Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz rii #899 üzenetére

    Bizonyos értelemben érthető, elfogadható álláspont, de pl. gördeszkázáshoz illik felvenni egy biztonsági szettet, és ha még így is eltörik valami, akkor nem árt benézni egy sebészetre... ergo a teljesen passzív, hit-alapú bizalom az esetleges eljövendő eseményekre tekintettel nem túl racionális (tekintve, hogy a Biblia sem arra tereli a hívőt, hogy "hagyj a csudába mindent, majd Isten megoldja neked-helyetted-érted"...).

    "Szerintem."

  • rii

    nagyúr

    válasz Miklós315 #901 üzenetére

    teljesen jogos
    csak úgy tud Isten megsegíteni, ha az ember is megtesz mindent, minden tőle telhetőt

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz Miklós315 #896 üzenetére

    a fegyver nem való mindenkinek a kezébe,
    mert nagyon súllyos döntés meghúzni a ravaszt,
    és onnan nincs visszaút.

    ráadásul az ember lelkét egészségtelen irányba viszi a fegyver megléte, erősebbnek érzi magát tőle, ... sokan gondolom pont emiatt tartják.

    meg én eddig a teljesen felesleges fegyvertartásról, fegyverimádatról beszéltem
    abban a kola puska sültkrumpliban is arról beszélnek, hogy "ki védi meg a családot ha mi nem védjük meg?"
    és akkor -már bocsánat - de játszák a katonásdit és járőzörnek ....

    nem kéne' járőrözni, ha a szeretetre, bizalomra tanítanák a gyerkőcöket, nem a fegyverhasználatra

    nem a tüneteket kellene kezelni ( járőrözni, meg gépkarabélyt tartni), hanem a probléma gyökerét. ( hogy miért van ilyen mértékű egymástól való félelem ... de el is mondják a filmben, hogy a tv állandóan ezt mondja ... ennyit gyilkotlak meg ... annyit gyilkoltak meg ... emiatt állandó félelemben élnek az amerikaiak )

    bűnügyi dokfilmben mondja a nyomozó, hogy ő is nagyvárosi esetekre vágyott ... mondom mivaaaaaaan????? arra vágytál hogy - valakinek valakije meghaljon, és - kinyomozhasd????? hallod magad miket beszélsz???????

    ha segíteni akarnak a nyomozók az embereknek, menjenek el szociális munkásnak, hirdessék a békét, a toleranciát, a megértést, az elfogadást, a szeretet, hogy a pénz nem boldogít, mert ha egy gyilkost visszatarthatnak a gyilkolástól többet ér, mintha 1000 másik esetben megoldják az ügyet, és "igazságot szolgáltatnak a hozzátartozóknak" ... akiknek ez már vajmi kevés ... mert az nem hozza vissza a szerettüket.

    amerikában nagyon az erőszak felé terelték a társadalmat a fegyverimádattal
    mert ott az van
    még a pick-up-ot is fegyverrel ( meg Bibliával és USA zászlóval ) reklámozzák

    a kola puska sültkrumpliban van egy rész, ahol bankszámlát nyit és puskát adnak a bankszámlához ... egy bank ... puskát ... bankszámlanyitáskor
    beteg
    az egész usa életszemlélete beteg fegyverimádó ... tombol a tesztoszteron

    de kb. a világon mindenhol, egy férfi nem mondhatja ki, hogy "szeretet" mert az olyan "nőies" gyenge dolog

    pedig a szeretet az ami összeköt minket az állatvilággal is ... olyan csodálatos hogy minden .... minden háziállat szereti az embert. fantasztikusak.

    a háttérhatalom célja, hogy fegyvert tartsunk, megosztottak legyünk
    ne pedig egységben, békében, szeretetben éljünk
    ha fegyvert tart mindenki ... mindenki félni a fog a másiktól ... hiszen a pisztollyal őlni könnyű ... és ez minden ember elméjében ott lesz, hogy a másiknak is van fegyvere.

    bizalmatlanság

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz Miklós315 #895 üzenetére

    " .... 1. hamis a premisszád ("a fegyverek nem oldottak meg eddig sem semmit"), hiszen ha célt érsz el általuk, akkor megdől ez az állításod. Rengetegen érték már el céljukat fegyver használatával (a szándékuk szerint), így nem áll meg ez a tétel. ... "

    egészen konkrétan a I-II VH-ra gondoltam ezalatt, hogy nem oldottak meg semmit.
    azon belül is, amint minden embernek meg kellett volna látnia, mert a szemük előtt volt:

    akik kirobbantották a II VH-t, nyertek vele valamit? nem
    rengetegen meghaltak, megsebesültek, megvakultak, lerokkantak, megnyomorodtak?
    igen

    erre a kettőre írtam, hogy a fegyverek nem oldottak meg semmit, csak halált pusztulást és szenvedést hoztak

    nem arra hogy egy bandita bemegy, és kirabolja a bankot

    ezt nem látták meg az emberek, mert már abban az időben -sajnos sikeresen- leültették őket a rádió és tv elé és nézték az öbölhábprút ahelyett h mindenki .... de úgy mindenki hogy mindenki kiment volna és leállította volna ezt ... de a tv előtt ültek, és elképedve nézték a panorámát, vasárnaponként a Hét c. műsort.

    és elfelejtették, hogy a II VH sem oldott meg semmit.
    senki nem nyert vele semmit
    ( kivéve a háttérhatalmak mert ezáltal átszervezték a tásradalmat, megostzották, leépítették, sok pént kerestek ... ) de az emberek azt nem látták ami a szemük előtt volt.

    hogy a háborúknak nincsenek nyertesei
    csak vesztesei

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    ráadásul: a háttérhatalom célha az emberek fegyverviselése által az is volt, hogy az erőszak növekedjen, ... nem is kellett külső ellenséget keresni .. félnek az amerikaiak egymástól is

    meg hatalmas bicnic.

    szóval a fegyvertartás szerintem az elmúlt 100-200 évben a háttérhatalmak akarata volt... aztán - amit a Madagaszkáros filmben mondanak .. - hogy már le akarják fegyverezni az ameriaiakat ... ez mi célt szolgál?
    - tényleg félnek, hogy az amerikai nép fel van fegyverkezve?
    - vagy csak álintézkedés, amivel belemásznak az amerkaiak nagyon büszke amerikai arcába?
    mint itthon is voltak olyan tervezett intézkedések, amik semmi más célt nem szolgáltak, csak hogy
    1. lépés, a cél: sokkolják az embereket,
    - kerékpárra rendszám
    - autósoknak BKV felé való fizetés
    mert ők valami mutyit akarnak a háttérbe csinálni
    2. lépés: visszavonják .. és az ember megnyugszik. hogy fudejó ... nem kell a kerékpárra rendszám ...

    [ Szerkesztve ]

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz Karmko #898 üzenetére

    " .. Csak a rabszolgáknak nincs fegyvere ... "

    a fogyasztói társadalomban mindenki rabszolga
    mindenki
    csak nem látjuk a rácsokat

    a szabad, az a paraszt, aki magának termeli meg a dolgokat, állatokat tart
    éppen ezért járatták le a parasztságot
    mert abban nincs pénz, ha nem veszi meg, hanem megterleli magának.

    az iskola - bölcsöde, ovoda - sem szolgál mást, csak hogy engedelmes rabszolgákká váljunk

    bölcsöde*: megszoktatták hogy nem otthon vagy nem azt csinálsz amit akarsz
    ovoda: fokozzák: nem otthon vagy nem azt csinálsz amit akarsz és bejön a szakosodás: te körte csoportos vagy te alma csoportos
    iskola: fokozzák: nem otthon vagy nem azt csinálsz amit akarsz, szakosodás ( A, B, angol fakt matek fakt, és megjelenik a diri, mint akinek a tekintetétől is rettegni kell

    *milyen kegyetlen rendszer, hogy a gyereket 3 éves korában kiveszik a családból?
    mekkora trauma lehet ez a gyereknek?

    mi történik amikor kilépsz a nagybetűs életbe?
    nem otthon vagy nem azt csinálsz amit akarsz szakosodás ( te pilóta te árufeltöltő te account manager ) és ott a diri, az igazgato, a ceo

    ( 2-3 éve kezdtem el a bölcsöde-ovoda-iskolán gondolkozni, mikor rájöttem, teljesen igaza votl annak, amit hallottam 10 éve, hogy az iskolának semmi értelme .. mert semmi használható nem volt az iskolai anyagban ... ami volt az elenyésző, és akkor is szárazon adták elő ( egyszikű, kétszikű virágok, évelő stb. ezt van értelme megtanulni ) ... és aztán találtam ezt a videót 2 hónapja:

    https://www.youtube.com/watch?v=Jrhf6CXoLb0

    a fogyasztói társadalomban otthonunk sincs ... mert kb. sose vagyunk otthon, csak lerakatként használkuk az "otthounk"-at.

    felkészülni a követező napra
    hétvégén meg eltakarítani a romokat
    hétfőn meg indul újra az egész

    a "szabadság" meg nem szabadság, hanem csak eltáv
    ki az aki nem úgy számolja a 2 hét szabadságot, hogy már csak 13 nap
    már csak 12 már csak 11. .....

    aztán mikor 60-65 éves lesz az ember, akkor kiköpi a rendszer, mert már nem kell, és aranyéveit odaadta, hogy építse azt, ..... azt ami sose készül el!!!!!!

    és "élvezd" az "aranyéveket" amikor már itt fáj meg ott fáj.

    és a fogy. társadalomban az ember végig a másik dolgával foglalkoztik
    az életidejét, életenergiáját arra fordítja, hogy másnak a dolgával foglalkozzon, amit letesznek elé "munka" címén
    legyen az pék, igazgató ... de akár a világ ura

    a világ uránál is jobb dolga van az önfentartónak, mert ő saját életidejét, életenenrgiáját a saját szükségleteire fordítja. a saját dolgával foglalkozik ( van is ugye egy ilyen mondás ... csak nem éllel kéne mondani, hanem enyhítő szándékkal: foglalkozz a saját dolgoddal ) és az önfentartó, szó szerint a munkájának a gyümölcsét eszi ... míg a fogy társadalomban edd meg a munkád "gyümölcsét" hát fujj ... legyűrni pár darab bankjegyet, vagy a folyószámlán a digitális egyenleget.

    és a pénz csak éket ver az emberi kapcsoaltokba
    mert ha sajtot csinálok, boltom van, és el akarom adni, és megkérdezi valaki, hogy hogy csinálom, nem mondhatom meg, mert üzleti titok, nehogy ő is ilyet csináljon és hozzá menjenek a vevők

    de ha önfentartó vagyok, és megkérdezi valaki hogy csinálok ilyen finom sajtot ... hát persze hogy elmondom ... mért ne mondanám el? csináljon ő is finom sajtot, egyen finom sajtot!

    önfentartás:
    további előnyök:
    ( tapasztalatból mondom, mikor azt éreztem 3-4 éve is már, hogy azért boldog vagyok, pedig ha látnátok milyen körülmények közt élek )
    ha magad csinálsz meg magadnak mindent, azzal tudsz a legjobban összhangban élni, mert legyen bár akrámennyire is gány, és ferde ... de az a te tudásod ... azzal tudsz a legjobban összhangban élni, hiszen az vagy te, te magad köszönsz vissza a környezetdből

    nekem is azért volt jóleső érzés itthon, mert én csináltam a polcokat, nem egy mesterember .. én gányoltam fel őket oda ahonnan azóta már legányoltam.

    teljesen torz, hogy az otthonunkhoz semmi közünk, mert minden egyes szegletét másvalaki csinálta meg, ha baj van hozzá se tudunk nyúlni

    mondták ... hívjak vízvezetékszerelőt, kösse be a vizet
    mondom nem ... én fogom slaggal bevezetni, mert az az én tudásom, az vagyok én, azzal tudok a legjobban összhangban élni

    továbbá .,.. lehet kreatívkodni ... hogy azt ne mondjam - amit az emberek annyira keresnek - önkifejezés ... ( ez annak kapcsán jutott eszembe, hogy más okból kifolyólag, de magam vágom a hajamat ... 5 éve nem voltam fodrásznál ... ez én vagyok ... de aki a fodrászhoz jár, az nem az ő tudása )

    mindezt elvette a háttérhatalom az emberektől amikor városokba terelte őket

    jameg a szépházak magazin őrület ... legyen minden szép ... nem nem az a fontos hogy szép leygen, hanem hogy működjön - aztán szép is lehet persze

    de a szépséget, tökéletességet el kell engedni ... mert leesik a hamu kipattan a fűszál és nem lehet percenként felugrálni mert hogy tökéletes legyen

    autóipar: elképesztő hogy babusgatják az emberek az autójukat, hogy féltik, pedig az egy használati tárgy .... ha egy karc lesz rajta, akkor rohannak políroztatni ... mossák hetente ... mekkora bicnic van már az autószépségiparban?
    mennyi energia?
    ahelyett hogy elengednénk.
    és értelmesebb dolgokkal foglalkoznánk

    ráadásul az autóipar az emberek pénztárcjánál mégjobban meg akarja lovalni az emberek egóját ... menő autó ...

    2015 óta önfentartó szeretnék lenni, de most még nekem is dolgozni kell, ... ráadásul a legmocskosabb iparágban ... a marketingben ...

    látom mit tesz a marketing.
    ti nem látjátok, ha nem vagytok benne ... még akik benne vannak se nagyon látják mert úgy vannak vele, "ez a munkánk" ahogy mondta is egy marketingigazgató haverom volt kollegám amikor kifakadtam hogy de szörnyű amit teszünk az emberekkel.

    mert mi adatjuk el nektek a sok felesleges cuccot, telefon, autót
    a fogy. társdalom nem engedi meg, hogy megelégedett legyél, hogy azt mond: elég az 1998-as mazda
    nem elég hogy azt mondd elég a 10 éves telefon

    a fogy. társadalom nem engedi az emberiségnek, hogy egy nagy tábortűz köré leülve megünnepeljük azt amit elértünk ... már 2000-ben le kellett volna állítani _minden_ gyártást

    az autó ipar sem az új autók eladásából él meg hanem az utángyártott alkatrészekből
    tevezett elavulás
    a vw-nek is volt már 40-50 éve olyan koncepció autója ami egy benzinmotorral generátort hajtott meg és villanymotorok voltak a kerekeknél - csak ez annyira nem igényelt volna szervizelést hogy a vitrinbe rakták a terveket

    a fejlődés nem értünk van, hanem hogy a tv, telefon it cégek életben maradjanak.
    ki akarják húzni még 10-15-20 évig ezért sztépen lassan adagolják a fejlesztést, és reklámügynökségeket bíznak meg hogy az új vackaiakt az emberekre tukmálják ( ezért van midnen reklámban boldog, menő ember, hogy azt a képet sugallja, hogy boldog menő leszel, ha megveszed

    továbbá informatikával foglalkozom már 92-94 óta, azt látom , ( sajnos az emberek ezt nem látják, mert eltakarja előttük a csilli-villi felület, a design (( a gmailnak is mi a viharért kell állandóan a külsőt bizgerálni? egy levelezőrendszer ... ), hogy végltelenül káros, hogy
    egyrészt: virtális világban élünk, mert amikot a gép előtt vagyok, akkor egy virtuális világban vagyok, nem a való világban
    másrészt: végtelenül egészségtelen olyan dolgot használni, amihez nem értünk ... és már a földön nincs olyan ember, aki egybe átlátná a számítógépet ( okostelefon ) de már csak a cpu-t sem ... de már csak az os-t sem ... hátmég akkor a cpu-mem-mb-vga-mem-os-programok-at?
    harmadrészt: a fb, okostelefon 3g triumvirátus az emberi kapcsolatok kárára van, mert amit valaki megbeszél chat-en, miért beszélné meg személyesen is?
    most már nem hívják át egymást az emberek megnéztni a fotókat, hanem csak fellövik a fb-ra oszt'jóvan ... aztán számolják a like-okat .... dopamin,

    én már ezért szeretem inkább a sarlót és a kalapácsot ... mert azt átlátom, edzett vas és fa.

    a gdpr is nem mi értünk van
    az mi ellenünk van
    és csak mi ellenünk
    a google apple röhög a gdpr-on
    ha át akarnak adni adatot, megnyitnak egy kiskaput és azt mondják jajj támadás történt, ellpotak többmillió user adatait.
    csak az egyszerű cégeket terhelik a gdpr-ral ... de annyira, hogy dgpr-os ügyvédet kell fogadni, hogy segítsen a weboldaladat gdpr-ready-vá tenni.

    agyon van bonyolítva az egész világ
    akár közügyek ... adózás ... de pld. a fb, gmail beállításai elképesztően összetettek, bonyolultak

    ------
    Az élet nem utazás - Alan Watts
    ------
    ennyit a rabszolgaságról
    mind azok vagyunk, ha pénzért dolgozunk.
    szabadon tartott rabszolgák

    a fegyver nem fog téged szabaddá tenni
    legfeljebb fegyveres szabadon tartott rabszolga lettél

    [ Szerkesztve ]

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz rii #906 üzenetére

    szerk idő lejárt ... lejáratták a parasztságot: még egy gondoltat: mai napig ha valaki meglátna engem, hogy a disznókák kakáját lapátolom, azt mondaná a fiának: látod fiam, ezért kell tanulni, hogy ne ezt kelljen csinálni

    hatalmas tévedés
    hatttttalmas

    mert ha a disznókakkantás lapátolom,azt magamnak lapátolom ( a disznókák nem betonba vannak, és 4x akkora helyen vannak mint ami máshol az ól és nemsokára kapnak még területüket - ha valaki a disznórókákért aggódna ) lebomolna ott is, van kakkantóhelyük külön, meg dobok a kakkantásra szalmát ) hogy legyen jó kis trágya a veteményesbe, vagy a fák alá.

    ja és ha valaki vállalkozó ... akkor se a saját dolgát végzni ... akkor is van főnök.
    a vásáról a főnök
    a vásárló az ügyfél
    úgy kell csinálni a vállakozást, hogy kiszolgálja a vevőket, hogy a vevők azt mondják, megveszik a terméket.
    a vállalkozó se szabad ... az is szolga ... az igazgató is csak szolga ... ő a zrt-t szolgálja ... a zrt. érdekeit kell néznie .. nem a saját dolgával foglalkozik ő sem, hanem a ztr dolgaival

    ... aki tud, legyen önfentartó
    adja el lakását, tartson meg 1-2 m ft-ot, maradékból vegyen telket, kecskékt, az 1-2m ft-ból kihúzza 1 évig, amíg lesz termés

    az önfentartás a válasz klaus schwab the great reset elmebajára

    Hírességek a hírnévről és a pénzről

    [ Szerkesztve ]

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz rii #903 üzenetére

    "a fegyver nem való mindenkinek a kezébe,
    mert nagyon súllyos döntés meghúzni a ravaszt,"
    Egyetértek.

    "ráadásul az ember lelkét egészségtelen irányba viszi a fegyver megléte, erősebbnek érzi magát tőle, ... sokan gondolom pont emiatt tartják."
    Feltételezés + marhaság, legfeljebb esetlegesen és részlegesen (egyedeknél) lehet alapja, de általánosságban túldimenzionálás.

    "meg én eddig a teljesen felesleges fegyvertartásról, fegyverimádatról beszéltem"
    Definiáld a "teljesen felesleges fegyvertartást"...

    "abban a kola puska sültkrumpliban is arról beszélnek, hogy "ki védi meg a családot ha mi nem védjük meg?"
    és akkor -már bocsánat - de játszák a katonásdit és járőzörnek ...."
    1. Hagyjuk már ezt a Moore-t, olyan mint a Frei Tamás volt, korrupt, előítéletes hazug (a filmjei is ilyenek: ferdítő pontatlanságok, csúsztatások alkotják).
    2. Akik játszák a katonásdit azok egy csoport, és rajtuk kívül még ott a világ, ne általánosíts.

    "nem kéne' járőrözni, ha a szeretetre, bizalomra tanítanák a gyerkőcöket, nem a fegyverhasználatra"
    Idealista álom, tipikusan szép "utolsó mondás".
    1. A realitástól nem tekinthetsz el (megteheted, de csak a saját nevedben, nem kivetítve, ráhúzva a világra), mert pofáncsap a valóság (rossz szándékúak, betegek, veszélyesek, akik mind potenciális fenyegetésként ott vannak valahol a világban). Ha neked ez jó, akkor vállald, de más meg nem szeretne kiszolgáltatottan várni a pofonra.
    2. A nevelés sem kötelező, vagyis mindig lesznek ócska szülők/nevelők, ergo az ideális és optimális világ sosem lesz valóság. Amíg ez adott, addig illegitim érv a nevelés, ami amúgy is "befektetés a jövőbe", miközben 'most' vagyunk itt.

    "nem a tüneteket kellene kezelni (...), hanem a probléma gyökerét. ( hogy miért van ilyen mértékű egymástól való félelem"
    1. a közgazdaságtan első tétele, hogy "szűkös, véges javakra épül" - gazdasági ok (egyéni és állami szinten is: el "kell" venni).
    2. mindig voltak/vannak/lesznek pszichopata, antiszociális, önző, stb. ( = rossz) emberek
    3. Mivel ez valós tény, ezért a tüneti kezelés állandó (rész)megoldásként értékelhető. Az ettől való eltekintés nettó ön- és közveszélyeztetés. A fegyverest csak egy másik fegyveres tud semlegesíteni.

    "a tv állandóan ezt mondja ... ennyit gyilkotlak meg ... annyit gyilkoltak meg ... emiatt állandó félelemben élnek az amerikaiak"
    1. Hír-szakma: a negatív hír mindig kelendőbb, mint a pozitív. Profithoz fogyasztás-generálás kell, ergo több negatív hír lesz. Ha épp nincs, akkor csinálnak.
    2. Nem csak a gyilkosság tematika, de általában a veszély, veszteség, hiány, stb. stb. is ugyanide sorolható tematikák: gazdasági válságok, járványok, természeti csapások, balesetek, stb. Mind ugyanezt a stabil, szilárd lelki- és elmeállapotból való kizökkentést (destabilizálást) célozzák: könnyebb terelhetőséget eredményez (eliteknek könnyebb a dolga).

    "bűnügyi dokfilmben mondja a nyomozó, hogy ő is nagyvárosi esetekre vágyott"
    A "kalandvágy" (adrenalin-löket keresése) alapvetően az emberi biológiából fakadó jelenség. Csenni egy csokit, hegyet mászni kötél nélkül, bungee jumpingolni, vadvízi evezni, katonáskodni, tudatosan késni a csekkbefizetéssel, stb. - mindnél részben motiválhatja az egyént az izgalomfaktor hajszolása. Emberek vagyunk, nem tökéletes masinák.

    "amerikában nagyon az erőszak felé terelték a társadalmat a fegyverimádattal
    mert ott az van"
    Marhaság + történelemkönyv sem ártana.
    1. Az USA egy Európából átruccant megszálló (spanyol/holland/francia/angol) népesség által vérben létrehívott (1. hódítók egymással viaskodtak, 2. őslakosok leküzdése, 3. függetlenségi harc, 4. polgárháború, ((5. nagyhatalommá válás/világcsendőr))) kutyulmány-államszövetség, melynek kezdettől a "mindenkinél fegyver van" az alapja, ugyanis egy bazinagy kontinens állandó harcok közti (újra)benépesítéséről van szó. A telepesek (párfős családok egyedül, nagy távolságra a szomszéd párfős telepes-családoktól) maguknak kellett megvédeniük az egzisztenciájukat (egymástól, a rablóktól, az őslakosoktól, stb.). Aztán nagyobb szinten a háborúk, a rablóbandák portyái, stb. miatt is kéznél voltak a fegyverek (vadnyugat).
    Lényegét tekintve ez az alapja annak a modern katonaállamnak, amely az 1. világháborúban megalapozódott, majd a 2. világháborúban csúcsra járatódott (világhatalom lett). A katonai költségvetése világszinten arányosan elsöprő mértékű az éves teljes költségvetést tekintve. A hadserege a következő tízzel is alig kiegyenlíthető méretű (pl. a flottája, légiereje, stb. számai, technikai szintje).
    Valóban tényező a fegyver, de ez nem "fegyverszerelem" általánosságban, hanem történelmi adottságból fakadó örökség, logikus következmény (2. kieg.), és szintén logikus profitérdek (fegyveripar, hadiipar).
    Szó sincs általánosságban vett fegyverbuzulásról (egyéni szinten vannak ilyen bolondok), viszont hagyományról, üzletről, és fegyverellenességről - párhuzamosan - igen.
    Spéci állam, de ott is csak emberek élnek.

    "a háttérhatalom célja, hogy fegyvert tartsunk, megosztottak legyünk
    ne pedig egységben, békében, szeretetben éljünk
    ha fegyvert tart mindenki ... mindenki félni a fog a másiktól ... hiszen a pisztollyal őlni könnyű ... és ez minden ember elméjében ott lesz, hogy a másiknak is van fegyvere."
    Ez kész, végem van :D
    1. Ha van háttérhatalom (szerintem ez egy ködösített megközelítése a gazdag rohadékok szűk körének marketingelt valóságának), akkor nem felfegyverezni akarnak minket (jóléti nyugat), hanem leszerelni. Oda adnak el fegyvert, ahová bevonulnak [NATO ( = USA Armed Forces + PMC-k); ENSZ (kékfestés); egyéb haszonlesők], és lezúzhatnak mindent, hogy egyrészt újra felfegyverezhessék majd őket, másrészt újraépíthessenek a haver cégek minden romot (nettó profitgyártás), illetve figyelemelterelésnek is jó, ha egy törzset felcuccolsz és máshol "játszhat", míg kibányásztatod (cserébe az arzenálért kapott jogokkal és persze az alulfizetett rabszolgákkal) a helyi lelőhelyet (megszállás nélküli gyarmatosítás).
    2. A megosztáshoz nem kell felfegyverezni a tömegeket (az veszélyes, a parasztlázadás csak rizikófaktor), elég bedobni pár gumicsontot (politikai civódások, klímahiszti, genderideológia, stb.), olcsóbb, stabilabb.
    3. Ha jog szerint, felelősen fegyvert tarthat mindenki (bárki), akkor nem egymással (a civil jó polgárok) szemben lesz bizalmatlanság (mert hiányzik a rossz szándék ennek alapjaként), hanem a bűnözők lesznek bizalmatlanok a potenciális áldozataikkal szemben, hiszen potenciális önvédekezők (+ kollektív védekezés) lehetnek ( =kockázat).
    4. A bizalmatlanságot megelőzi a világban a közöny.
    Milliónyian élünk egymás hegyén-hátán, de ki tudja felsorolni a szomszédai nevét, pláne mélyebb ismereteket (kedvenc hobbi, étel, stb.)? Biorobotokként ingázunk a szolgálati hely (meló) és a pihenőhely ("otthon") közt, a fél életünket átaludva, negyed életünket ingázással töltve... mindezt a bérrabszolgaság fogyasztói társadalom által fedett "örömében" tudat alatt tudatosítva (fogyasztunk, hogy ellensúlyozzuk a mesterséges örömgenerálással a sivár kiszolgáltatottságot).
    Ez ellen hiába dobod el a fegyvert...nem segít.

    "Szerintem."

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz rii #904 üzenetére

    "akik kirobbantották a II VH-t, nyertek vele valamit?"
    Kik robbantották ki? A császár meg király? Nemde inkább az akkori gazdasági érdekkör, akiknek ki kellett szolgálni az igényét --> gyarmatosítás, újrafelosztás, stb.
    Ez egyúttal megosztottságot generált az államok/népek közt, a népek tehát nem megerősödtek, hanem kiszolgáltatottakká váltak.
    Háború: pénz pénz és pénz kell hozzá --> elszegényedés, eladósodás --> bankárok kilóra felvásárolták az állampapírokat, hiteleztek (adósság - rabszolgaállam)... ugorjunk: ki dobta be az örökkötvény!!! opcióját a "válság" utáni rendezésre hivatkozva? Csak nem egy pénzügyi érdekelt (spekuláns)? Jééé...
    MI volt a 2008-10-es válság oka? A gazdaság a várttól eltérően kisebb mértékben nőtt. És ezért csődközelbe jutott rengeteg cég, meg államok is, elvesztették otthonaikat nagyon sokan, öngyilkossági hullám vette kezdetét (~70 évvel korábban is volt egy ilyen "pénzügyi muri").
    Mit tesz a FED (magántulajdonban lévő "jegybank") a 2019-et követő válságban? korlátlanul bocsátja ki a zsetont és felvásárol mindent, amihez hozzáfér...
    Erre adjon már valaki végre egy magyarázatot: Az év végére 277 ezer milliárd dollár lesz a globális adósság
    Miért is kelünk fel reggelente???

    "nem arra hogy egy bandita bemegy, és kirabolja a bankot"
    Átlagjóskaként erre kell elsődlegesen felkészülnöd (statisztikailag a verekedés/rablás inkább utolér), másodlagosan (hosszú távon) pedig a hatalom korlátlan terjeszkedésére.
    ("Valamiért" kiveszett a köztudatból a zsarnokölés elmélete.)

    "hogy a háborúknak nincsenek nyertesei csak vesztesei"
    Nettó naivitás.

    A #906-#907-es kommenteddel jórészt egyetértek.
    Filmajánló:
    önfenntartásra ez a kedvenc asszociációm.
    Marketingre meg ez.

    [ Szerkesztve ]

    "Szerintem."

  • rii

    nagyúr

    válasz Miklós315 #908 üzenetére

    " ... Definiáld a "teljesen felesleges fegyvertartást"... .... "
    hány embernek van, és hánynak volt muszáj használnia önvédelmre

    1. A realitástól nem tekinthetsz el (megteheted, de csak a saját nevedben, nem kivetítve, ráhúzva a világra), mert pofáncsap a valóság ... "
    tisztában vagyok a valósággal, én csak arról beszélek, hogy lehetne másképp is
    képesek vagyunk a szeretetre. hátakkor meg mi tart vissza?
    a pénz, ami éket vert az emberek közé.
    irigység, egó, ezek vannak meglovagolva.

    " ... 2. A nevelés sem kötelező, vagyis mindig lesznek ócska szülők/nevelők, ergo az ideális és optimális világ sosem lesz valóság. ... "

    erre írtam a múltkor, hogy nem mindenkinek volna szabad gyereket vállalnia
    csak annak aki szeretetben neveli fel és kitart mellette

    " ... "bűnügyi dokfilmben mondja a nyomozó, hogy ő is nagyvárosi esetekre vágyott"
    A "kalandvágy" ... "
    elbagateliázod. ott valakinek meg kell halnia ehhez. de én nem a nyomozók ellen mondom ezt, hanem a sötétség ellen, ami sötétségben vagyunk tartva

    " .. Ha van háttérhatalom ... "
    ha nincs héttérhatalom, akkor miért állt meg Hitler Dunkerknél?

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz rii #910 üzenetére

    "hány embernek van, és hánynak volt muszáj használnia önvédelmre"
    Ajtót bezárod? Minek?
    Vitamint beveszed? Minek?
    ;)

    "Szerintem."

  • rii

    nagyúr

    válasz Miklós315 #908 üzenetére

    " ... Ha van háttérhatalom ... "
    bilderbergek, rockefellerek, cfr, illuminátusok, szabadköművesek
    .. de a fed is az ő kezükben van
    911-et is ők csinálták

    régóta van háttérhatalom
    a világháboróúkban ők pénzelték mind a két szembenálló felet

    alen watt, az emberi psziché manipulálásában is róluk beszél
    Így irányítja egy szűk csoport a történelmet - A Templomosoktól a mai háborúkig minden összefügg
    Az Új Világrend Láthatatlan Birodalom

    a háttérhatalom kezében van az összes média, írott, televíziós, online
    ezért hiszik a mai napig az emberek, hogy 911 a terroristák "műve" volt

    "hogy a háborúknak nincsenek nyertesei csak vesztesei"
    "Nettó naivitás."

    arról beszéltem, amit az emberek szeme előtt volt.
    nem hogy egyesek meggazdagodtak rajta ( a háttérhatalom bankárjai )

    hogy németo - aki kirobbantotta a II vh-t a 3. birodalom tejreszkedési céljból, egy m2 földet nem nem tudott elfogalni a háború végére.
    erre írtam, hogy nem voltak nyertesei
    senki nem kapott területet,
    de meghalt többtízmillió ember - erre írtaml, hogy csak vesztesei voltak.

    https://www.youtube.com/watch?v=g36gdTgGyrA&fbclid=IwAR1ugxxuiylnpVY-k_aNPvruxUlD_PbDtSdcoAYcEhAHWWQLz6iJNc2FH9w
    viktárorunk is a háttérhatalom bábja ... azért mondja többször is az "új világrend" kifejezést.
    ezért van még életben mert beállt bábnak

    A Valóság 2.
    Ébresztőfilm 1/16 - Intro (A Mátrix)

    Benfentesek (Inside Job) ( 2008-as pénzügy válság )

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz Miklós315 #908 üzenetére

    wtc-ről másik dokfilm

    9/11: Explosive Evidence - Experts Speak Out | magyar feliratos (Free 1-hour version)

    a wtc-k lerombolása belső munka volt
    csak egy globális háttérhatalommal magyarázható, hogy idehaza is, 20 év után is, miért mondta az index, hogy a wtc terrortámadás.

    aszongya az index:

    "Az évek során a világon több olyan tűzeset is volt, amelyben acélszerkezetes tornyok tűz hatására összedőltek, és demonstrálták az ilyen állítások téves mivoltát."

    akkor mutassanak már a WTC-n kívül még olyan vasszerkezetes épületet ami a tűztől dőlt össze, ... de nem mutatnak ... mert nincs.

    ez a "hidd el, mert mi mondjuk"

    sőt ... az aláírásomban szereplő dokfilmben mutatnak egy vasszerkezetes épületet ami több órán át 9 emelet magasan lángolt ... mégis állva maradt. a wtc csak füstölt - ami az oxigénhiányos tűz jele.

    a történelemben "tűztől" csak 3 vasszerkezetes épület "dőlt össze":a WTC1 a WTC2, és a WTC7 ( a WTC7-ba meg nem is csapódott repülő )a WTC-k összedőléséről készült videókban látni lehet, hogy az egyik torony teteje kifelé dől. Ha kifelé dől, hogy történhetett, hogy nem inkább a sarkán átfordulva leessett, hanem összezúzta a maga alatt levő 80 emeletet?

    ez az egész csak egy gobális háttérhartalalommal magyarázható, melynek kezébe ott van az összes sajtó, összes tv, összes rádió, összes online, a fb, yt, google, twitter, insta

    amely háttérhatalom az emberek manipulálására használja a tv-t, fb-ot, yt-t, google-t stb..
    és az emberek fizetnek azért, hogy propaganda eszközt nézzenek nap mint nap, mert hát 60 meg 100 csatorna

    a tv -ről csak mi hisszük, hogy a szórakoztatásunkra van
    az is a háttérhatalom egyik manipulatív eszköze

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • Golyobis

    aktív tag

    Jól látom, hogy levették a youtube-ról az America: Freedom to Fascism filmet?

    Mintha a végső szervezkedéséről is olvastam volna valamit valahol, de a wikin egy szó sincs róla, ha az ember véletlenül oda tévedne, semmit se tudna meg abból, hogy mi foglalkoztatta őt élete vége felé, pedig sokakat érdekelhetne.

    A money as debt még fent van, de az algók úgy látszik úgy vannak programozva, hogy ne adja ki sok embernek, mert alig van rajta megtekintés. Érdekes, mert ilyen olyan felhőket mutogató videók meg sokkal több megtekintést kapnak.
    Úgy látszik az emberek elméjének többsége a felhők között időzik.

  • niof

    addikt

    válasz Golyobis #914 üzenetére

    Ez a felhős téma egy nagy f...ság amúgy. Nekem volt osztálytársam testvére dolgozott Taszáron a reptér időjelző csapatában (hivatásosként), és már a 90-es évek közepén csomó szakkönyve meg fényképe volt olyan felhőkről, amiket mostanában sokan felraknak, hogy hú meg haaa... De persze mindenki abban hisz, amiben akar.
    A mindent (is) mozgató háttérhatalom létezését valósabbnak gondolom, mint a chemtrail meg az 5g baromságot.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • Golyobis

    aktív tag

    válasz niof #915 üzenetére

    Én nem tartom kizártnak se ezt se azt, de valószínűbbnek látszik, hogy a kevésbé reális elméleteket azért hozták létre, hogy eltereljék és lejárassák azokat, akik nem félnek meglátni a mögöttük lévő igazságmorzsákat.

  • totron

    addikt

    A legízesebb és legfrissebb gumicsont Gattyán György és céljai. Személy szerint utálom a politikát, azon belül nem tudom eldönteni, hogy a látványosan hazug pojácákat vagy a végtelenül ostoba, minden szarral triggerelhető népet, szóval nem ilyen irányba akarom kihegyezni. Azt látom inkább az emberben, hogy tényleg fogalmatlan a magyar viszonyokkal kapcsolatban, hiába származik innen, hiába nevelkedett itt (ha jól tudom). A nagyvilági élet átformálta és most nem érti, hogy mi a baj a jóakaratával. Az idő persze lerántja a leplet a tényleges célokról, ha igaz. Frusztráló, hogy nincsenek érdemi válaszok. Lehet, hogy ténylegesen nem tudja elmagyarázni és mi nem vagyunk felkészülve erre az eszmére. A többi probléma mindenesetre elhomályosítja a mondókáját. Szörnyű lehet egy ilyen gyanakvó és bekeseredett közegbe belenyújtani a segítő kezet. Mindettől függetlenül meg nem győzött, ahhoz konkrétumok dukáltak volna első körben.

  • Golyobis

    aktív tag

    válasz totron #917 üzenetére

    Fogalmam sincs hogy mit jelent amit leírtál, vagy hogy mit akartál vele mondani.

  • Karmko

    tag

    válasz totron #917 üzenetére

    Gattyánt a korábbi évektől kezdve a mai napig elég sok ügyben szorongatja a fidesz, szóval nem lennék meglepődve, hogy ez a politikai karrier egy kiegyezés része.
    Tegyen keresztbe az egységes összefogásnak, ossza meg őket, cserében leszáll róla a Párt.
    Ez az én véleményem, és a fidesztől nem is áll távol az ilyesfajta problémakezelés...

  • rii

    nagyúr

    na .. ezzel mit akarnak elérni?

    https://m.hvg.hu/itthon/20211207_bencsik_janos_kotelezo_oltas_kepviselok_igazsagugyi_bizottsag?fbclid=IwAR1OfKt3PCV8SrS8ig0WSDMIx0G9z6KF_Ku-j_pFGQAfOxLCvSRhxuMI-Io

    ha méreg a vax, ha nem, ... érhetetlen

    - ha méreg a vax, akkor kaptak volna sóóoldatot, placebót, vagy csak simán helybenhagyják a javaslatot, és nem kapnak semmit, úgyse tudja senki ellenőrizni

    - ha meg nem méreg a vax ... akkor meg végképp nem értem

    ( arról persze nem is beszélve, hogy másoknak kötelezővé teszik, de nekik nem lesz az ... lehet ez a magyarázat.

    ők mindent megtehetnek. és ezt minden formában éreztetni kell a néppel.
    a hatalom ettől hatalom.

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz rii #921 üzenetére

    Na igen, példa, hitelesség, következetesség...

    "Szerintem."

  • pècsimunkás

    addikt

    válasz Miklós315 #922 üzenetére

    :K

    Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

  • Árpi001

    senior tag

    válasz rii #921 üzenetére

    Gratulálok az igen tisztelt képviselő uraknak, mindkét oldalon, a szuper peldamutatáshoz!
    De hogy az állítólagos, sokkal különb ellenzék is...
    Arra nem számítottam.

    [ Szerkesztve ]

    A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

  • rii

    nagyúr

    válasz Árpi001 #924 üzenetére

    én úgy vélem igaz az, amit egyes dokfilmekben mondanak ,... nincs jobb és baloldal ...
    szerintem a baloldal fekszik a jobboldalnak de nagyon.
    ( ki van jelölve fentről, ki legyen a mo-n a vezető, és az ellenzék is úszik az árral )
    usa-ban is az elnök csak egy báb.
    semmi hatalma nincs, ... csinálja amit mondanak neki.
    kirakatember.
    a republikánus-demokrata ellentét csak egy színjáték.

    én személy szerint is ezt vettem észre kb. a 2016-os választásnál, hogy a baloldal nem küldött ki mindenhova szavazóbiztos ... vagy valami ilyesmi, mikor a f.desz már régóta még buszokkal is hozza a választókat.

    ez az egész - nem teszik magukra nézve kötelezőnek az oltást - egy nagy arconköpése az embereknek ...

    mint a trafikmutyi - azzal is megmutatták, hogy bármit megtehetnek, ... a hétköznapi életünk minden napján találkozunk a trafikkal - hogy azt csinálnak amit akarnak.

    a saját gazdasági érdekeik ( meg lehet pszichológiai hadivselés is ) miatt teljesen átformálták azt a képet amiben a pre-trafik-mutyi korban voltunk, hogy bárhol lehetett dohányárut venni ... aki nem vett az is látja a változást

    még azt sem vesszük észre, mennyire igazságtalan a rendszer
    azu élelmiszeren ugyanazt az adót fizeti meg a kisnyugdíjjas is mint a milliomos.
    egy igazságosabb rendszerben az ilyen termékeken nem volna szabad hogy adó legyen, hanem a gazdagoktól szedjenek be több adót és a szegényektől kevesebbet ... már az élelmiszereken levő adón is a gazdagoknak kedvez a rendszer, mert ugyanazt az adót neki könnyebb megfizetnie, mint a szegénynek ...

    de nemhogy a gazdagoktól venne több adót, hanem pont fordítva!!!

    ... 2010 körül adósávot váltott a kormány
    én akkor kb. 230e nettót kaptam, és az adósáv változás miatt aszisem 280e lett a nettóm
    kolleganőim, akik nem'tom kb. 160e nettót kaptak, nekik kevesebb lett a fizetésük, a cégnek kellett kipótolnia cafetiraval, hogy legalabb ugyanannyit hazavisehessenek mint eddig

    a megadóztatott fizetésünkből még megadóztatnak a termékeken keresztül
    nem igazán bírom összerakni magamban, miért tesz adót egy tejfölre.

    jó hát persze azért amiért a kisebb fizetésüeket adóztatja jobban - mert abból van több

    az egész politikai egy nagy összeesküvés az emberek ellen
    ( és persze mindig megszavazzák maguknak a magasabb fizut )
    ( ezért mondom, hogy egy emberrel már akkor baj van, amikor elkezd gondolkozni rajta, hogy politikusnak megy )

    [ Szerkesztve ]

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz rii #925 üzenetére

    Egy ideje azt az "elvet" kezdtem előtérbe helyezni, hogy "az utolsó politikus, akinek hittem, az Tommy Carcetti", de ez idén már a gyakorlatba is átment... Teljesen kiábrándító a politika nívója, képmutatása, stb.
    Az egyetlen gond ezzel, hogy az eszképista közöny is a politikusoknak kedvez ("szabad a vásár")...

    "Szerintem."

  • rii

    nagyúr

    válasz Miklós315 #927 üzenetére

    " ... Az egyetlen gond ezzel, hogy az eszképista közöny is a politikusoknak kedvez ... "

    elképesztően nagy a probléma
    az emberek azt hiszik, a politkusokra szükség van
    .-(((((((((((((((
    hogy értük vannak, hogy érdemi munkát végeznek
    .-(((((((

    a legnagyobb konteó az emberek orra előtt van
    .-(

    ingyenélő élősködők ...

    ( az élővilágban csak 3 élőlényt ölök meg ... kullancs, szúnyog, légy ... mert élősködők )
    ( ezeket se ölném meg, ha a legyet el lehetne kergetni, vagy vért kitenni nekik egy ampullába )
    ja meg a poloskát - mert nincs természetes ellensége idehaza
    a politkusoknak meg seholse
    XD

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz rii #928 üzenetére

    "az emberek azt hiszik, a politkusokra szükség van"

    Egyik film elején (Death Race 1) a "felkonf" közli, hogy "már nincsenek klasszikus nemzetállamok, a Földet a legnagyobb vállalatok osztották fel maguk között, az elnököket a vállalati managerek váltották föl, a rendőrséget a magán zsoldosok...", és azt gondolom hosszú távon efelé tartunk (mixelve kis éhezők viadala kenyér/cirkusz mix-életérzéssel...

    Nem gondolom, hogy ez jobb lesz, sőt. De tény, hogy a gazdasági zsebekben, mentelmi joggal kártékonykodó kifutó-managerpolitikusok sem a tökély szintje... Szóval marad az eszképizmus.

    "Szerintem."

  • rii

    nagyúr

    .-((((

    mán megint az új világrenddel jön

    https://www.youtube.com/watch?v=kTM0D3a1_MU

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • Miklós315

    aktív tag

    Belefutottam ebbe az oldalba... Izé, van, aki már kiolvasta ezt a sorozatot?
    Összeesküvés-elméletek sorozat (Angyali Menedék Kiadó)

    "Szerintem."

  • Karmko

    tag

    válasz Miklós315 #932 üzenetére

    Nosza, rajta!
    Téged ért a megtiszteltetés, hogy topik látogatói közül elsőként elolvashatod őket.
    Chemtrail, UFO, reptiliánok, migránsok, földönkívüliek, marsi szökevények. Nagyon izgalmasnak tűnnek. Szerintem felveszi a versenyt az erdely.ma-val vagy az utóbbi időben általad linkelt magyarnemzet.hu-val is. Csupa hiteles forrás!
    Szóval hajrá!

  • rii

    nagyúr

    válasz Miklós315 #929 üzenetére

    " ... Egyik film elején (Death Race 1) a "felkonf" közli, hogy "már nincsenek klasszikus nemzetállamok, a Földet a legnagyobb vállalatok osztották fel maguk között, az elnököket a vállalati managerek váltották föl, a rendőrséget a magán zsoldosok...", .... "

    kemény
    az van, amit valamelyik pirospirula videóban mondanak, hogy "tedd eléjük az igazságot szórakoztatásnak álcázva"

    resident evil (kaptár) egyik részében is elmondják egy umbrella vezetői ülésen, hogy a világnak vége kampec és két út van ... vagy ők is mennek a világgal együtt a levesbe, vagy ők megmaradnak, csak a világ többi része kapmec.

    a mártix is "érdekes" hogy mit akar kommunikálni
    azt biztos nem, hogy a testünk egy kapszulában van, és mi meg a mátrixban élünk

    de az hogy csak duracell elemekként vagyunk használva, az biztos
    nincs saját életünk - az is biztos - mert az egész életünket, egész életenergiánkat életidőnket a mások által "munka"-nak nevezett elfoglaltsággal töltjük, a cégeket szolgáljuk, mindannyian, és pont

    minden egyes ember valamelyik cég szolgálatában áll
    a takarítótól a vezérigazgatóig mind-mind rabszolgák

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    szerintem a matrix-ban a pirospirula-kékpirula azt szimbolizálja, hogy szembe akarsz-e nézni az igazi valósággal, vagy nem, és maradsz az álomvilágban, hiszed azt amit hinni akarsz ...

    de:

    "A valóságot figyelmen kívül hagyhatjuk, de nem hagyhatjuk figyelmen kívül a valóság figyelmen kívül hagyásának következményeit." - (Ayn Rand).

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz rii #936 üzenetére

    Oké, de ha már "konteó" topic: 1. a pirulák a Mátrixban kerülnek elő (film), 2. erről asszociálva elterjed a "piros(beavatott-felébredt)/kék(naiv-beetetett) pirulás" jelkép (valóság/metavetület), 3. de mindkét pirulát a "háttérhatalommal összefonódó kultúrpribékek" nyújtották át ezüsttálcán a "mainstream popcornmóka" keretében (szándék), tehát 4. meg lettünk etetve egy eltervezett narratívával (annak két irányával ~ "válatszás illúziója")...
    ( :F )

    "Szerintem."

  • rii

    nagyúr

    válasz Miklós315 #937 üzenetére

    "... 1. a pirulák a Mátrixban kerülnek elő (film) ... "
    1. minden ami erőkerül, az valamelyik filmben kerül elő, és a való világra való utalás
    a pirulák a mátrixban kerülnek elő igen ... de ez csak egy utalás a való életre, a való életben levő választásra ...

    " ... 2. erről asszociálva elterjed a "piros(beavatott-felébredt)/kék(naiv-beetetett) pirulás" jelkép (valóság/metavetület) ... "
    lehet ... én senkitől nem hallottam még a pirulákat ilyen összefüggésben megemlíteni
    ( mondjuk nem is beszélgettem még senkivel erről a témáról, meg cikket se olvastam, meg olyan összefoglaló dokfilmet se láttam róla mint a madagaszkáros )
    én ezt gondolom, hogy erre utal a piros-kék pirula
    a filmben a kapszula egy követő program része, amivel be tudják mérni hol van
    de választás is? igen.
    hogy kilép a mátrix-ból és szabad lesz, vagy marad a mátrixban és rabszolga marad.

    " ...3. de mindkét pirulát a "háttérhatalommal összefonódó kultúrpribékek" nyújtották át. ... "
    a való világban nem ők nyújtják át, hanem az itt is korábban, tlünk linkelt tényfeltáró dokufilmek
    mint pld. 911 doku filmek. na az egy iagzi piros kapszula
    ott lehet a legjobban, legegyértelműbben meglátni, hogy hazudtak.
    mert már csak az felveti a kérdést, hogy ha az egyik torony teteje szemmel láthatóan elkezd kifele dőlni, akkor hogyhogy nem esett le oldara, - ahova kevesebb ellenállssal találkozik, mivel nincs ott semmi - hanem inkább fogta, és a sarkával az egggggggészet a földig lapította ... - amerre enyhén szólva nagyobb ellenállással találkozott

    a kék kapszula meg az amikor valaki képtelen elfogadni, hogy 911 belső munka lehetett, és inkább tagadja, csak hogy az eddigi világából ne kelljen kilépnie
    911 a nyúl ürege.
    ez a belépő - akik eddig tagadták, hogy háttérhatalom van.
    akik meg előtte is tudták, nekik csak egy sokkoló példája volt, mire képesek.

    " ... 4. meg lettünk etetve egy eltervezett narratívával (annak két irányával ~ "válatszás illúziója") ..."
    a választás illúziója az, ami a való világban folyik, hogy van kétpártrendszer . holott nincs
    hogy választással az emberek beleszólhatnak a dolgok folyásába - pedig nem.
    nincs jobb és baloldal, mindent a háttérhatalom irányít

    a valódi választás az az ( és ez az amire a film utal ), - miután hajlandó szembenézni, mennyire mocskos világban élünk, ez egy nagyon nehéz döntés - hogy valaki eldogadja az igazságot ( piros pirula ) vagy a fejét a homokba dugva marad az álomvilágban, ahol a politikusok jó emberek, ahol nincs népességcsökkentésre irányuló hajlam-tett ( mert billgates is az egyenletében miért a P-vel kezdi, amikor azt mondja, hogy valamelyiket le kell vinni 0-ra, miért nem a szolgáltatások csökkentésével, pláne mikor ők, a mérhetetlenül gazdagok 1000x nagyobb co2 lábnyommal rendelkeznek, mint a szegények ) arról nem is beszélve, hogy ne papoljanak a co2 csökkentésről, mert eddig ez volt a kapitalizmus célja, mindent eladni, a benyát is, az olajat, érdekük volt egy olaj-zabáló társadalmat felépíteni, rávették az embereket, hogy vásároljanak valamit, amire nincs szükségük. nekik az csak jó volt ha sok energiát zabál valami, mert az energiát is haszonnal adják el. nekik az is üzlet.

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz rii #938 üzenetére

    "1.../2..."
    Itt arra utaltam, hogy ekkor került elő a popkult-közbeszédben a piros/kék pirula szimbólum/kód/utalás használata. Ezzel vezették be.

    "3...."
    ...és a fekete pirula az, amikor belegondolsz, hogy a kékpirulát ("külső támadás volt") is nyomató erők nyomják a pirospirulát ("belső akció volt") is, megteremtve ezáltal a káoszt (ellentmondásos, zűrzavaros adatömlesztés egzakt bizonyítékok és megoldások, illetve következmények (feltárás, ítéletek-büntetések) nélkül --> bizalmi válság ("a világ kiismerése nehéz, kiben bízhatunk, mi tévők legyünk, mit tehetünk egyáltalán...?") --> megosztottság / figyelemelterelés (kommentháborúk mint tehetetlenségből fakadó gőzkieresztés) --> hatalmi technika / lehetőség)

    "4..."
    Úgy van.
    ("Színház az egész világ...")
    Hazug és képmutató extraprofit-érdekelt bagázs az egész.

    "Szerintem."

  • rii

    nagyúr

    válasz Miklós315 #939 üzenetére

    3.
    miért nyomatná a háttérhatalom a piroskapszulát? miért mondanák el, hogy belső akció volt?
    miért akarnának saját maguk felé bizalmatlanságot ébreszteni az emberekben?
    miért akarnák, hogy az emberek kiismerjék őket, felébredjenek?

    nekik az a fontos, hogy az emberek féljenek, mert csak a félő embert lehet irányítani
    de aki ráébred, hogy mi is történt valójában 911-nél, az nem fog többé a terrorizmustól úgy félni, mint egy kontrollálhatatlan valamitől, hanem rájön, hogy azt voltaképp ők csinálták.
    számukra ez veszély-forrás, hogy az emberek kiismerik őket

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • Karmko

    tag

    válasz Miklós315 #939 üzenetére

    Már megbocsáss, de 9/11 kapcsán két lehetőség van:
    1. csúnya terroristák voltak
    2. false flag akció volt
    Nincs 3. lehetőség, így fekete pirula sincs, hisz az igazság kimondása sosem lehet keserű pirula. Megosztottság okozója pedig pláne nem!

    Már megint egy fideszes oldalról tájékozódtál?
    Ott szokás a saját szennyesüket az ellenre kenni.
    Pedig köztudott, hogy itthon orbán mestered dolgozik leginkább a megosztáson...
    Ideje levenni az álarcot! ;) ;]

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz rii #940 üzenetére

    "nincs jobb és baloldal, mindent a háttérhatalom irányít" (#938 rii)

    Ha ezt leírod - mert, feltételezhetően erre jutottál -, akkor utána miért nem vonod le e kijelentés végkövetkeztetését is, miért állsz meg e ponton, miért nem veszed be a pirulát...?
    Következetesség és eltökéltség: ha nem mered elvinni a gondolatmenetet a falig, akkor hagyd a témát ("szembenézés a valósággal") és nézz szappanoperákat ("strucc-eszképizmus").

    Logikailag: ha nincs se jobb, se bal, és ezt felismerhetjük (elvileg "itt-és-most" megtörtént...), akkor álnaiv potyakérdés (érzelmi "menekülőút") a "miért mondanák el, hogy belső akció volt?", hiszen 1. nincs választás, 2. nem is kell (bérrabszolgaság+hatalmi kontrolleszközök+nyájmanipulatív kontroll+stb. = teljes kiszolgáltatottság gépezete) választani, csak tovább viselni az igát.

    "nekik az a fontos, hogy az emberek féljenek, mert csak a félő embert lehet irányítani"
    Negatív: a félelem csak céleszköz, ahová az ellentmondásos adatfolyam elvezet - a zavar is félelmet kelt (stabilitás hiánya, elveszettség-kiszolgáltatottság), a "nincsmegoldás" ( ="nincs jobb és bal"=kiszolgáltatottság) is félelmet kelt, stb. És a félelem - mint ezt te is felvetetted - lépéskényszerbe hozza az (atomizált/kizökkentett) egyént, és valószínűsíthetően pont a kívánt válaszreakció felé terelve (a forradalmak, stb. is valakik által vezetett destabilizációs eszközök, melyek aztán mindig konszolidálódáshoz vezetnek, ergo ez nem játszik ellenérvként...).

    Ergo ez a következtetésed szembemegy a saját gondolatmeneteddel: "de aki ráébred, hogy mi is történt valójában 911-nél, az nem fog többé a terrorizmustól úgy félni, mint egy kontrollálhatatlan valamitől, hanem rájön, hogy azt voltaképp ők csinálták.", mert arra jön rá az ember, hogy ezektől semmi jót nem várhat, de bármi rosszat igen ( ="kontrollálhatatlan valami", ami nem a bedobott gumicsontra, hanem a háttérerőkre utal)... feladás=beletörődés=lapulás.

    [ Szerkesztve ]

    "Szerintem."

  • rii

    nagyúr

    válasz Miklós315 #942 üzenetére

    aki szembenéz a 911-el ( a nyúl ürege ) és nyitott elmével áll hozzá a világhoz és több ilyen tényfeltáró dokufilmet is megnéz ( lemerészkedik a nyúl üregébe ) az egy idő után rájön, hogy a tv nem az ő szórakoztatására, hanem manipulálására van, és többet nem néz tv-t, meg amit hall is fentartásokkal fogja fogadni, nem fogje elhinni - mert 911-nél is hazudtak

    és ha 911-nél hazudtak és még a mai napig is hazudnak a 911-ről, akkor miért hinné el az ember amit a tv-ben hall?
    c.vid és társai?
    akkor rájön hogy nem az oltás van a vírusra, hanem a vírus az oltásra, és nem kér a v.kcinából.

    ezért nem hinném, hogy a nyúl üregére a háttérhatalmak rá szándékoznának mutatni ... mert ez nyitja meg az ajtót, amin ha belép az ember akkor mégtöbb ilyet talál.

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz Karmko #941 üzenetére

    " ... Megosztottság okozója pedig pláne nem! ... "

    jaja ... a közös ellenség összekovácsolná az embereket
    muszlimokat, keresztényeket, indiaiakat.
    hiszen mindenki át lett verve
    az egész föld bolygó

    az ezt követő háborúkban milliókat öltek meg egy saját maguk által megtervezett ál-terrorista akció ürügyén, meg a vegyi fegyverek, amikből a mai napig nem találtak semmit.

    abból is lehet látni hogy van egy háttérhatalom, hogy sehol egy politikus, sehol egy diplomata, aki kiállnak bármely országban, és elmondaná mi történ az usa-ban akkor.

    idehaza is az index a mai napig tagad.

    911 egy főpróba volt ... egy teszt ... mennyire alszanak az emberek ... mennyire lehet őket a tv által megvezetni ... és sajnos nagyon.

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz Miklós315 #942 üzenetére

    " ... Logikailag: ha nincs se jobb, se bal, és ezt felismerhetjük (elvileg "itt-és-most" megtörtént...), akkor álnaiv potyakérdés (érzelmi "menekülőút") a "miért mondanák el, hogy belső akció volt?", hiszen 1. nincs választás, 2. nem is kell (bérrabszolgaság+hatalmi kontrolleszközök+nyájmanipulatív kontroll+stb. = teljes kiszolgáltatottság gépezete) választani, csak tovább viselni az igát. ... "

    az 1%-nak ( elit) nem jó, ha a 99% felismeri hogy az az 1% a probléma
    mert akkor a 99% megindul, és legyalulja őket

    az 1%-nak mért lenne érdeke, hogy az emberek gondolkodni, kételkedni kezdjenek?
    hogy kivágják a tv-t az ablakon?
    ennyire nem ostobak, hogy a hiúsáuk miatt kockáztatják az eddigi munkájukat.

    már az is a hiúságuk legyezgetését jelzi, hogy fenthagynak a youtube-on ilyen videókat.
    vagy a magabiztosságukat

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    nem tudja valaki, hogy hol szerepelt az, amikor Bush az elit előtt mókázik, és mondja hogy "hova tüntek a vegyifegyverek?" - röhögés
    vágás
    megint Bush
    " itt nincsenek" - röhögés
    vágás
    megint Bush
    "hova lettek?" - megint röhögés

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz rii #943 üzenetére

    Jessep ezredest juttatod eszembe...

    Ajánlom megtekintésre (csak mert rövid és jó) ezeket:
    1. Network (Hálózat) (rövid kedvcsináló)
    imdb link

    2. Becsületből elégtelen (Mr. Smith Goes to Washington, 1939)
    /82 évvel ezelőtti megaprodukció ugyanazt rágja a szánkba, amit a 2021-es szatírák.../

    "Szerintem."

  • rii

    nagyúr

    válasz Miklós315 #947 üzenetére

    miért?
    én is ilyen sok hülyeséget hordok össze?
    .-D

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz rii #948 üzenetére

    A tárgyalt téma kapcsán asszociatíve. :)

    1. A film kontextusában az ezredes (katona) egy hibát vét: rossz döntést hoz (megrendszabályozás áthelyezés helyett), miközben alapvetően igaza van (a dolgát teszi - védi a védendőt=katona -, amit a védettek természetesnek vesznek, nem belegondolva, hogy miképpen adatik meg a védettség - mert nem érdekli őket), de mert bűnbe esett, elszámolásra vár (ez így is van jól). Ez a film saját rétege.

    2. Szűk asszociációval (kilépve a filmből): az ezredes az államszervezet és a háttér-erők szimbóluma, akinek "szent küldetése" van, ami pedig az, amit ő jónak/helyesnek ítél meg - jobbá akarja tenni a világot, és ezért bármit (mindent) megtesz, nincsenek morális/jogi/társadalmi/stb. korlátai, aggályai, illetve ezekkel nem is számol ("neki van igaza, cél szentesíti az eszközt"). Épp ezért fel sem fogja, miért kérik számon (amiért hibázott), és nem érti, hogy egyáltalán számonkérhetik ("milyen alapon?"), ami groteszkké teszi.

    3. Tág asszociációval: az ezredes mentalitása, világszemlélete, attitűdje (ld. 2. pont) tökéletesen igazolja a háttérerők stratégiai álláspontját (megfeleltethetőség) - a világ a sakktábla, társasjáték-tábla = a játszóterük, és a rendet (elképzelt berendezkedés, működés, stb.) ők határozzák meg (mert erre/arra az eredményre jutnak=így helyes, logikus, praktikus, profitábilis, stb. szerintük), ezért nagy mellénnyel manipulálnak, terelnek, diktálnak erőből (hiszen nem a bábuk piszkálják a játékost, hanem ez egyirányú móka = vagyon-hatalom-befolyás, korrupció, stb. mentén el sem érhetők, nem hogy számonkérhetők ezek az erők, hiába ők is csak emberek egy szűk csoportja... gyakorlatilag egy összefonódott családfa magánvállalkozásának eredője, hogy "van egy bolygójuk" a hitelek, részvények, pozíciók, média, jog, stb. birtoklásával, uralásával, ezek felettiségükkel).

    Ezért övék, és terjesztik is eszköz-céllal a kék, piros, stb. pirulákat: módszertan.

    "Szerintem."

  • rii

    nagyúr

    válasz Miklós315 #949 üzenetére

    nekem ez már a konteó konteója hogy a piros kapszulát is ők adják

    és még mindig nem tartom logikus lépésnek a részükről

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Új hozzászólás Aktív témák