Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yodamest

    addikt

    Nah sikerült pár Amumu meccsel a winrétemet visszatornázni 45% körülre, közben elgondolkoztam valamin, felvetnék ennek kapcsán egy topikot:

    Már egy ideje, de most egyre erősödően azt érzem, hogy a "bring the player, not the champion" felfogás teljesen kiveszni látszik a játékból. Már régebb óta megvolt az az érzésem, hogy champselectben eldőlnek a meccsek. Tudatosan figyelgettem, hogy amikor az enemynek "minta" csapata van, tehát a legerősebb, legbrokenebb soloQ hősöket válogatják össze minden posztra, olyankor a meccs képe is ezt tükrözni vagy felül tudunk rajtuk kerekedni jó játékkal. Nem emlékszem olyan meccsre, amit ilyenkor nyerni tudtunk volna egy broken comp ellen valaha is....

    Most csak egy példa, hogy szemléletesebb legyek:
    A team: Renekton, Gragas, Xerath, Varus, Blitz
    B team: Darius, Kayn, Yone, Twitch, Yuumi

    MINDEN esetben, játéktudástól függetlenül, a B csapat fog nyerni, ezt remélem mindenki érzi és nem kell túlmagyarázni. Most ez csak egy példa, de a lényeg hogy amelyik csapat fel tudja vonultatni a több broken hőst, az fog nyerni. Akkor vannak a szoros meccsek, amikor kb egálban vannak a broken összetevők pl. mid: Yas vs Yone, jungle: Kayn vs Belveth stb.

    Lehet erre mondani, hogy hát ez természetes, vannak erősebb és gyengébb hősök, az erősekkel kell játszani és passz. Ezzel csak az a baj, hogy ilyenkor azt érzem, nem azért nyerek mert jobban játszok, hanem szimplán a hős miatt mint egy bot, egy autopilot, a hős játszik engem és nem fordítva. Azt érzem, hogy nem vagyok jobb a többi broken hőst játszó játékosnál, mert hisz ezekel a hősökkel ezt "bárki" meg tudja csinálni, semmi különleges nincs benne.

    A példáknál maradva, ezért teszteltem most Amumut, mert megfigyeltem, hogy az Amumus csapatok nagyrészt győztesen jönnek ki a meccsekből, állandóan hatalmas fejfájás a csapatnak az, amikor Amumu van az enemynél. Na hát most én voltam az Amumu, ugyanaz csináltam amit ellenem szoktak és hoppá, olyan történt ami már régen, nyertem zsinórban.... csak ilyenkor nem érzem azt, hogy én nyertem, hiszen ugyanezt a játékot látom a többi S4 Amumu playertől is amikor nyernek, egyszerűen ezt nyújtja a hős, nem pedig a játékos.

    Ugyanez volt amikor korábban elfogadtam itt egy Yuumi challenget, állítottam, hogy iszonyat broken a hős és MINDIG veszítek ellene. Erre volt aki azt mondta, hogy nem igaz és ha ennyire broken bizonyíttsam be, játsszak vele 20-30 meccset és mutassam meg menynit nyertem belőle, nem leszek 50% fölött.... Nah akkor ugyebár megtörtént ez, teljesen Yuumi szűzként 0 meccsel a hátam mögött, elkezdtem vele rankedezni és 20-30 meccs elteltével kiposztoltam ide egy screenshotot valami 75% winréttel....

    Ott is azt éreztem, a hős játszik engem, szimplán csak egy botként azt csinálom, amit bárki más is meg tud csinálni ezzel a hőssel és ezért nyerek.... mintha egy matekfeladat lenne, amit mindenki jól old meg. Nem érzem, hogy ezekkel a hősökkel több lennék egy botnál, a gyenge hősökkel meg csak a bosszankodás megy, mert hiába tolok irgalmatlan playeket, ha a Yone szellemalak-dash-ulti-ból 100-0/0.86 sec....

    Yone-nál maradva, mehetnék 70% Yone midet én is, ott lennék G4-ben kb 3 héten belül tök jó... de megint csak egy bot lennék, mert erre bárki képes egy ilyen broken hőssel. Remélem sikerült átadnom egy szeletét ennek a borongós érzésnek, ami ezzel a felismeréssel jár. Eléggé demotiváló, elő is vettem a Dead Space 2-t most hétvégén...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák