Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tötyö

    csendes tag

    Hali! A következő bő egy hónap folyamán sort kellene kerítenem egy telefoncserére. Nagyjából a következő szempontok alapján próbálom belőni a dolgot:

    - mindenképpen új, a Telenor kínálatában kapható készülék
    - amire elsősorban kellene a telefonálás-sms páros mellett, az az e-mailezés (mivel elsősorban munkaeszköz lenne, meglehetősen sokra), naptár (Google), böngésző, némi facebook (de abból is 90%-ban csak az üzenetküldés)
    - multimédia: alap zenelejátszó, (rádiót nem hallgatok, az nem lényeg); szintén alap videolejátszás, nem ragaszkodom HD-hez és társaihoz ; kamera tökmindegy, szökőévente egyszer használom; játékok nem érdekelnek... (ezekből következően, különösen nagyobb tárhelyre-bővíthetőségre sincs szükségem.)
    - méretben lehetőleg 4" és felette (az átlagosnál nagyobb a kezem, most egy 3,5-es kijelzőt nyomogatok, néha eléggé szenvedősen tudom csak használni); különösebb felbontás és pixelmánia nincsen részemről
    - a fentiekre a következő nagyjából két-három évben különösebb kompromisszumok nélkül megfelelő és gyors legyen, és lehetőleg minél kevesebb nyűggel (értsd: megbízható legyen, működjön - mindenféle buherált romokkal szórakozni, főzni-sütni-rántani nem akarok...)

    Ezek alapján jelenleg a HTC Desire X és a Samsung Galaxy S3 mini, valamint a Sony Xperia P, amelyek tudásban-árban is elfogadhatónak tűnnek számomra. Vélemény? Vagy android vonalon valami más, ami hasonló árkategóriában játszik (vagy legalábbis nem feljebb)?

    WP8 vonalról a Lumia 620 (vagy ha lesz a kínálatban, akkor esetleg az 520-720 páros) tűnik szimpatikusnak, de a Google-féle szinkronizál-nem szinkronizál történet elbizonytalanít, mivel ha tényleg nem megy/nem fog menni a dolog, akkor felejtősek, adott esetben nem akarok ezzel bajlódni (és ha már itt tartunk, valaki tájékozottabb felhomályosíthatna, hogyan is áll most ez, mert én már elvesztettem a fonalat).

    Köszönöm a tippeket-tanácsokat előre is!

  • Tötyö

    csendes tag

    válasz MurdR #14873 üzenetére

    Hát, a fenti HTC-Sony-Samsung triót a nekem megfelelő tarifacsomagban (a mostani már megszűnt, így kezdésnek mindenképpen váltani kellene a Smart3-ra, aztán meglátjuk, mire lesz az elég) +a bónuszaim ~30-50 ezer környékén el tudnám hozni, ezért nagyjából ezt az árat lestem ki. (A Lumia 620-at meg valahol 10-15k környékén.) Ha adott esetben ár-érték arányban megéri, még egy plusz 20-30 ezer környéke belefér, de annál többet nem szívesen adnék ki érte.

  • Tötyö

    csendes tag

    válasz MurdR #14876 üzenetére

    Persze, ez a része már megvolt, többek között ennek eredménye lett a fent említett trió. Igazából éppen valami megerősítésért jöttem ide valamelyik felé/ellenében, mert nem igazán tudok dönteni közöttük. A telefonok számomra mindig is csak egy eszközt jelentettek, különösebben egyik sem tudott soha lázba hozni, ez most sem változott. Tudás szempontjából számomra úgy tűnik, nagyjából ugyanazt hozzák. A HTC a legolcsóbb, a Samsungot kicsit túlárazottnak érzem, a Sonytól valami megmagyarázhatatlan okból kicsit tartok, de igazából még egyik márkához sem volt szerencsém, nem tudom, hosszabb távon melyikkel járnék jól.

  • Tötyö

    csendes tag

    Hali! A családon belüli csere-bere vége az lett, hogy megint telefont kellene választanom. Elsősorban munkaeszköznek kellene - telefon, sms, e-mail, chat -fb, gtalk-, böngészés, és annyi gugli map, amíg rákeresek címekre, szóval a navi része nem lényeg a dolognak. Játékok egyáltalán nem, zene, fényképezés, video felvétel/lejátszás teljesen alapszinten elegendő. Szempont lenne még, hogy valami nagyobb méret a kezem miatt - a 3,5-es kijelzőn még eléggé bajban vagyok -, és lehetőleg egy hosszú napot - 12-16 órát - tényleg bírjon ki 1-2 óra telefonálás, állandó e-mail- és chat szinkronizációval etetés nélkül, és mindez együtt a Telenornál. Igazából addig eljutottam, hogy Samsung S Advance, Sony Xperia L, vagy LG 4X Optimus HD - utóbbi lenne egyben a legdrágább kategória, amíg anyagilag hajlandó lennék elmenni. Árban a kedvezmények miatt nagyjából úgy jönnék ki, hogy emelkedő sorrendben kb. egy-egy tízes van a telefonok között. Főzni-sütni-buherálni sem időm, sem kedvem nincs, leszámítva a lámabiztos gyári frissítéseket, persze ha lesznek/vannak olyanok; a megbízható, viszonylag gyors működés sokkal fontosabb lenne a következő 2-3 évre. Ezek alapján melyik lenne szerintetek a legjobb választás? Évek óta nem volt kezemben egyik márka sem, leszámítva a pár perces tapizást az üzletben, amikor felmértem a lehetőségeket, szóval teljesen nulla a tapasztalatom, hosszabb távon melyik lenne az "igazi". Köszönöm a tippeket előre is!

    [ Szerkesztve ]

  • Tötyö

    csendes tag

    Igazából e kettő között vacillálok nagyon - a Samu már nem mostani vas, az egy giga ram pedig már lassan a böngészéshez sem árt... :-)

    @ maggi1886076
    A 4X-el kapcsolatban sokszor találkozom a melegedéssel, mint negatívummal - a játékok mellőzése mellett a "normál" használatban ez mennyire zavaró/észrevehető? Plusz a négy mag mennyire terheli meg - negatívan persze - az aksiidőt?

    @ Švejk
    A L-nél pedig a nagy kijelző/gyenge felbontás párosítást reklamálják többen is, ahogyan olvasgatom a fórumokat - abban a pár percben, amíg nyomogattam, nekem igazából nem tűnt fel, bár igaz, hogy a most használt régi vasnál bármi jobb ezen a téren... Szóval ez a kritika mennyire állja meg a helyét, tényleg ennyire zavaró ez a párosítás a mindennapi használatban? (Bár az itteni teszt meg dicsérte a kijelzőt, szóval nem értem... :-)

    Most úgy tűnik számomra, hogy az LG egyetlen előnye a másikhoz képest a nagyobb kijelző, cserébe régebbi szoftverrel, és egy tízessel többért... Hmm... :F

    Egyébiránt pedig köszönöm a gyors válaszokat! :R

    Szerk.

    Hoppsz, közben látom a többi véleményt is... Igazából pont a méret, ami nagyon vonzó számomra a 4X-ben, legalábbis ezért az árért, mivel az a tipikus péklapát nagyságú kezem van...

    [ Szerkesztve ]

  • Tötyö

    csendes tag

    Hát, annyi már biztos, hogy nem a Samu lesz... szóval van haladás... :)

    Személy szerint most az LG felé hajlok, de gyakorlatilag tényleg a méret az, ami továbbra is előnyt ad neki. Viszont a melegedés aggaszt, főleg, mivel ha már ebben az árkategóriában veszek vasat, azt tényleg szeretném 2-3 évet használni... Még az akkor anno gyakorlatilag sos-ben vett (hamar gyorsan valamit a régi bedöglött helyett, egy pénzzabáló külföldi nyaralás előtt egy nappal beesve az üzletbe, szóval lehetőleg "ingyé"... :) ), az árát tekintve tényleg szinte utánam dobott ZTE "pengét" is bőven két év felett nyúztam, mielőtt lecseréltem, szóval most se szeretném alább adni, ha most még pénzt is áldozok érte... :)

    Azt hiszem, ebből spontán döntés lesz majd az üzletben... :)

    @ apuc
    Fura, nekem meg az LG valahogy mindig, mindenben bejött, ami kütyü - CD, DVD-írók anno kétezres évek elején-közepén, a cégnél folyamatos, napi többszöri adatmentésre használva, némelyik több ezer megírt lemezzel a háta mögött is hibátlanul működve; Monitorok, szintén éveket nyúzva stb... és most, hogy mondod, még a mikró is az otthon, még valamikor 2002-ben vásárolva... :)

    Köszönöm mindenkinek a véleményeket! :R

  • Tötyö

    csendes tag

    Sziasztok, telefoncsere előtt állva szeretnék tanácsot kérni. Elsősorban e-mail, böngészés, skype stb. és doksik, fényképek olvasása lenne az elsődleges "dolga", mindezt sokszor telefonálás közben, legalább 5 - 5,5 colos méretben, Telenor függő vagy független, utóbbi esetben megbízható magyar forrásból, normális szerviz háttérrel. Ami fontos, hogy stabil, megbízható és gyors legyen (nem csak privát, de egyben munkaeszköz is lesz - dual sim viszont nem szükséges), pl. ne omoljon össze attól a vas, ha mondjuk beszélgetés közben e-mail mellékleteket kell lesegetnem rajta, vagy ugrálok a viber és a böngésző között. Tudja a 4G-t (vidéken is), jó bluetooth a szinte állandó headset használathoz, stabil wifi, és ha néha szükség van rá, akkor a GPS is működjön, ahogy kell. A fényképezés egy mai normál színvonalat hozzon, de semmi extra, az üzemidő terén bőséges használat mellett egy napot bírjon azért ki reggeltől estig.
    A játékok nem érdekelnek, ilyen szempontból nincs szükségem high end készülékre, inkább adott árért a legjobb készüléket keresném a fenti célokra - feleslegesen nem adnék ki százezreket, ha nem muszáj, de amennyi kell rá, azt rászánom, hogy akár hosszabb távon (2-3 év) is rendben legyek. Elsősorban androidban gondolkozom, WP számomra sötét ló, de nem zárkózom el, Iphone viszont kizárva - bárhogy is, nem vagyok frissítés fetisiszta, sem verzió hajszoló, egyszerűen csak működjön, ami rajta van, és kész.
    Amit magamtól találtam, az a Samsung A5 2016 lenne, ami tudásban/árban már elfogadható számomra, de mivel nem vagyok naprakész, érdekelne mások véleménye is - pl. hogy a Huawei P9 vagy Samsung S6 stb. ad-e annyival többet napi használatban a fenti esetekben, hogy megérje a felárat, vagy játék nélkül ez felesleges kiadás lenne? Vagy esetleg más nyerő tipp?

  • Tötyö

    csendes tag

    válasz A guru #97773 üzenetére

    Köszönöm a tippet, igazából 5 col az alja, felette már bármi jöhet. Használt telefonokkal nem játszok, viszont újonnan megfontolom az S6 szériát - ha nem is a pluszt, de a sima és a kisebb Edge verziót. Csak nem tudom eldönteni, hogy mennyire érné meg abból a szempontból, hogy kihasználnám-e a hardvert (pl. no game), vagy csak felesleges 'állna benne' a pénzem.

Új hozzászólás Aktív témák