Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • j0k3r!

    senior tag

    válasz donat_sz #99777 üzenetére

    Én így látom a három általam vett esetet:

    #1 - SPY vs. Sector ETF-ek - Ahogy látni, a tényleges medvepiaci mélypont után gyakorlatilag minden szektorban erős kétszámjegyű (20%+) emelkedést kellene látni, viszont a mostani elüt a többi esettől (nem fogom kiátlagolni, de szemmel látható, hogy kisebb a százalékos emelkedés egyelőre)
    #2 - RSP vs. SPY - Szintén nagyon erős kétszámjegyű emelkedés szokott lenni, most meg összejött kb. 15% (ha egy pár héttel kisebb időtávot néztem volna, akkor meg kb. 5-6%)
    #3 - NDXE vs. NDX - Szintén, az eddigi 50-60% helyett most összejött kb. 20%, de talán ez az egyedüli, amire ha nagyon akarom, akkor rá tudom mondani (viszont itt meg szerintem az AI hajtja, ami vagy bejön fundamentálisan vagy nem)

    Nézzünk egy kicsit másképp. Mi történt idén?

    Látható, hogy három szektor viszi a hátán a piacot (ez már alapból gyanús lehet, ha tényleg bull piacon vagyunk):
    - Technology Select Sector SPDR Fund (XLK)
    - Communication Services Select Sector SPDR Fund (XLC)
    - Consumer Discretionary Select Sector SPDR Fund (XLY)

    Első ránézésre nem állja meg a helyét, hogy csak az AI mánia miatt van emelkedés, mert nem csak az XLK emelkedik. De mi van, ha benézünk a motorháztető alá a másik két ETF-nél?

    XLC Top Holdings
    -----------------------------------------------------
    META PLATFORMS INC CLASS A 26.23%
    ALPHABET INC CL A 13.82%
    ALPHABET INC CL C 12.11%
    ------------------------------------------------------
    AI SUM 52.16%

    XLY Top Holdings
    -----------------------------------------------------
    AMAZON.COM INC 26.25%
    TESLA INC 16.39%
    -----------------------------------------------------
    AI SUM 42.64%

    Tehát, minden idén jelentősen emelkedő szektort az húz, hogy minimum 40%-60%-ban BigTech, AI-al kapcsolatos cégek vannak túlsúlyban az ETF-ekben. Számomra ez nem elegendő ahhoz, hogy arra jussak, hogy a nehezén már túl vagyunk, tehát minden szektor fellélegezhet és emelkedhet innentől kezdve. Hozzáteszem most is: szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    some men just wanna watch the world burn...

Új hozzászólás Aktív témák