Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyantusz

    tag

    válasz #65675776 #954 üzenetére

    Jelen helyzetben nem a magyar jogszabályokról van szó, hanem nemzetközi szabályszövegekről, amiket nem egy-két sudribunkó magyar jogász alkot meg önös érdektől vezérelve.
    Jogászok esetén nem kell "és" kapcsolatot tenni, mert jogász lehet a bíró, az ügyész, az ügyvéd, a közjegyző stb. is. Az ügy-védek az alperesek (vádlottak) védelméért, az ügyészek pedig a jogszabályok bíróságokon való képviseletéért, azaz a vádló jogi képviseléséért vannak, a bíró pedig az ügyvédi és ügyészi munka végső értékelésében tevékenykedik (bírál), más jogászok pedig megalkotják a jogszabályok szövegeit. Mindegyik dolog kötelező velejárója a jogrendszereknek, ha pontos a szövegezés, ha nem. Ha utóbbi, akkor pontosítani kell (ill. célszerű).

    "A segélyezés/támogatás meg működik: mind a két félnek adnak el fegyvert a NATO tagok."

    Akkor mi értelme is van a távolmaradásnak...? :U
    Szerintem semmi.

    Mi alapján dönteném el, melyik félnek segítek?
    El sem hiszem, hogy ez ennyire fogós kérdés nektek.
    Például dilomáciai és jogi úton.
    Nincs olyan, hogy mindkét félnek igaza van (ahogy Ciprus esetében sem volt - Görögo. puccstámogató, Töröko. agresszor; az időrendiség a döntő elsősorban, a segély nem örök időre szól, meg lehet vonni, nem arra való, hogy vele lenyomja a másikat, hanem kiharcolja a térség békéjét, ld. 1991 Irak)! A pontosan megalkotott jogszabályszöveg szerint (ami most fennáll) igazság csak egy van. Ennek elbírálására vannak a bíróságok, most konkrétan a Nemzetközi Bíróság. Időrendiségben ezelőtt, mint határozatalkotó, az ENSZ BT az illetékes, csak utána a NB. Összehívásának/ülésezésének lényege a konfliktussal kapcsolatos különféle hírszerzési információk összegyűjtése és kiértékelése (egymástól függetlenekről van szó, lévén pl. az amerikai, a francia és az orosz nemnagyon van befolyásolva a másiktól), majd a határozat szövegének - az eljárásrend lépéseinek - megalkotása és annak elfogadása a 15 BT-taggal. Ha mind az 5 állandó tag egyirányba néz, akkor síma az ügy. Ha nem, akkor a szövegezésben vekengeni fognak, vagy hátráltatják az egész folyamatot. Ha érdekelt az ügyben, de nem akarja hátráltatni, nem vesz részt a szavazáson.
    Egyébként a BT-ülésezéseken elég sok más "jogi személy" is képviselteti magát (pl. más ENSZ-tagok is), akiknek vannak felszólalási jogaik (amik egyértelműen befolyásolhatják a BT-határozat későbbi szövegét és a rendezés tervét), viszont nincs szavazati joguk. Értelemszerűen a sértett és a sértő is képviselteti magát a BT-üléseken.

    Mivel az egyes konfliktusokat legelőször titkosszolgálati úton lokalizálja minden ország, akár érintett, akár nem az ügyben, így van ideje "megalkotni" saját nemzetközi (diplomáciai/jogi) véleményét, azaz hogyan viszonyuljon az adott eseményhez a kormány. Erre vannak a titkosszolgálati és egyéb tanácsadók. Aztán az adott fafejű politikus vagy halgat tanácsadóira, vagy nem, vagy inkább saját (őt megválasztó) politikai érdekkörére. Mivel a tanácsadók és hírszerzők mindenhol jelen vannak, más szociális intézményekkel együtt (pl. Nemzetközi Vöröskereszt), így az információgyűjtés a Föld legtöbb országában nem jelent komolyabb gondot (az álhírek kiszűrése annál inkább, ill. hogy az "emberi hírszerzés" egyre drágább, csökkenő ügynöklétszám).
    Magyarán az egyes tagországok saját hírszerző hálózatukra - és országokat átívelő-összefogó hírszerzőhálózat-rendszerükre - hagyatkozva értékelnek és döntenek a BT-határozat kihírdetéséig. Utána nincs apelláta.

    Tehát ezen hírszerzői információk alapján fogom eldönteni, hogy melyiket hogyan fogom támogatni.
    Például hozzájárulok, hogy a sértő ország adott kormánya mihamarább megbukjon (és a NB-ra kerüljön - ez is segélyezési forma, a sértett ellenét lenyomom) és az én érdekeimet is képviselők kerüljenek kormányzási hatalomhoz. Akikkel aztán országomra nézve jó diplomáciai (és gazdasági) kapcsolatot tartok fenn.
    Olvass Kissingert.

    [ Szerkesztve ]

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

Új hozzászólás Aktív témák