Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HollyBoni

    veterán

    válasz McSzaby #23795 üzenetére

    Nálam gyorsabb mint a Windows, SOKKAL stabilabb, jobban tetszik a kezelhetősége. A windowst 3 hónaponta legyalulom és újrarakom, állandóan hibák mindenhol, legutóbbi OSX-em majdnem 1 évig ment hibátlanul, lassulás nélkül. Csak azért raktam újra mert kijött a mavericks. De ez van, mindenkinek más tetszik.

    (#23794) RaZroX : Az 5450-em is nagyon messze van az erőstől, de amint írtam eddig tökéletesen működött, csak egy kext-et kellett felraknom. A telepítőben nálam is fullosan működött, már amennyire ki lehetett használni. Pár program amit win-en is futtattam és erősen használja a GPU-t itt is ugyanolyan gyors volt, sőt legtöbbször még gyorsabb.

    [ Szerkesztve ]

  • RaZroX

    addikt

    válasz McSzaby #23795 üzenetére

    A Mac-nek pont az a lényege, hogy megveszed és használod. Nem kell vele semmit sem barmolnod, teljesen rendben működik stabil szépen és gyorsan. Na most ez a része egy olyan hacklinál ami nem OOB támogatott kapásból elveszik, mert bénázni kell vele, hogy minden működjön.

    Nevetni fogsz, de nálam az OSX volt fent egyhuzamban a legtovább. Win-nél le sem tud telni a 30 nap, mert újra kell tennem , mert a gépet szinte mindenre használom és kb belehal a rendszer. Az OSX meg sem érzi..
    Pl windows 7 alatt nálam 2-3 napot bír alvással a gép, a 4. napon már teljesen belassul a rendszer és kell neki egy resi (márha működik az alvás, utobbi időkben a win 7 nálam alvás után meghal..). Most pl kb egy hete használom az OS X-et kikapcs nélkül, csak alvással és semmi röccenés.

    Minden esetre nem akarlak rábeszélni, csak a saját tapasztalatomat írtam le.

    This is the way

  • Xero

    nagyúr

    válasz McSzaby #23795 üzenetére

    Egy tákolt hacklin futtatott OS X marhára nem egyenlő egy Mac-el. Ha válogatott alkatrészekből dolgozol és fel vagy készülve plusz pár perc melóra vele akkor nem nagy dolog.

    A valódi Mac-ek ott indulnak, hogy megveszed, kihozza a futár, kiveszed a dobozból, bekapcsolod a TimeCapsule-ön tárolt TM mentésedet áthúzod az új gépre a bekapcsolás során és folytatsz minden munkát ugyan ott ahol abbahagytad az előző gépen (pár hete jártam így el legutóbb a MBP cserémnél).

    Ezeket nem kell configolnia egy hétköznapi usernek, nem kell kexteket vadászni, vagy kapcsolókkal vesződni a bootloaderben. Pont olyan mint egy TV. Bedugod és megy.

    Nekem ezért ér mindennél többet egy Mac, de akár még egy jól összeválogatott hackli is. Ott van a mag, a Unix alapok és fölötte egy élhető rendszer. Nekem a napi unix/linux és egyéb ssh masszírozások és fejlesztések mellett kell egy olyan rendszer ami kinyalja a hátsómat, de ha kell akár egy komplett adatbázist is szimulálhatok vele szinte natív környezetben.

    Szóval a tapasztalataid hamisak és néha ezért tartom némileg hátrányosnak az OSX86 projectet. Azok számára akik gyenge alapokkal futnak neki, csak egy betekintést nyújt, hogy milyen lehet a rendszer, de a valódi előnyeit nem igazán tapasztalják meg.

    (#23801) McSzaby: Nézőpont kérdése mi a drága. Ha munkára kell, akkor nem az. Egy MacPro kb pont annyiba kerül mint akármilyen másik workstation, a retina MBP pedig a kijelzőjével és az ssd teljesítményével kiemelkedik a mezőnyből. Az üzemidőről már nem is beszélve.

    szerk: Az adatlapomon meg láthatod, hogy van bőven tapasztalat mind a két oldallal. Az ott szereplő hackliból pl kettő is van. ;)

    Egy kis ON is. A nálam lévő hackli mivel igazán csak backup hackli (ha valamilyen apokalipszis során kidől minden Mac-em, kell egy melós gép), így 90%-ban akkor indítom, ha kicsit CS:GO-zni szeretnék. Pont ezért meguntam a HD3000-t és erősen eljutottam az új 750 Ti-hoz. Szedem össze róla az információ morzsákat, de jelenleg ott tart a dolog, hogy nem igazán bírható rendesen működésre 10.9.2 alatt sem.

    Jövő héten megrendelem, aztán elkezdek kicsit kutakodni, hátha. Érdekes lehet sokak számára, hiszen a jelenleg kapható egyik legjobb teljesítmény/watt arányú családról beszélünk. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák