Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kiir

    tag

    Sziasztok!

    Házfelújításba fognánk, és kicsit belegabalyodtam a fűtésrendszerbe.

    A ház 145 m2, régi tömörtégla falakon 8 cm kőzetgyapot, a lábazaton 2-4 cm XPS, a padláson 25-30 cm üveggyapot. A homlokzati szigetelést csak kiegészítgetem itt-ott, viszont padlófűtést és vele aljzatszigetelést tervezek. Helységenkénti hőigényszámításom, energetikai tanúsítványom és egyéves fogyasztási adataim vannak, eszerint a hőigény kb. 7 kW lesz a felújítás végére. Adottság továbbá egy egyéves kondenzációs kazán, 300 l-es HMV-tároló, és annyi napelem a tetőn, ami a várható fogyasztásunkon felül kb. évi 1500 kWh-t pluszban megtermel.

    Egyrészt idővel szeretnék valami hűtési lehetőséget (bár épp határeset, nyaranta a legdurvább fél hétben hiányzik csak), másrészt érdemes lenne elhasználni azt az 1500 kWh áramot. Ugyanakkor a gázkazán elég új ahhoz, hogy ne használjam. Mit érdemes csinálni? A minimálverzió egy fűtőpatron lenne a HMV-tárolóba, amivel ugye kiváltok kb. 150 m3 gázt évente. Vagy ennek variánsa: Nobo-panelek a szobákba, kicsi gyors fűtésekre. A következő szint két-három-négy légkondi, rugalmasan fűteni az átmeneti időben és hűteni nyáron (a ház kiterjedt, az alaprajz zegzugos, biztos nem úszom meg eggyel). A luxusszint pedig egy kisteljesítményű hőszivattyú lenne a padlófűtésre kötve, szintén fűteni az átmeneti időben és hűteni nyáron. Van ennek értelme? Szoktak ilyet csinálni? (A közmegegyezés szerint a jelenlegi gázkazán után már biztos hőszivattyúm lesz, ezért a padlófűtést úgy szeretném, hogy alkalmas legyen rá.) Mondjuk az utóbbival kb. 450 m3 gázt váltok ki, ami évi 50 ezer Ft, tehát befektetésnek eléggé harmatos.

    Légcsatornázható klíma: nem terveztem álmennyezetezni, de persze hajlok a jó szóra (a pénztárcám erejéig). Vajon milyen egyéb lehetőségeim vannak még? Kezdek túlságosan rácsavarodni a dologra...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák