Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Tibee86 #263155 üzenetére

    Az szerintem is. Viszont így nem olyan egységes. Én nem bánnám, ha gyári appokból könnyebben lehetne eljutni a beállításokhoz a mostani 4-5 lépés helyett, vagy akár belerakni a gyári appokba. Camera, Mail, Notes, Reminders, Contacts... Apple Music esetében is Dolby Atmos, Lossless, EQ, Sound Check a fő beállítások zene rész alatt vannak, viszont az engedélyezett appok megtekintéséhez, profil opciók és a gyűjteményben lévő előadók új zenéje értesítés opció már a zene app listen now részén a fiók fejecske alatti menübe van eldugva. Podcast ugyanígy. Tehát van olyan opció, amiért ki kell menni fő beállítások adott app részhez, de van olyan opció is, ami csak az appon belül található meg.
    Files: a fő beállításokban nincs jelen, az appon belül a körben 3 pötty gomb alatt van pár opció. Photos: a hivatalosan share & action nevű gomb alatt van minden a megosztástól az elrejtésig, ami nagyon nem mindegy mire is nyom user. Safarinál van ami a fő beállítások menüben, van ami az AA gomb menüben, van ami a share & actions gomb alatt. Maps viszont érdekes módon, bent az appban a fejedre nyomsz, preferences és ott lesz csomó beállítás rögtön, ha többet akarsz alul van egy link a fő beállításokhoz rögtön átdob.

    Szóval én raknék minden gyári appba egy fogaskerék ikont, ami átdob a fő beállításokba gyorsan. És ne szanaszét legyenek dolgok. Most, ha minden lehetőségről akarsz tudni, végig kell nyomkodni több helyen fő fogaskerék, appon belül körben 3 pötty, fiók fej gomb, AA gomb, share gomb.

    Android mobilom nem volt, nem is lesz, szóval nem azért tartom furcsának ezeket. Egyszerűen az iOS annyit hízott az évek során (az elsőben még hátteret se lehetett állítani), hogy kicsit szanaszét vannak az opciók.

    Többségében apró kényelmetlenségek ezek, viszont volt már amikor jobban visszaütött, hogy a fő beállítások alá zsúfolnak sok mindent: pl. amikor lett beépített 2FA kód generáló funkció. Ha a Passwords rész egy külön Keychain app lenne, vagy a Mail saját magán belül kérte volna, akkor multitaskinggal kényelmesebben megoldottam volna visszafele gondolkozás helyett.

Új hozzászólás Aktív témák