikböl modnhatni bármelyiket veheted, mert 1 venti vagy akár pasziv hütéssel is elbirják ezt.
    1060 1070 1080 éls 1080ti-okbol vannak ajánlottak 1050ti-bol kb ezek a márkák de azok közül bármelyik.

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • CorY

    csendes újonc

    válasz DonMaster #124075 üzenetére

    De nem csak pakkban lehet venni, vagy 2x4 vagy 2x8 vagy stb.?

  • DonMaster

    addikt

    válasz CorY #124083 üzenetére

    lehet 1x8-at is
    ezért is ritam, hgoy vehetsz most 1x8-at és 1-2honap mulva még 1x8-at persze márka tipus mhz-re pontosan ugyan olyat érdemes mert akrko nincs dual chanel problémái ,

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • WinZol

    aktív tag

    válasz DonMaster #124082 üzenetére

    igazság szerint msi asus giga amikböl modnhatni bármelyiket veheted, mert 1 venti vagy akár pasziv hütéssel is elbirják ezt.

    Akkor felesleges a két vetillátoros

    és a GAMING kivitel?

    Azaz a legolcsóbb is tökéletes?

    WinZol

  • CorY

    csendes újonc

    válasz joysefke #124070 üzenetére

    Köszönöm szépen! Annyi lenne még így utoljára, hogy a "procit ne felejtsd feljebb húzni" na azt hogyan kell? Az a történet, hogy életemben nem húztam még, meg nem állítottam át semmi ilyen dolgot, és egy gyorstalpalót szeretnék kérni, hogy mit és hogyan kéne. Jobban járok, ha elnézek más topicba?
    Köszi előre is!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz MasterDeeJay #124081 üzenetére

    A 4790K nagyon jó proci, én simán építenék rá.

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • DonMaster

    addikt

    válasz WinZol #124085 üzenetére

    elsöre is ezt irtam mivel 75w-a fogyasztása , ha van rajta tápcsati kicsivel eleht több, de 1 venti is böven lehüti a különbség kb az hogy az 1 ventis lehet hogy végig aktiv addig a 2ventis meg pl: msi gaming -nél 55fok-ig nem pörög utána igen.De az 1 ventis is jo teljesitményben max a minimális oc-k okozhatnak ami kb 1-3fps-et eredményez a legolcsobb és a legdrágább között. Lényegében teljesitménybeli különbség nincs ,

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • geckowize

    őstag

    Sziasztok,

    A következő kritériumokkal kérnék ajánlatot:

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Játékra és alap otthoni felhasználásra kellene.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Monitor, egér, billentyűzet.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Gépházra és annak tartalmára.

    4. Mennyi a kereted rá?
    150k, de nagyon max 200k.Tudom, elég tág intervallum, de ha van valami best buy, akkor kitolható a keret 200-ig, ne legyen korlátozó tényező a fix 150k.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    Jelenleg D-SUB (VGA), 1280x1024, később lesz majd upgrade FullHD-ra.

    [ Szerkesztve ]

  • ftamas0201

    senior tag

    Sziasztok.
    Tanácsra lenne szükségem.
    Egy processzor, videókártya és memória kombóra lenne szükségem nagyrészt játékra. Nem über high erős játékokra kell, de azért mediumon mindennek futnia kéne :)
    A kiszemelt játék a Player unknows battlegrounds és ehhez hasonlóak lennének.

    Az alaplap egy MSI H81M-P33 és van mellette 4gb memória szoval még egy 4gb-os kéne bele és annyi, ezt szeretnénk megtartani, szóval egy processzor egy videókártya és 4gb memória kéne hozzá.

    100ezer ft lenne a rászánt keret, ebből ki lehetne hozni valami jó párosítást ami azért elharcol? Csak új dolgokat szeretnénk.

    Köszönöm előre is a segítségetek!

  • ftamas0201

    senior tag

    válasz ftamas0201 #124090 üzenetére

    Lemaradt hogy a jelenlegi memória Kingmax FLFF65F-D8KM9 Aida szerint, gondolom ehhez kéne keresni a másik 4gb-os modult.

  • válasz CorY #124074 üzenetére


    (#124074) CorY
    Ahogy már modnták, lehetséges, ha pár hónapon belül bőívtesz, akkor vegyél 1*8Gb-ot.


    (#124076) st0ff
    "csak az alaplapon nincs video kimenet "
    Hopp, na ezt nem figyeltem, bár őszintén megmondom, erren me is gondoltam :D

    Akár az is lehet, igen. Kölcsön VGA-t nem tudsz szerezni?


    (#124077) WinZol

    VGA: GTX 1050Ti 4Gb ~55k (Pl.: Zotac OC Edition, Gigabyte OC Dupla Ventis/Widforce 2 OC)
    Táp: FSP Hexa+ 400/500W ~13-15k
    Egér: CM Storm Alcor ~11k
    Ha ez sok, akkor nézz be a topikjába / válasz tetszés szerint: "Milyen egeret válasszak?"
    Össz: 79-81k

    +ha marad keret, én egy SSD-t begyűjtenék: 120Gb/128Gb Kingston HyperX Fury, Adata SP900/SP920/SX930, Goodram Iridium Pro ~20k


    (#124080) balmeister
    Szia!

    Alaplap: MicroATX: Gigabyte AB350M Gaming 3, MSI B350M Mortar/B350M Mortar Arctic/B350M Gaming Pro, Asus Prime B350M-A, Asrock AB350M Pro4 ||| ATX: MSI B350 PC Mate/B350 Gaming Plus/B350 Tomahawk, Asrock AB350 Pro4/Fatal1ty AB350 Gaming K4, Gigabyte AB350 Gaming 3, Asus Prime B350 Plus ~ 25-33k
    CPU: AMD Ryzen 5 1600 ~65k (6mag/12szál)
    Ram: Lap támogatási listájából válassz, 2666-3000Mhz körüli órajeles mehet. 2*4Gb ~23k
    VGA: Ha használt is játszik, akkor garis GTX 970 4Gb ~70-75k (ilyen erejű vga-t, újonnan jelenleg ~110-120k körül kapsz, GTX 1060 személyében, ami meg nem ér annyit.)
    HDD: WD 1Tb Blue (WD10EZEX) ~15k
    SSD: 120Gb/128Gb Kingston HyperX Fury, Adata SP900/SP920/SX930, Goodram Iridium Pro ~20k
    Ház: Zalman Z3 Plus (155mm / 360mm)/Z9 Neo (160mm / 420mm), Cooler Master N300 (164mm / 320mm)/590 III (159mm / 405mm), Deepcool Kendomen (160mm / 310mm) Aerocool Aero-500 (155mm / 374mm)/Aero-800 (155mm / 390mm), NZXT Source 210 (160mm / 330mm) ~13-16k (Zárójelben az első szám a cpu hűtők maximum magasságát, a második a maximum beépíthető VGA hosszát jelzi.)
    Táp: Be Quiet! Pure Power 10 400W (BN272) – 500W (BN273) / Pure Power 10 400W CM (BN276) – 500W CM (BN277) --> (FÉLmoduláris), Seasonic S12II 430W/S12II 520W/G-450 --> (FÉLmoduláris) / M12II 520 Evo (TELJESmoduláris), Cooler Master G450M --> (FÉLmoduláris), FSP Hexa+ 500W / Hyper S 500W v. 600W / Hydro Bronze 500W (HD500) / Hyper M 500W v. 600W --> (FÉLmoduláris), Corsair CX450M --> (FÉLmoduláris), Evga B3 550W ~16-25k
    Össz: 250-272k


    (#124081) MasterDeeJay
    Szia!

    Én maradnék a 4790k-nál. Jó kis proci az.
    Lap + proci + ram elad (rammal együtt talán könnyebben elviszik), és hasznáűltan begyűjteni ezeket.
    + én újonnan néznék egy tápot is, GPS az nem a legjobb, de ezt tudod :D
    Ha elég a mostani VGa-d erjee, akkor csak a lap + ram + proci csere legyen.
    VGa pedig ráér később.

    Lap: Használtan, ha nem tuningolsz, akkor egy B85/H97-es lap ~15k körül.
    Ha tuningolsz, akkor egy komolyabb Z97 ~30k körül. (van hozzá procid, jó hűtőd, kis tuningot elbírna egy jó lappal)
    Ram: Akár újonnan, 2*4Gb Kingston HyperX Fury, Corsair Vengeance LPX ~20k
    +Táp: Be Quiet! Pure Power 10 400W (BN272) – 500W (BN273) / Pure Power 10 400W CM (BN276) – 500W CM (BN277) --> (FÉLmoduláris), Seasonic S12II 430W/S12II 520W/G-450 --> (FÉLmoduláris) / M12II 520 Evo (TELJESmoduláris), Cooler Master G450M --> (FÉLmoduláris), FSP Hexa+ 500W / Hyper S 500W v. 600W / Hydro Bronze 500W (HD500) / Hyper M 500W v. 600W --> (FÉLmoduláris), Corsair CX450M --> (FÉLmoduláris), Evga B3 550W ~16-25k
    450-500W-osok közül választanék a felsoroltakból.


    (#124085) WinZol
    MSI Gaming ennyiért főleg felejtős.
    Asus Expedition még nem rossz vétel, a Gigabyte pedig szintén.
    Asus vagy Giga legyen.


    (#124086) CorY

    Topikjában valószínűleg kapsz majd segítséget. :)
    AMD Ryzen 7 / 5 / 3 1***(X) "Summit Ridge" (AM4)


    (#124089) geckowize
    Szia!

    Alaplap: Asrock H110M-HDV R3.0 ~15k
    CPU: Pentium G4560/Pentium G4600 ~23-27k (2 mag / 4 szál, i3 szint)
    Ram: 2*4Gb DDR4 Kingston HyperX Fury/HyperX Savage, Corsair Vengeance LPX, G. Skill Aegis / Riphaws V, Patriot Viper 4, Adata XPG ~21-24k
    VGA: GTX 1050Ti 4Gb ~55k (Pl.: Zotac OC Edition, Gigabyte OC Dupla Ventis/Widforce 2 OC)
    HDD: WD 1Tb Blue (WD10EZEX) ~15k
    SSD: 120Gb/128Gb Kingston HyperX Fury, Adata SP900/SP920/SX930, Goodram Iridium Pro ~20k
    Ház: Zalman Z3 Plus (155mm / 360mm)/Z9 Neo (160mm / 420mm), Cooler Master N300 (164mm / 320mm)/590 III (159mm / 405mm), Deepcool Kendomen (160mm / 310mm) Aerocool Aero-500 (155mm / 374mm)/Aero-800 (155mm / 390mm), NZXT Source 210 (160mm / 330mm) ~13-16k (Zárójelben az első szám a cpu hűtők maximum magasságát, a második a maximum beépíthető VGA hosszát jelzi.)
    Táp: FSP Hexa+ 400W ~13k
    Össz: 175-185k

    D-sub csati viszont probléma, mivel az 1050Ti-n nincsen olyan csatlakozó, ami aktív átalakító nélkül hasznáűlható lenne.
    Most nem lehet megejteni a monitorcserét? Mert ha nem, akkor vagy akkor vesztek VGA-t, ha monitort is újittototk (addig IGP) vagy használtan.


    (#124090) ftamas0201
    Szia!

    Kérlek, a többi alkatrészt is írd le, anélkül nem ajánlok nyugodt szívvel.
    Téma összefoglaló!

    Ram ha leeht ugyanolyan legyen, Mhz minimum egyezzen.

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • WinZol

    aktív tag

    válasz SyMbioTe #124092 üzenetére

    Üdv!

    Közben kiderült, hogy a Siemens házban egy
    DELTA DPS-400W B A tápegység van.

    Ez jó a GTX 1050-hez, vagy ajánlott cserélni?
    (FSP Hexa+ 400W-re)

    Köszi

  • ftamas0201

    senior tag

    válasz SyMbioTe #124092 üzenetére

    Barracuda ház van, kb 23 centiig fér be VGA, codagen atx 2.03 400 wattos táppal van szerelve, nem az én gépemről van szó ezeket az infókat gyorsban szedtem össze, kicsit fel kéne újítani a játék szintjére és végül is ennyi lenne a kívánságuk. másra nem szeretnének költeni, tudom hogy a táp sem egy hiperszuper de 90ezer ftba ha játszadozni szeretnének akkor kevés lenne a keret hogy még azt is cserélni. Talán a következő turnusra rábeszélem őket esetleg egy tápcserére de most biztosan nem mennének bele. Így esetleg valami ajánlat?

  • Manson^

    tag

    Sziasztok!
    Milyen konfigot ajánlotok
    -játékra
    -csak gépház és tartalma (de az kompletten), ssd-vel rendszernek, hdd-vel egyebeknek
    -maximum 300k a keretből?

  • tomaszka88

    aktív tag

    válasz Manson^ #124096 üzenetére

    Üdv!

    Milyen az X370-s chipset ? Egy ilyen kombó jó lehet ? :D

    GIGABYTE AM4 GA-AX370-Gaming K3
    Ryzen 1500X Vagy 1600x
    Gtx 1050 TI G1 Gaming
    2x4 GB Ram 2666mhz

    :))

  • matyifej

    tag

    Sziasztok!

    1. Mire fogod használni a gépet?
    - Játékokra szeretném, fontos lenne hogy amennyire lehet időtálló legyen, és ha kell csak egy két hardvert kelljen cserélni benne az évek során.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    -Semmilyen alkatrészem nincs, nulláról szeretnék egy új gépet. Monitorom sincs, ha ráadásként azt is tudnátok ajánlani megköszönném! Márka iránti elkötelezettségem nincs.

    3. Mennyi a kereted rá?
    -300k körül gondoltam a végét. + Monitor 50k környékén.

    Válaszokat előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • membrandj

    nagyúr

    válasz WinZol #124093 üzenetére

    Ha már 6-7 éves, akkor cserélném és elraknám tartaléknak.

    ftamas0201

    Akkor ne vegyenek most semmit. A codogen táp ipari hulladék. Ha megveszi az új videokártyát,procit ,ramot és 1 hónap múlva elfüstöl a táp és viszi magával ezeket, akkor az lesz a drága.

    Másérszt nem véletlen linkelte a kolléga az összefoglalót.
    Milyen monitor van? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    Milyen felbontást tud?

    Ha csak d-sub van rajta, akkor aktív átalakító kell hozzá, amiből kb 5k-tól indul és egy normális inkább 15.

    Szóval a monitort is tudd meg részletesen, utána az összefoglaló alapján kérdezz.
    Illetve azt is írd le,hogy miről váltanának.

    tomaszka88
    Ryzen-es topicba kérdezd, ott nagyobb tapasztalat van a lapokkal kapcsolatban. Esetleg olvass vissza, Symbiote szokott írni vagy 10 alaplapot ryzenekhez és válassz abból.

    Manson^
    i5-7500 ~ 58k
    msi b250m mortar ~ 28k
    2x4GB ddr4 kingston fury 2400 mhz ~ 22k
    gtx 1050 ti 4GB ~ 60k
    WD blue ezex 1TB ~ 15k
    240GB kingston fury ssd ~ 28k
    cm n300, corsair 200R,300R, fractal design core 2500,3500, zalman z9 neo ~ 13-25k
    fsp hexa+ 500W, fsp hyper m 500W ~ 17-20k

    B verzió:
    Alaplap: MicroATX: Gigabyte AB350M Gaming 3, MSI B350M Mortar/B350M Mortar Arctic/B350M Gaming Pro, Asus Prime B350M-A, Asrock AB350M Pro4 ||| ATX: MSI B350 PC Mate/B350 Gaming Plus/B350 Tomahawk, Asrock AB350 Pro4/Fatal1ty AB350 Gaming K4, Gigabyte AB350 Gaming 3, Asus Prime B350 Plus ~ 25-33k
    CPU: AMD Ryzen 5 1600 ~65k (6mag/12szál)
    Ram: Lap támogatási listájából válassz, 2666-3000Mhz körüli órajeles mehet. 2*4Gb ~23k

    Ami ettől drágább az a gtx 1060 6GB lenne,de az jelenleg inkább 120-130k, annyit pedig nem ér.

    matyifej

    Ugyan azt tudom írni :
    i5-7500 ~ 58k
    msi b250m mortar ~ 28k
    2x4GB ddr4 kingston fury 2400 mhz ~ 22k
    gtx 1050 ti 4GB ~ 60k
    WD blue ezex 1TB ~ 15k
    240GB kingston fury ssd ~ 28k
    cm n300, corsair 200R,300R, fractal design core 2500,3500, zalman z9 neo ~ 13-25k
    fsp hexa+ 500W, fsp hyper m 500W ~ 17-20k

    B verzió:
    Alaplap: MicroATX: Gigabyte AB350M Gaming 3, MSI B350M Mortar/B350M Mortar Arctic/B350M Gaming Pro, Asus Prime B350M-A, Asrock AB350M Pro4 ||| ATX: MSI B350 PC Mate/B350 Gaming Plus/B350 Tomahawk, Asrock AB350 Pro4/Fatal1ty AB350 Gaming K4, Gigabyte AB350 Gaming 3, Asus Prime B350 Plus ~ 25-33k
    CPU: AMD Ryzen 5 1600 ~65k (6mag/12szál)
    Ram: Lap támogatási listájából válassz, 2666-3000Mhz körüli órajeles mehet. 2*4Gb ~23k

    Ami ettől drágább az a gtx 1060 6GB lenne,de az jelenleg inkább 120-130k, annyit pedig nem ér.

    Monitor:
    LG 22MP58VQ-P ~ 38k
    ASUS VX229H ~ 42k
    Dell p2317H ~ 55k

    [ Szerkesztve ]

    Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

  • tepenzed

    őstag

    Látom egyre többször ryzen 1600-at ajánlotok az i5 7500-al szemben a gamer gépekbe? Értem én, hogy papíron jobb a teljesítménye, de nem az van, hogy játékoknál még mindig baromi megbízhatatlan?

Új hozzászólás Aktív témák