Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pacy

    aktív tag

    Sziasztok! Azzal töltöttem a hétvégém hogy olvassam itt a számtalan kommentet ami sajnos meg is erősített benne hogy újra hibát követtem el. Előbb vásároltam mint kellett volna most meg szívom a fogamat miatta. Gigabyte B660 Dh3s Ax és egy 14600kf nem a legjobb barátok együtt azt hiszem. Első körben belefutottam hogy csak pár percet hagytam menni a gépet játékok terhelése alatt , így minden úgy tűnt hogy rendben van. Na ha ez huzamosabb idő vagy akár egy Cinebench r23 akkor már nem igy néz ki a helyzet. Vrm Cb23 alatt kettő pillanat alatt 100C , a Cpu az gyanúsan 80C és onnan nem megy feljebb. Az órajelek ha jól értelmezem akkor egy idő után nem is maradnak 5280Mhz-en csak 4700Mhz környékére boostolnak. Pontokon is látszik hogy nem úgy muzsikál ahogy annak kéne. 21571 Multi Core pont ha hagyom végig szenvedni szegényt. A Vrm kapott egy 140cm ventit ami közvetlenül rá fújja a levegőt így a levegőzéssel nem tudok már jobbat tenni neki. Esetleg a Power Limit beállítása segíthetne? Vagy valami LLc beállítás esetleg? Ahogy olvastam persze az lenne a legjobb ha kapna minimum egy z690/z790 lapot. Spider Man Remastered pl 5 perc alatt elküldi 90c-ig a Vrm hőmérsékletét. Ott még az órajeleket még nem csökkentette ha jól figyeltem. Mi lesz ezzel így ha megjön a nyár? Régen volt már hogy utoljára gépet fejlesztettem de akkor még nem kellett a legjobb chipset egy i5 proci normális kihasználásához. Biosban csak a memória profil lett átállítva minden más gyári. Nagyon örülnék hogyha tudnátok adni tanácsot mi lenne a legoptimálisabb megoldás. Leginkább csak gamingre van használva a gép. Köszönöm szépen ha tudtok segíteni beállítási tanácsokkal hogyan tudnám kihozni a jelenlegi legjobbat a helyzetből.

Új hozzászólás Aktív témák