Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Hasaggymeg #264854 üzenetére

    Ha valaki azért izzad, mert el van kocásodva, az nem az én hibám, sem a 3 fok különbségé, sem a sisaké ;] . Amúgy ez a hőmérsékletkülönbség dolog nem ilyen egyszerű. Nálatok meleg van már reggel és nyáron, kánikulában sokkal KEVÉSBÉ fúj a szél, ezen meglepődtem én is. Cserébe az ottaniak szerint tavasszal, ősszel, télen, amikor nálunk szélcsend van, nálatok jobban fúj :F . Elmondhatjuk, hogy kánikulában felénk valamivel érezhetően hűvösebb van. Ugyanakkor Magyarországon ha elmész terepezni, az esetek többségében max 8-9%-os emelkedőket másztok meg gondolom és igazán hosszú emelkedő sincs, vagy ritka, a terepezések inkább rövid emelkedőkből-lejtőkből állnak. Felénk a 15%-os emelkedő az átlagos, a középszerű és nem ritka a 25% sem, ráadásul ha picit hosszabb kört tekernél, az itt azt jelenti, hogy mászhatsz fél napot egy huzamban. Szal ilyen szempontból "hátrányban" vagyunk, kánikulában a hűvösebb hőmérséklet ellenére felénk valszeg mászáskor jobban szenvedsz, többet izzadsz :) . Mert képzeld el milyen 10-20 kilómétert folyamatosan mászni, 15-25%-os szakaszokkal, kánikulában.

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák