Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pirate777

    csendes tag

    Sziasztok

    Külső rack vásárlásán gondolkozom, egy WD RED 1TB fog belemenni. A HDD pillanatnyilag a notiban van egy WD BLACK 750GB mellett, de SSD érkezése miatt kikerül onnan. A notebook-on van ESATA és USB 3.0 port is. Jelenleg van egy Thermaltake Silver River 2 esem, ami USB2 portos. Elég sok rack képbe került és nem tudok dönteni. Fontos lenne a jó hőelvezetés és az, hogy a leválasztás megfelelően működjön.

    Thermaltake Silver River 5 - ismerem a típust, külsőre ugyanaz mint a 2es, azaz jó minőségű kiváló hőelvezetéssel, de mint olvastam ASM1051 van benne, amitől már vannak jóval fejlettebb/gyorsabb vezérlők is

    Lian Li EX-10Q - nagyjából ugyanaz érvényes rá, mint az előzőre, kutatásaim alapján ez is ASM1051 vezérlős, több infót nem találtam róla

    Zalmann ZM HE-250 U3 - erről tud valaki valamit? nem sok infót találtam róla, mostanában a felére csökkent az ára, a newegg-en és az amazonon találtam 1-1 igen negatív véleményt, kutatásaim alapján Prolific PL2771 vezérlő taláható benne, ami nagyjából az ASM1051 ellenfele, szerintem a világítás kikapcsolható, ha nagyon idegesítő lenne, a ház minősége jónak tűnik, de a vezérlő miatt.... nem tudom érdemes e vele foglalkozni

    Raidsonic IB254-U3 - erről találtam itt is hozzászólásokat, a benne lévő vezérlő szól mellette, tud mindent amire szükségem lenne. Erről is találtam negatív véleményeket a minőségét és főleg a hozzá adott kábelt illetően, de összességében 4k körül kaphatő és akár egy SSD-t is megfelelő sebességgel kezel

    Van valakinek valami tapasztalata ezekkel vagy mást ajánlotok?

  • pirate777

    csendes tag

    válasz King Unique #2756 üzenetére

    Köszönöm a mindent átfogó szakmai választ!

    A lehető legjobbkor jött, mert a nap folyamán megrendeltem az említettek közül 2-t, amelyik hamarabb érkezik az lesz alapon és éppen a raidsonic az, amiért holnap (szerdán) mehetnék az üzletbe. A zalmann a másik, amelyik januárban érkezik. Ezek alapján azonban a Raidsonic-ot holnap visszamondom, remélem nem lesz probléma belőle. Ráadásul ha az árakat nézzük és hozzáadok a Raidsonic árához egy normális méretű kábel árát, akkor ott járok, mint a többinél...

    A Zalmann érdekel nagyon, milyen lehet, de nem biztos, hogy az lesz a befutó, egy E..g...l üzletbe rendeltem, remélem adnak lehetőséget a szemrevételezésre vásárlás előtt.
    A vezérlők frissebbre cserélésének elméletére közben találtam megerősítést a Thermaltake esetében, ugyanis egy 2011-es vásárlói visszajelzés említi meg az ASM1051 es vezérlőt, amelyre utaltam korábban, azonban egy 2014-es amazon -os visszajelzés már 400MB/s ssd-s sebességről számol be, illetve a gyártó honlapján is sata3 támogatást ígérnek.

    Pillanatnyilag a Thermaltake a befutó, de valószínüleg már csak az ünnepek után lesz lehetőségem a vásárlásra. Az ajánló listát természetesen átfutottam, a Raidsonic IB-268-U3 ami szimpatikus, gondolom ez a listában szereplő IB-268-StU3 egy frissebb verziója UASP támogatással. Ehhez már normálisan használható USB kábelt adnak? Árban viszont sajnos 2k -val drágább a Thermaltake-től, mivel csak postán elérhető számomra és a végösszeg 8+k lenne... Thermaltake 6k + ingyen Pickpack pont.

    Amint meglesz a rack, megírom melyik lett és írok róla véleményt.

    Mégegyszer köszönöm a segítséget, nagyon hasznos volt számomra.

    [ Szerkesztve ]

  • pirate777

    csendes tag

    válasz King Unique #2767 üzenetére

    Most kaptam üzenetet, hogy megérkezett a Zalman (végre 1x helyesen írom le a nevét...), amire 0% esély volt, mert tegnap rendelésnél a nincs raktáron, rendelhető státusz volt a termék mellett, a Raidsonic még nincs sehol. Érdekes, mert ugye azt írtam, amelyik hamarabb érkezik, azt veszem és a Zalman igen tetszetősnek tűnik számomra, a benne lévő vezérlő a nagy kérdés. Lehet megkockáztatom és elhozom, ha annyira rossz, úgyis visszaviszem :)

  • pirate777

    csendes tag

    válasz King Unique #2769 üzenetére

    Megvettem a Zalmant, nem sok időt töltött nálam, így tesztet nem tudok írni, de pár gondolatot megosztok a házzal kapcsolatban.

    Zalman ZM-HE250 U3 - a forma szubjektív, valakinek tetszik, valakinek nem, szerintem képeken jobb mint élőben, mellé téve a régi Thermaltake Silver River 2 -met az volt az első gondoltam, hogy ez most visszalépés számomra, egy fehér fényes festett aluminium ház, aminek a minősége egyébként rendben van, de a fekete szálcsiszolt sokkal közelebb ál az izlésemhez.

    A ház maga egy szövetszerű védőcsomagolásban található, ami elég prémiumnak hat, adnak hozzá használható csavarhúzót, tápkábelt, normális méretű USB 3.0 kábelt, USB tápkábelt és egy szövet tartót, amit nem bontottam ki. A merevlemez behelyezése nem volt egyszerű feladat. Először is azon felül, hogy csavaros megoldással jön le a ház oldala, még pattintós is, így erővel lehet a ház oldalát eltávolítani. A merevlemez behelyezése csak a lámpa csatlakozójának a lehúzásával lehetséges, ami első alkalommal nem könnyű, de ez a későbbiekben könnyebbé válik(3-4x alkalommal már egészen jól ment). A házban végigfutó vezetéknek megvan a helye, ha megfeszítjük kicsit a HDD könnyedén betolható a házba. Nem tudtam leolvasni a vezérlőn a feliratot, mert egy műanyag védőlemez van a NYÁK alsó részére felragasztva, éppen a vezérlő chipre, próbáltam átvilágítani, a Prolific jellemző konturja rajzolódott ki, de így sem láttam mi van ráírva.

    A notebookomhoz (HP Elitebook 8470p, intel q77 chipset, intel natív USB 3.0 vezérlő) csatlakoztatva a ház vége kéken elkezdett világítani, a HDD-t használva villogni kezd, fényereje nem túl erős, de mindig tudatja használójával, hogy ott van, ha nem csatlakoztatjuk a világítás vezetékét, akkor is megfelelően működik. A notebookomhoz csatlakoztatva a rack-et, az azonnal felismerte azt. Sebességteszteket nem készítettem, nem is lett volna sok értelme, egyelőre egy régi Hitachi Travelstar 80GB -t tudtam beleszerelni, ami egyébként sem mutatott volna releváns értékeket, az azonban azonnal feltűnt, hogy a régi USB2 házammal ez a HDD 40MB/s értékeket ért el olvasás esetén, itt nem ment a sebesség 30MB/s felé. Természetesen nem elégedtem meg ezzel, kiszereltem a gépemből a WD RED 1TB HDD-t, de ezzel sem produkált a gép 30MB/s -nél magasabb értékeket, pedig több USB porton is próbálkoztam, egy USB 3.0 KOOLINK ugyanebben a gépben 100MB/s körüli sebességre képes 1TB WD BLUE merevlemezzel. A HDD leválasztás nem működik.
    Kiváncsi voltam, mi lehet a probléma, ezért egy asztali gépnél is próbálkoztam, de a Windows: Nem megfelelő leálíltás, ellenőrzés szükséges üzenettel fogadott... itt volt az a pillanat, amikor elhatároztam, hogy visszaviszem a házat. Az asztali gépnél 80MB/s sebességet produkált a korábban említett WD RED társaságában, ugyanezen a gépen a KOOLINK + WD BLUE kombó 100+ MB/s olvasási sebességet ért el.

    Egyelőre ennyi, lehet megrendelem a Thermaltake Silver River 5G -t, az elődjével nagyon elégedett vagyok, de közel sem biztos, hogy az újabb változat hozza azt a szintet. Az is elképzelhető, hogy inkább választok valami biztosat, ami a táblázatban is szerepel. Egyébként a Zalman REV 00A volt, egy 2011-es tesztben láttam ugyanezt, azaz azóta gyártják változatlan formában.

    [ Szerkesztve ]

  • pirate777

    csendes tag

    válasz King Unique #2771 üzenetére

    Szia

    Valóban nem adtam meg minden információt, még nem írtam ilyet korábban.
    Tehát Windows 10 Pro 64 operációs rendszer volt telepítve mindkét gépre, Intel(R) USB 3.0 eXtensible Host Controller - 1.0 (Microsoft) 2015.10.29 -es driver date -vel van a notebook-on. Restart természetesen volt több is, gondoltam rá, hátha valami hardverfelismerési problémába futottam bele, a vezérlőre mint általános USB Storage -re hivatkozott, nem írta ki a típusát sehol sem, hiába keresgéltem.

    Tesztprogramot nem használtam, TotalCommander x64 8.52-t használtam mindkét gépen. A másolást a Rackről a saját gépre hajtottam végre 1080p mkv file-okat használva, többet is, jellemzően 15+GB méretben. A forrás HDD, azaz a WD10JFCX (WD RED) volt kb 20% szabad területtel, a célt egy WD7500BPKX (WD Black) meghajtó jelentette, amelyen 85% szabad terület állt a rendelkezésemre.

    A Kolink HDSUB2U3 -ban a későbbiek folyamán majd ki tudom próbálni a WD RED -et, ha valakit érdekel. Elszórakozhattam volna még a beállításokkal, de igazából szubjektív nem tetszett a Zalman formailag, így inkább meg akartam szabadulni tőle minél hamarabb. Minőségileg nagyon rendben van, láttam rajta olyan megoldásokat, amiket más házon még nem, Pl.: az elektronika védve van mindkét oldalon, nagyon szépen kidolgozott és van súlya is, nem hajszálvékony aluminiummot használtak fel, a hozzá adott kábel is elég jó minőségűnek érződött, de akkor sem jött be ez a fehér fényes ház villogó kék világítással...a képeken valahogy másnak tűnt nekem, mint a valóságban.

    Elfelejtettem leírni, ha valakit érdekel, van HD Sentinel támogatás.

    [ Szerkesztve ]

  • pirate777

    csendes tag

    válasz King Unique #2774 üzenetére

    Most, hogy rákérdeztél, megnéztem a Kolink-on lévő vezérlő típusát: ASM1053
    A leválasztás ezen sem működik... és az egyik csavarnál a műanyag meg van repedve, egyébként nem saját, de családon belül 2 is van.

    Készítettem egy tesztet a notebook-omon, amin a Zalman nem tudott 30MB/s feletti sebességet produkálni, a korábban említett Kolink + WD10JPVX:

    Ezek alapján jól működik a usb 3.0 vezérlő.

    Boldog Karácsonyt mindenkinek!

  • pirate777

    csendes tag

    válasz King Unique #2777 üzenetére

    PID: 5136
    FW: 110922110000

    Ezek szerint nem lehet vele mit kezdeni, majd ránézek a másikra is, hátha, de az most nincs elérhető közelségben.

  • pirate777

    csendes tag

    válasz King Unique #2782 üzenetére

    Az elmúlt napokban nem volt lehetőségem a mobil rack vásárlással foglalkozni és nem is tűnt akkora hátránynak a régi USB2 -es rack, a WD RED tette a dolgát benne, de mivel ki kellett váltania a filmezős merevlemezemet is (nem akartam állandóan átszerelgetni, egy régi 80GB Hitachi-t használok erre a célra) így rá kellett kötnöm a TV -re. Probléma nélkül működött, de amikor kikapcsoltam a TV-t mindig egy hangos kattanó hangot adott ki. Amikor a számítógépről leválasztom csak egy alig hallható kattanást hallani, ez megijesztett.

    Nem tudom természetes e vagy a TV-s használat mennyire rövidíti a merevlemezek élettét, ha egyáltalán hatással van rá, de mivel más adatokat is tárolok a merevlemezen és fontos az adatbiztonság, ezért úgy döntöttem, kell a másik rack, nem húzom tovább.

    Szerencsére a korábban megrendelt Raidsonic IB-254U3 még megvolt a boltban, így elhoztam azt. Formailag rendben van, bár nekem a tapintása annyira nem tetszik, a hozzá adott kábel valóban rövid, de laptopos használathoz épp megfelelő. A táblázatban említett jms567 vezérlő található benne, hozza a merevlemeztől elvárt sebességmaximumot, UASP képes és rendesen leválasztja a merevlemezt, leválasztáskor halk kattanás majd 1-2 másodperc múlva kikapcsol a hdd motorja is. Egyelőre azt hiszem jó választás volt, nem akartam egy újabb lottóba belemenni, ami vagy bejön vagy nem.

    Köszönöm a segítséget! A táblázat nagyon hasznos információkat tartalmaz.

  • pirate777

    csendes tag

    válasz King Unique #2812 üzenetére

    Szia

    Akkor marad a 80GB Hitachi, amíg bírja, azt nem sajnálom, de amikor meghallottam a WD RED-ből azt a kattanást...
    Pendrive alkalmasabb lehet ilyen célra (TV-s használat)? 64gb már elég jó áron kapható.

    A 2 ház felépítése teljesen ugyanaz, bepattintós... nem tűnik túl tartósnak, abban az esetben, ha cserélgeti benne az ember a hdd-ket, de ezen túlléptem, mert nem lesz hdd cserélgetés, majd a következő tulajnál esetleg, ha egyszer találok valami jobbat.

    Az új usb3.1 -es ASM chipes rack-eket nézegettem, de nem találtam adatokat hdd leállítást illetően, majd ha lesz tapasztalat és kapható lesz olyan ami tetszik, mint pl.: akasa noir 2sx, akkor talán elgondolkodom a váltásom, de a most kapható sharkoon és raidsonic (ez árban szimpatikus lett volna) is félig műanyag, ami nem jöhet számításba nálam, ráadásul nézegettem ezeket a sharkoon-okat és a műanyag keret és mellette az aluminium találkozása sem a legegyenletesebb.

    Olvastam itt a fórumon, hogy volt akinek elszakadt a szilikon tok... ezért azt ki sem bontottam, használható a rack anélkül is, jelenleg úgysem lényeges a mobilitás. Emiatt lehet váltani is fogok 3.5-re, stabilabbnak tűnik, nagyobb HDD-t tudnék venni.

    Majd lehet szükségem lesz (egy ismerősnek kell) egy 3.5 rack-re is, úgy látom ott is Te vagy az egyik házigazda, ott is érdeklődni fogok, mit érdemes venni.
    Ha el tudom adni ezt a WD RED -et jó áron (egyáltlaán nem biztos az eladása, csak mint lehetőség felmerült), akkor lehet én is váltok 3.5-re, pillanatnyilag úgyis csak az asztalnál használom és akkor jöhetne egy 2-3GB hdd is.

  • pirate777

    csendes tag

    válasz King Unique #2815 üzenetére

    Szia

    Igen, ha váltanék 3.5" -re, abban az esetben is maradnék a WD RED szériánál, illetve a Sharkoon Swift Case Pro -t nézegettem, de nem sürgős egyáltalán, a mostani felállás működik jól, az IB254U3 hőleadása megfelelő, gyors és stabilan teszi a dolgát.

    Viszont mostanában felmerült egy újabb probléma, a notebookban jelenleg egy SSD és egy WD Black található (vaciláltam hogy a Black vagy a RED maradjon benne, ez tűnt jobb megoldásnak) és nincs optikai meghajtóm. Talán beletartozik e fórum hatáskörébe a 2,5" ODD külső házak is. Találtam egy megoldást: Raidsonic IB-AC642. Nem tudom ez mennyire működőképes a gyakorlatban, próbálta már valaki? Sajnos a 2.5" notebook ODD-HDD átalakítóval már rendelkezem, de ha mást nem akkor az megy eladási listára. Jobban megéri egy külső DVD-RW -t venni vagy érdemes ezt megpróbálni?

  • pirate777

    csendes tag

    válasz King Unique #2846 üzenetére

    Szia

    Köszi a választ ismételten. Tudom, hogy az ODD nem létszükséglet, már egy ideje nem használom semmihez, telepítés is pendrive-ról megy. Egyszerűen felmerült a kérdés, hogy ott áll a dobozban kihasználatlanul a DVDRW, van néhány archivált régi DVD lemezem és ha egyszer hozzá akarok férni, akkor nem lesz egyszerű, szerelhetem át a gépet és mennyivel jobb lenne, ha az is USB-ről működne. Persze a másik oldala az egésznek, ha eddig megvoltam DVD nélkül, miért költsek rá.

    Szétnézek a linkelt fórumokon, ott mit ajánlanak. THX

  • pirate777

    csendes tag

    Sziasztok

    Raidsonic IB-254-U3 rack -et használok, nem régen vásároltam, elég intenzív használatnak van kitéve, szinte egész nap a gépre van kötve és van amikor torrent is fut róla. A múlt héten 2x is előfordult, hogy a HDD eltűnt a gépemről, amikor lehúztam, majd újra a géphez csatlakoztattam, akkor újra megjelent és probléma nélkül működött tovább. A rack vagy fagyott (fagyhat egyáltalán?) vagy valami energiatakarékos állapotba kapcsolt, amiből nem tudtam visszahozni. Elkezdtem nézegetni a szoftvereket, mivel lehetne ellenőrizni az alvó módot, le is töltöttem valamit, de a figyelmetlenségem miatt egy nem tervezett firmware frissítés lett a dologból...A rack a frissítés után működik: sebesség/UASP/leválasztás is rendben van, azonban a státusz LED nem jelzi az aktivitást, állandóan világít. Ez nagyon zavart, ezért írtam a Raidsonic-nek, akik több levélváltást követően küldtek számomra egy hivatalos firmware-t, amit szeretnék feltenni a rack-re. Ennek a firmware-nek .bin kiterjesztése van, pillanatnyilag nem tudom, hogy lehetne a rack-re feltenni vagy melyik szoftverrel. El fogom olvasni figyelmesen az első hozzászólást (ott van vmi erről) illetve a találatokat, amit a kereső kidob jmicron firmware frissítésre, de ha van valakinek tapasztalata, esetleg ajánlotok szoftvert hozzá, azt megköszönném.

  • pirate777

    csendes tag

    válasz King Unique #2855 üzenetére

    Szia

    Raidsonic... nem volt annyira egyszerű eset, az a több levélváltás azt jelenti, hogy szépen közölték velem, hogy ha már így jártam kukázzam ki a rack-et és vegyek egy újat :)
    Ha azt mondják, hogy sajnos nem tudnak segíteni, teljes mértékben megértem és elfogadom, de ezzel kicsit messzire lőttek és visszaírtam, hogy kicsit más hozzáállást és segítőkészséget vártam volna és nem fogok egy működő rack-et kidobni, mert nem villog rajta a LED (destroyed -nak minősítették), csupán szeretném gyári állapotba visszahozni és megemlítettem, hogy más gyártoknál a honlapjukon is tesznek közzé firmware-t, minden kérés nélkül.

    Igen, sajnos egyetlen .bin kiterjesztésű file-t kaptam és semmi leírást vagy tool-t.

    Arra gondoltam én is, hogy esetleg az USB3 vezérlő is lehet probléma, első alkalommal még betudtam véletlennek, második után kezdtem keresgélni, egyik alkalommal biztosan 2 rack volt a gépen, a másikra nem emlékszem, ha még 1x előfordul, okosabb leszek.
    Amikor a rack-et használom, mindig lan -on van a gép, természetesen a router wifi-jét nem szoktam kikapcsolni.

    Most pillanatnyilag ez a firmware van a rack-en, az usbdev.ru -n találtam: JMicron JMS567 Firmware Update Utility v1.0.1.0
    Úgy gondoltam, hogy ezt elindítom és meglátom mik a lehetőségek, de feljött egy ablak, nem is igazából figyeltem, leOKéztam és frissített is.

    OK, nem frissítgetek további egyeztetésig :)

    [ Szerkesztve ]

  • pirate777

    csendes tag

    válasz batagy #2857 üzenetére

    Elküldve.

    Nem tudom mi az a file, letöltöttem, elindítottam, kérdezett valamit és frissített!
    Én is egy sima utility -re számítottam.

    [ Szerkesztve ]

  • pirate777

    csendes tag

    válasz King Unique #2860 üzenetére

    Megnéztem a logout cikkben szereplő JMicron MP Tool v1.16.14.1 szoftvert, elindult és ezt a képernyőt kaptam (miután kinyomtam 2 hibaüzenetet):

  • pirate777

    csendes tag

    válasz batagy #2863 üzenetére

    Köszönöm a részletes leírást, holnap fogok próbálkozni a frissítéssel, majd beszámolok az eredményről.

  • pirate777

    csendes tag

    válasz batagy #2869 üzenetére

    Sikerült az eredeti Firmware visszaállítása a JMicron JM2033x FW Update Utility v1.19.13 segítségével. A frissítés végén megijesztett, mert 4 ablakot is feldobott, először: Chip Auto reset, Please wait device re-attached majd ezt 3x: The firmware file seems not match this chip

    Ekkor azt gondoltam ennyi volt. nem sikerült a frissítés, de a rack működik, a státusz led villog, ránéztem a JMMassProd2_v1_16_14_1.exe -vel és a raidsonic által küldött verziószámot írta ki.

    Köszönöm a segítséget batagy és King Unique fórumtársnak is!

Új hozzászólás Aktív témák