Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsocy

    őstag

    válasz IzI #171128 üzenetére

    Sima SPD-nél nincsenek színek, ott számok vannak. Az SH-51 az az alap, csak oldalra csatolós, az SH-56 az a többirányú kicsatolós, könnyített verzió.
    A click'r az Shimano szuperkönnyű kicsatolós rendszere, de az is SH-56 stoplit használ.
    Nekem van Click'r pedálom és cipőm, kezdésnek tökéletes volt, egyszer sem estem el, pedig volt pár pánik kirántásom. Most SH-56 stoplit használok egy PD-M520 pedállal teljes lelki nyugalommal.
    A lényeg hogy minden ami SPD (vagy click'r, az ugyanaz) az kombinálható (pl Click'r pedál, sh-56 stopli akár) ahogy az SPD-SL is kombinálható a rendszeren belül, lehet piros vagy sárga stoplid, amit szeretsz.
    Look rendszert viszont csak Look stoplival és pedállal használhatsz, Speedplay cuccokat szintén. Ezért jó tanács hogy Shimanot a Shimanoval (SPD-t az SPD-vel, stb).

    Fitness bringára tökéletes a Shimano M520 pedál, Decában a legolcsóbb.
    Veszel hozzá multi angle kicsatolós SH-56 stoplit, és a maradékból egy neked kényelmes cipőt. Itt nekem nincs ajánlásom, max annyi hogy ne fűzős legyen hanem minimum tépőzáras, de próbáld fel mert a méretezés elég össze vissza tud lenni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák