Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz Lex Icon #76411 üzenetére

    Van 5-6 éves PMÁP-od?
    Természetesen van.

    Ha van, miért nem váltod vissza, ha úgy gondolod, hogy túl nagy az esélye a visszaváltás megemelésének és nem éri meg ebbe fektetni?
    Ki mondta, hogy nem váltottam már? Régi, gyengébb bónuszos papírból már váltottam. :P

    Mindent nyilván nem feltétlenül éri meg feltörni, helyzet és anyagi célok kérdése. Amiket írtam, azok nem az egyértelmű jövőképemet jelentik, hanem általam valósnak vélt kockázatokat említettem. Ha bejönnek én jó eséllyel "ki tudom ülni" a hosszabb lejáratú kötvényeket, mivel csak egy része a portfóliómnak. A kockázatok felmérése csak az érem egyik oldala, a pozíciók súlyozása (legalább) olyan fontos.

    Egyébként PMÁP-ba pénzt év eleje óta nem tettem, nem véletlenül.

    A topikban mindenki leírja az elképzelését a jelen és jövő befektetéseiről. Követni senkinek nem muszáj, sőt az a legjobb, ha maga is utánanéz, számol és saját stratégiát, portfóliót alakít ki.

    Így van. Elképzeléseket ütköztetni szerintem nem bűn viszont, illetve szerintem az se feltétlenül szerencsés, ha a beeső laikusokat a "tanácsadások" során nem tájékoztatjuk - jelen helyzetben - nem elhanyagolható kockázatokról.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák