Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wiesn

    csendes tag

    válasz tőzsdesügér #92729 üzenetére

    Itt van:
    1997 óta már végigpróbáltam a Nokia kommunikátorait, a Microsoft 2003-as és 2005-ös mobil PDA telefonjait, majd az androidos okostelefonokat, a HTC Dreamtól, pár Iphone- t, Samsungot és Nexust az 5-ösig bezárólag és egyre jobban untam az évi ~200 ezres beruházást, így valami kedvezőbb árfekvésű, de mégis használható hardverrel rendelkező eszközt kerestem. Sajnos, az eddig kipróbált, olcsóbb kínai telefonokban vagy kínai ákombákomok voltak, vagy már a készülék kézbevétele is frízbiként való használatra ingerelt, így esett a választásom az Ulefone Powerre.
    Amit a közel 20 év tapasztalatai miatt fontosnak tartottam, a jó akkuidő és elegendő ram: akiknek voltak okostelefonjai a hőskorból, bizonyára jól emlékeznek rá, hogy első lépésként az operációs rendszert kellett kitakarítani, akkuidő és ram nyerése céljából, esetleg tárhelyként az sd-kártya befogására. Faragtam is bőszen a romokat, 2005-től az xda-developersen is publikáltam romokat, volt olyan, hogy elsőként portoltam romot újabb androiddal régebbi cuccra, amihez még nem adták ki, vagy csak ígérgetések voltak a gyártók részéről, romfrissítés már nem, vagy a magyar nyelvet beletettem Motorola készülékbe, mert ők valahogy a magyar nyelvet eléggé mostohán kezelik.
    A készüléket az e-fox webáruházból rendeltem, DHL Epresszel és vámbiztosítással, 2 darab került 152 ezerbe, ebből még lejön, amit a webshop visszaad a vámbiztosítás miatt, azt még nem tudom pontosan, mennyi lesz, de olyan 65 ezernél megáll darabonként (elméletileg, ha kiderül, pótolom).
    A doboz tartalma:
    ulefone Power Phone x 1
    Gyorstöltő x 1
    USB kábel x 1
    Többnyelvű kezelési útmutató
    Képernyővédő fólia x 1
    OTG x 1
    Fülhallgató x 1
    Műszaki adatok:
    Gyártó Ulefone, Modell: Power Szín: Sötétkék (létezik még fehér és fa utánzat)
    Mértek 155mm*77mm*9.5mm, Tömeg 190g(akkuval)
    Op. rendszer Android 5.1 Lollipop / Upgrade Android 6.0 / u-Launcher
    Touch ID Fingerprint Scanner,unlock in 0.1-0.3s , Multi-function
    CPU 64 Bit MTK6753 Octa Core, GPU Mail T720
    RAM 3GB LPDDR3 RAM, ROM 16G (Micro SD card maximum 128GB)
    Akkumulátor SONY 6050mAh Lithium-ion Polymer
    Beszélgetés 63 óra, Készenléti idő 75 nap, Normál használat 4 nap, Gyorstöltő, 9V/2A-3A
    Kijelző 5.5 coll, FHD 1920*1080 pixels, LTPS AUO (2.5D Arc screen) Corning® Gorilla® Glass 3
    Kamerák Hátsó: 13MP Sony IMX214 F1.8 Aperture,Dual Flash, első: 5.0MP Video 1080P
    Hálózat: GSM: 850/900/1800/1900 (band5,band8,band3,band2)WCDMA: 900/2100 (band8,band1)
    FDD-LTE: 800/900/1800/2100/2600 (band20,band3,band1,band7,band8)
    SIM Dual sim dual standby (egyik sem helyére mehet micro sd)
    WiFi, Bt. 4.0, GPS, A-GPS, GLONASS, Digital Compass
    Szenzorok G-sensor, Light Sensor ,Proximity Sensor ,Hall Effect Sensor
    Funkciók infrared, FM, OTG, hotknot, Miracast , Gestures to wake up, Smart Power saving, LED notification
    Első benyomások
    Kellemes fogású, nem nyiklik-nyaklik, nem csúszik, megvan a tömege, nemcsak a leírása szerint fém a kerete.
    Bekapcsoláskor a Google felület és a a saját launchere választható, a gyári olyan, mint a nagykönyvben: Magyarul fogad, semmi kínai ákombákom. Gyors, nem akad, Antutu szerint ~36000. Fényképezésben nem vagyok egy guru, nekem megfelel a minősége. Akkuidőről nem tudok még nyilatkozni, de nálam van szinte mindig egy notebook, és az elője, 3500 mAh-s akkuval is elment 3-5 napot, ez szerintem egy hétig nem kíván töltőt; játszani nem szoktam telefonon.
    Nagyon első benyomások, frissítem majd használat során, de megígertem, hogy amint kezemben lesz, írok róla.

    Dell und Motorola sind meine Favoriten

Új hozzászólás Aktív témák