Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TMexy

    csendes tag

    Sziasztok!

    Telefon vásárlásán gondolkozom.
    - Árkategória? - Először 40e-re gondoltam; de tokkal-vonóval, egy normális fóliával és kinyitható tokkal együtt max.60e a keret.
    - Használt vagy új? - Új.
    - Hol vennéd meg? - Függetlenül újonnan gyártói garanciával. Előfizetésre a szolgáltatónál nem túl jó ajánlatok vannak.
    - Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? - Legalább 2, de inkább 3 évre tervezve. Ezért 3GB / 32GB, vagy e fölöttit keresnék. Jelenleg a dual sim nem vonz, viszont memóriakártya bővítés kell bele. A gyors mobilnet elérésre nincs szükségem, elég ha böngészgetéshez elég gyors: videót wifin néznék.
    - Mire használnád? - Igen: telefonálás és sms, normál felhasználás, internet. Néha: fényképezgetés. Nem jellemző: erős igénybevétel, igényesebb játékok. Jó lenne: üzleti alkalmazások, e-mailezés, hosszabb szövegek begépelése, munka <- de nem tudom megszokni a visszajelzés nélküli képernyőbillt, és nincs normális billentyűzetes telefon, mint a régi BB-ken is volt, ezért ez még kérdéses.
    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? - Gondolom android lesz.
    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? - Hát jó kérdés. Méretben egy 140x70x10mm-es, 130grammos készüléket tudnék elképzelni 5" körüli kijelzővel. És ha 2 napot kibírna egy feltöltéssel.

    Eddig napi telefonként BB Q5-öt, otthon multimédiás idő eltöltésre (net, olvasgatás, videó) pedig BB Z10-et használtam.
    Ajánlották nekem:
    Nokia 6 (2017.01.) - de leírás alapján a méretével van bajom;
    Huawei P9 lite (2016.04.) - méretben ez is kicsit nagyobb, és lassan 2,5 éves lesz;
    Xiaomi Redmi 4X (2017.05.) - elég ez a felbontás ehhez a képernyőmérethez?

    Hirtelen ennyi. Előre is köszönöm az ajánlatokat, tippeket!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák