Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mgoogyi

    Topikgazda

    válasz richson #85758 üzenetére

    "Én tulajdonképpen ezzel kapcsolatban vagyok szkeptikus"
    Legyél, de szakirodalom ezt mondja. A sikeres befektetők teljesítményét többnyire vissza tudták vezetni faktorregresszióra (vagy a szerencsére). A portfóliók teljesítményét elég jól magyarázzák a sokfaktoros modellek.

    "Vannak cégek amik egész egyszerűen túl illikvidek ahhoz, hogy nagy, teljesen professzionális szereplők kövessék. Volt példa rá, hogy egy hajós társaság részvényeiből jóval olcsóbban tudtam venni, mint a cég hajóinak értéke volt ócskavasként a cég EV-jához képest"
    A kis cégeknél valószínűbben fordul elő félreárazás illetve alacsony likviditás.

    "Vannak professzionális elemzők akik csapnivaló munkát végeznek"
    Igen. És?

    "Index fund tulajdonosként teljesen értelmetlenül lehetett bukni ezen az egyszerű technikai jellegű dolgon"
    Nem ismerem ezt a sztorit.
    Van erre bizonyíték, hogy a passzív alapok vitték fel mesterségesen az árát?
    Érezhető méretű cég valamelyik indexen belül?

    "A COVID kitörési után a befektetők egy része rossz Zoom részvényt vett meg. Tömegesen elnézték a cég nevét és egy másik, csődben lévő cég részvénye kezdett szárnyalni."
    Mennyit nyertél az ügyön?

    "Millió ilyen tökéletlenség van, most írtam négyet, de tudnék vagy 100 hasonlót mondani az elmúlt 15 évből.."
    Nem tökéletesen hatékonyak a piacok, de elég jók ahhoz, hogy nehéz legyen megverni a piaci átlagot. Ha ezeket megtalálod és kihasználod, akkor ügyes vagy.

Új hozzászólás Aktív témák