Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Golyobis

    aktív tag

    válasz solena #633 üzenetére

    A wikis forrásod szerint az első két számjegy a bejegyzett bíróság száma. 00-val nincs cégbíróság.

    A wikis forrás nem említi a 00-s kódót. Az nem jelenti azt hogy nem létezik.

    De kicserélve a Szegedi Törvényszék Cégbíróságra (06), nem ad vissza találatot

    Szerintem ne cseréljük ki, inkább derítsük ki, hogy van-e ilyen.

    Valamint, a ceginformacio.hu lapon található adószám nem jó, mert túl sok karaktert (11) tartalmaz a szükséges (8) helyett.

    ? Link

    ";]"

    ?

    (#635)

    Egyébként, tessék, itt van a Csongrád megyei rendőr-főkapitányság adatai.

    Bár nem értek hozzá, de észrevettem, hogy a linkedben szereplő elnevezés:

    "CSONGRÁD MEGYEI RENDŐR-FŐKAPITÁNYSÁG"

    Míg az én linkemen:

    "Csongrád Megyei Rendőr-Főkapitányság"

    szerepel.

    Nem tudom hogy számít-e a kisbetű nagybetű, de valami független helyen mintha azt olvastam volna, hogy cégeknél igenis külön karakternek számít.

    Bár ha megnézzük az adószám elvileg stimmel. Bár az sem karakter pontosan, az egyiknél kötőjellel van elválasztva. Tippre nincs külömbség, de ki tudja ezt megmonadani?

    (Pl., a ceginformacio.hu oldalán közölt "cégjegyzékszám" igazából az adószámból lett "képezve")

    Jobban megnézve tényleg nagy a hasonlóság, de jelent ez valamit?

    Nehéz olyan dolgokról nyilatkozni amiről az ember azt se tudja, hogy micsoda, sajnos amit mi itt csinálunk az úgy látom, hogy csak egy találgatás, és bár a felvetett téma maga érdekes lehet, de lehet hogy valójában teljesen más, mint aminek először kinéz. Nem tudom hogy ez a fajta hozzáállás vezet-e valahova, én személy szerint lehet hogy maradok inkább a kézzel fogható, -vagy mivel ilyenekből kevés van, helyette a "logikus" - bizonyítékoknál.
    Azt hiszem ezt az utóbbit hívják "karosszék tudománynak". Lényegében azt jelenti, hogy az ember nem megfigyelések, vagy kísérletek, hanem egyszerűen, a "karosszékből" gondolatkísérletekkel, a logika útján jut következtetésre.
    Ez nem egy elvetett módszer tudtommal. Persze nem olyan emberek által, akiknek elsődleges célja hogy félrevezessék az embert.

    Igazából örülök hogy végre valaki előállt egyfajta összefüggő válasszal az itt felvetett kérdésekre.
    Meg kell jegyezni, hogy a "konteó" topicnak nem feltétlenül egy olyan helynek kell lennie, ahol a hasonló hitű vallási fanatikusok dugják össze a fejüket, hogy egymás között, a saját vallásuk dogmáiról pusmogjanak.
    Nem, lehet ez egy értelmes hely is, szólhat arról is a topic, hogy ezeket az elméleteket megcáfoljuk - aki tudja -.

    (#636) pendre54

    Nem ismerem azokat a szereplőket akiket említettél, de könnyedén el tudok képzelni olyan elméleteket, amik bár megalapozottak, de ennek ellenére a köztudatban valamiért a butasággal, és vakhiedelemmel párosítanák őket, ami persze téves gondolkodás. Én szerintem itt a politika topic lakóinak konszenzusa egyértelműen hibázott.
    Azt sem nehéz észrevenni, hogy ez a fajta tömeges tévedés pont azoknak a feltételezett szereplőknek kedvez, akikre ezek az elméletek fenyegetést jelentenének.
    Innen pedig nem nehéz továbblépni, hogy ezt a tudatlanságot, amit az igazság elrejtésére használnak, ő maguknak érdekük fenntartani, előidézni.

    (Ez például talán már "karosszék tudomány".)

Új hozzászólás Aktív témák