Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    No, közben leültem matekozni picit. Nem tudom megérné-e nekem tubeless ready felnit venni és tubelessesíteni. Eddig nagyon beleéltem magam, de vannak számomra hátrányai :(

    Előnyök elviekben:
    - kisebb súly a kerekeken
    - alacsonyabb guminyomás terepen
    - kb. annyiba kerül a tej, mint egy szett belső
    - a legtöbb normális könnyű külső TL ready, így kihasználnám ezt az adottságát

    Hátrányok:
    - majdnem kétszer annyiba kerül egy tubeless kerékszett
    - csak a kerekeken lenne kisebb súly, mert ha belegondolok vinnem kell két belsőt és két patront is, szal ugyanott vagyok súlyban, csak a hátamon cipelem :(((
    - 3-4 havonta cserélni kell a tejet, a belsők ehhez képest nálam 2 évet minimum kibírnak. Tudom, létezik Finish Line amit nem kell cserélni, de tesztek szerint a nem ajánlott tejek közé tartozik.
    - vennem kell hozzá gondolom műhelypumpát is (további $$$ :U ), ami belsővel számomra teljesen szükségtelen, mert azt minipumpával is simán felfújom

    Azt, hogy defektállóbb direkt nem írtam, mert ez nálam kb. lényegtelen, 2 éve van meg a bringám és csak egyszer kaptam olyan defektet, hogy le is eresztett a belsőm, ennyi belefér. Szerintetek is fölösleges nekem a tubeless? :F .

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák