Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZolkoW

    őstag

    válasz 6030D #125071 üzenetére

    Jól látod, lényegében a "saját" merevvillája és valami Reba között megy a vacila.. a rugósakhoz nem értek, csak azt látom, hogy itthon 70-80-ért van használtan Reba, ebayen nézegetem, ott volt nemrég egy, ami 50e körül kelt el, de a genyó angolok többnyire nem postáznak ide. A lelkem mélyén valami azt súgja, a real thing a merevvilla lesz megint (bazz, 660g?), de eltelt már annyi idő az utolsó teleszkópom óta, hogy megint adjak egy esélyt.

    Hajtás: 1x11 lesz, aztán ahogy magamat ismerem, egyszer, lehet hogy csak évek múlva úgyis meglépem a 12-t. Vagy nem, mert elégnek nyilvánítom a 11-et, a 28-as fog elöl azért kellene, mert erre az XD dobra, ami egyébként jó volna, csak 42-ig van értelmes árban 11 sebis sor. És ott még jó lenne egy kis tartalék a pörgetéshez. (most 30-as tányért használok)

    Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz 6030D #125071 üzenetére

    Ja, valszeg a vázam a leggyengébb láncszem a grammozásban, tuti nehéz...sajnos azzal nincs amit kezdjek, gondolom egy könnyebb váz nagyon drága. Múltkor pl láttam egy aluminium Cannondale lefty gépet, aminek a súlya 11-el kezdődött, de kissé más árszint :)) .
    Ilyen nyergeket lehet kapni 1 dollárért kínából is :DDD .

    .mf: Jaj én nem variálom agyon a kerékszett vásárlást, valszeg a legolcsóbb tubeless ready XT agyas kerekeket fogom megvenni amit találok, az tuti nem lesz agyonkönnyítve, de azért így is reménykedek, hogy valamivel könnyebb lesz a gyári kerékszettemnél, ami valami alap sajátmárkás nem tubeless-es cucc belépő Acera agyakkal.
    Nyereg fronton én pont fordítva vagyok ezzel, a mostani nyergem viszonylag puha és nehéz darab, mégis gyakran fáj tőle a hátsóm hosszú távon, miközben a régi kőkemény keskeny Selle Italia nyergemmel sosem volt ilyen gondom. Szal úgy érzem, hogy nekem kemény minimál nyereg kell, ami szerencsére 100-150 gramm súlysporlással is járhat :D.
    Szal az ilyen apróbb olcsó alkatrészeknél tényleg inkább csak az odafigyelésen múlik nálam az egész, mert az én súlyommal valszeg a könnyebbet sem fogom tönkretenni és a sok 100-200 gramm spórlásból lassan akár 1kg mínusz is összejöhet :D . Az új gumikkal pl. 200 grammot spóroltam nemrég, sőt, ha azt nézem, hogy a nyáron sokáig egy szett Smart Sam volt a bringán, akkor majdnem 300 grammot, a CST belsőhöz képest a belsőkön meg 200 grammot, ami együtt már fél kiló anélkül, hogy kerékszettet cseréltem volna, szvsz ez már nem semmi :)

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák