Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RolXX

    tag

    Sziasztok!

    Nem tudom hova forduljak kérdésemmel. Lehet, hogy elsőre egy kicsit furcsa lesz a téma, de engem érdekelne és erről sehol nem találok infót.
    Régebben volt egy iphone 3G-m. Nagyon szerettem, gyors volt és üzembiztos.
    Azóta jó pár év eltelt, de most azon kezdtem gondolkodni, hogy veszek egy 3GS-t (2. telefonnak).

    A kérdésem azokhoz szól, akik ma is használnak 3GS-t. Arra lennék kíváncsi, hogy mennyire gyors és mennyire állja meg a helyét? Nyilván nem várok tőle csodákat, mert nem mai gyerek. De azért tárcsázni, gépelni, böngészni elvileg ugyanolyan sebességgel kéne tudnia, mint régen. Vagy a szoftverfrissítésekkel sokkal lassabb lett?

    Az újabb facebook verziókkal nagyon lassú? A facebook messengerrel hogy boldogul?
    Legutóbbi emlékeimben ezek a funkciók nagyon szépen repesztettek a készüléken. Igaz azóta eltelt 3 év, de mégis csak ugyanarra szeretném használni a telefont, semmi másra.

    Köszönöm előre is a válaszokat!

    Windows Mobile 2002-2003 -> Symbian 6.1-9.2 -> iOS 4 -> Android 2.1 - 7.0 -> iOS 13.3

  • RolXX

    tag

    válasz Ragnar95 #84880 üzenetére

    Köszi a választ!
    Most elbizonytalanodott a lelkesedésem. Bár az elmondásod alapján még nem feltétlen kell lemondanom róla, mert attól, hogy nem egy repülő, még jó lehet.

    ...hiszen a mai középkategóriás készülékeknél általános az akadozás (pl gépeléskor) és az 5-6 másodperces fagyások.
    Barátnőmnek 1.5GHz dual-core készüléke van 1GB rammal és egyre lassabb, egyre idegesítőbb. Reset után gyorsabb egy kicsit, de csak néhány napig. Röhej az egész. Ha szeretném, hogy akadás mentesen menjen a gépelés, meg hogy ne 3-4 másodpercig tartson felvenni egy hívást, akkor már quad-core készülékben kell gondolkodni? Mikor néhány évvel ezelőtt 433 Mhz-el ugyanezek a funkciók úgy mentek, mint az álom...

    [ Szerkesztve ]

    Windows Mobile 2002-2003 -> Symbian 6.1-9.2 -> iOS 4 -> Android 2.1 - 7.0 -> iOS 13.3

  • RolXX

    tag

    válasz gabor0077 #84884 üzenetére

    Nem akartam vitát indítani ezzel kapcsolatban, ezért nem írtam részleteket. Tudom, hogy a hardver-szoftver együttese adja ki a teljesítményt és a felhasználói élményt :)
    Csak kissé zavarba ejt, hogy így "elkopnak" a telefonok. Egy nokia 3310-es pont ugyanazt tudja ma is, amit régen tudott. Egy okostelefon már nem, mert úgy frissülnek a szoftverek, hogy 1-2 év múlva már másikat kell venni. Hiába csak ugyanarra akarom használni, mint eddig.
    Megérteném, ha mondjuk azért kéne új telefont venni, mert szebb játékokat szeretnék, vagy jobb kamerát, esetleg még gyorsabb működést. (ha elhagyom, vagy összetörik, elromlik, az megint más) De azért, hogy ugyanazt a funkciót tovább használhassam ugyanolyan sebességgel... Ebbe a trendbe nehezen tudok beletörődni.

    Windows Mobile 2002-2003 -> Symbian 6.1-9.2 -> iOS 4 -> Android 2.1 - 7.0 -> iOS 13.3

  • RolXX

    tag

    válasz gabor0077 #84887 üzenetére

    Logikus. Szerintem ez azért lehet, mert az utóbbi 5 évben nem tudnak olyan pluszt adni, ami miatt leváltanánk a készülékünket, amivel egyébként elégedettek vagyunk.
    Persze fejlődött a technika... De amit a legtöbb ember csinál az iphone 5S-én, azt meg tudta csinálni anno a 3G-n is. Míg mondjuk a nokia 3310-esen nem tudtam megcsinálni azt, amit egy symbianos, kamerás 3650-en (ami már kb. számítógép).
    Pedig a 2 készülék között csak 3 év telt el anno. Ehhez képest most erősen stagnálunk. Persze most szigorúan a funkcionalitásra gondolok, nem arra, hogy hány megapixellel, meg megahertzel gyarapodtunk.
    Ha pedig az új modell nem tud újat nyújtani, akkor le kell amortizálni a régit...

    Na de mindegy, mert tenni nem tudunk ellene. Meg ez amúgy is eltér a topik témájától. Utólag is elnézést kérek azoktól, akiket ez megzavart :))

    [ Szerkesztve ]

    Windows Mobile 2002-2003 -> Symbian 6.1-9.2 -> iOS 4 -> Android 2.1 - 7.0 -> iOS 13.3

Új hozzászólás Aktív témák