Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Na, tegnap elmentem a T-hez, hogy megvegyem a Samsung Galaxy S Advance-t, de amíg a soromra vártam nyomkodtam a többit is amit előtte kinéztem és végül arra jutottam, hogy mégsem tudok dönteni, így telefon nélkül távoztam... :D

    Samsung Galaxy S Advance

    Ami mellette szól:

    - Kényelmes fogás
    - Szép színek a kijelzőn
    - Jó kamera
    - Már 2.3.6 mellett is akadásmentes rendszer
    - Állítólag tűrhető üzemidő
    - Vannak rá custom ROM-ok

    Ami ellene szól:

    - Ocsmány kula pentile mátrix kijelző, ami sokkal pixelesebbnek tűnik miatta mint amilyen valójában, tényleg rossz ránézni, mert ennél a Motorola Defy is jobb
    - Állítólag a T által kiadott 4.1 JB rendszer nem valami stabil (nekem fontos a stabilitás)
    - Drágább mint a Lumia 520
    - Nagyon műanyag (tipikus Samsung)

    Nokia Lumia 520

    Ami mellette szól:

    - Jó minőségű IPS kijelző, kellemes ránézni
    - Veszett gyors rendszer
    - Sokkal olcsóbb, mint a Samsung (konkrétan 9990 Ft 30k helyett)
    - Ennek sem rossz a kamerája, de nem egy Samsung
    - Szép design (nekem bejön)
    - Ez is csupa műanyag, de minőségibbnek tűnik a Samsungnál

    Ami ellene szól:

    - Meg tudnám szokni a WP rendszert. csak a szeretett alkalmazásaim elvesztésétől félek
    - Nincs túl jóban a Google-lel, pedig nekem pl: Google Calendar Sync (villámgyors push mellett) kell a melóhoz
    - A push kezelés WP8 alatt állítólag hektikus, van akinek gyors, van akinek meg késik
    - Hangerő kezelés csak globálisan
    - Csak 512MB RAM (állítólag már most is vannak olyan alkalmazások (hanyag fejlesztés) melyeknek kell az 1GB... mi lesz később? Azért ezt nem csak pár hónapra venném, hanem kb 1,5 - 2 évre).

    ---

    Ezek csak az én szempontjaim, én ezeket tartom előnyöknek és hátrányoknak. Igazából az lenne jó, ha a Lumia 520-at kiadnák Androiddal és boldogan élnék vele 2 évig. Egyre inkább azt látom, hogy ha tényleg 2 évre tervezek, akkor kellene valami magasabb kategóriás vas, de amikre tényleg azt mondom, hogy mindenben megfelelnek az már prémium kategória, erre pedig nem vagyok hajlandó költeni. Sajnos a Motorola Defy túl magasra tette a lécet... 35 ezerért vettem előfizu mellé (megjelenés után 2 héttel), vannak jó Custom ROM-ok, tűrhető kamera, jó üzemidő, TFT ellenére szép kijelző és kiszolgálta az idejét... Most meg nem lehet kapni ebben a kategóriában olyat ami tényleg ennyire bestbuy. De még 60-70 ezer körül sem, csak bőven 100 felett.

    Jön a közeljövőben valami jónak tűnő középkategóriás telefon? Már az Xperia SP magasságában nézelődök, de nincs túl jó kamerája, ahogy az Optimus L9 sem acélos ezen a téren.

Új hozzászólás Aktív témák