Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zebra_hun

    addikt

    válasz Pacy #29961 üzenetére

    Jelenleg úgy fest, ha eléred a 125W-ot, akkor bizony egy ilyen Cb jellegű terhelésnél a frekit leviszi ~ 4600MHz-re.

    Amit megpróbálhatsz:

    - 125W helyett ~180W (olyan forró lesz, mint az első percben)
    - A magfeszt (Vcore) lejjebb veszed. Érdemes több freki lépcsőhöz kikeresni a stabil, de alsó határt. (Vmin)

    Legegyszerűbb módja a fix fesz/fix freki. Tehát mondjuk megnézném 50x szorzónál mennyi feszt kér. E magokat kizárnám egyelőre, azok menjenek 38x-en.
    Sajnos nem tudom, hogy mennyi az allcore freki a 14600k-nál. Lehet ha forró, vagy sok fesz kell neki, akkor 49x-en kezdeni.
    Lényeg, hogy találd meg azt a freki/fesz párost, ahol jól érzi magát.
    Vcore-t tudsz állítani negatív offset-tel is. Ilyenkor nem adsz be fix fesz értéket, rábízod a lapodra amely a vid-ből beállít frekihez, de abból - irányba elveszel.
    Ha pl fut a Cb teszt terhelés alatt 1.14V-on, kipróbálod -40mV (0.040) offset mellett legközelebb, akkor már csak 1.10V-on fog futni. Hűvösebb lesz. Aztán majd egyszer csak befagy, whea-t kapsz a hwinfo-ban. Az már túl kevés.
    Ezt az offset dolgot ajánlanám.
    Fogalmam sincs, hogy mihez van jogod, és mihez nincs.
    A legjobb megoldás, ha a vid táblát "hamisítod" meg, mert a fesz vágás sosem vezet jóra.
    Működik, de azon a fesz sínen más dolgok is vannak, amelyeket zavarunk ilyen olyan határolásokkal.
    VID tábla hamisítása a Gigabyte-nál jól el van dugva, és nem is annyira egyszerű. Gigabyte kerek számokkal teszi, amíg az Asus 0.01-től indul, optimális a 0.50, addig a Giga 1-től. Optimális ott az 50. AC LL-ként kell keresned, de ezt hagyd utoljára. Szerintem ezzel a B laposok nem is veszítenének teljesítményt, hiszen egy fake vid táblát használna.
    Nem tudom, z lapokon sokan így szabályozzuk a Vcore-t, de b lapos tulajtól nem láttam ilyen szabályozást. Feltételezés csak.
    Mindenesetre a lényeg, hogy tesztelj alacsonyabb frekiket, azokhoz jegyezd fel a Vmin-eket.
    LLC legyen közepes, Gigánál vmi Turbo néven van, nem számozva. Próbaképpen lehet meredekebb, jobban esik a fesz legalább. Nem emlékszem a neveire már.
    Csinálj jobb minőségű képet, mert ez olvashatatlan.
    PH 1080px*1080px max-ot enged. Felette tömöríti, méretezi...
    Pirossal bekarikáztam pár dolgot, de nálad sztem van VR VOUT is, az a Vcore. Lehet már nincs ilyen.
    Hwinfo a fontos, nem a székek. Nyiss a kék nyillal új oszlopokat, húzkodd össze, hogy ne legyenek messze az értékek.
    Példakép

    Pár gondolat volt részemről, de nem ismerem a b lapokat, életemben egyet sem láttam.
    Giga lapom sem mostanában volt.
    Ha tusz hasznosítani vmit akkor megérte pötyögnöm :)

Új hozzászólás Aktív témák