Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    Ti hogy látjátok mennyire pontosan vannak kalibrálva a kompresszorok a benzinkutakon? Ma ért egy arculcsapás tubeless konverzió után, hogy a műhelypumpám 1 bar-t téved. Amire eddig óra szerint azt hittem, hogy 2,4 bar és ujjal relatíve puha tapintású, az a kút szerint 1,3 bar volt. Én meg még kísérleteztem "alacsony" nyomásokkal, ahol már szisszent egyet a gumi minden padkánál és kanyarban le akart fordulni a kerékről. :DDD
    Felfújta az automatika a neki tetsző 2,4 bar-ra és olyan kemény lett, amire én korábban a pumpa szerint 3,5 bar-t fújtam. :Y
    Ezek alapján akkor én tubeless tartományban közlekedtem eddig is belsővel együtt. Viszont így ez egy kis csalódás, mert akkor valóban le tudok menni 1,5/1,7 bar-ig gond nélkül, de még az sem az a hűde átsiklik a gumi mindenen komfortérzés.
    Aztán kíváncsiságból átmentem egy másik kútra és ott is beállítva ugyanazokat az értékeket pár tized eltérés volt.
    Szóval 3 eszközből 3 különböző mérés született. :U
    Ezek a kompresszorok nincsenek kalibrálva? Vagy most tényleg hasraütésszerű mérések alapján kellene beállítanom ezt az egyszerű dolgot is?

Új hozzászólás Aktív témák