Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fixer92

    aktív tag

    Hello

    Van i5-13600K procim egy TUF B760-Plus D4 lapban.
    (Igen tudom, hogy B-s lap, de nem szándékoztam tuningolni, ám a K-s proci többlet erejét díjaztam volna.)

    A helyzet az, hogy egy Dark Rock Pro 4 hűtő van rajta, és aida stress teszt alatt throttling-olt a proci, egy egy mag belenyalt a 95+ fokba is. Idle viszont jók a hőfokok 22.7 fokos szobában olyan 30-35 között mozog. Arctic MX-4 -el van pasztázva.
    Be Quiet 500DX házban van, elől 2db 140-es, hátul pedig 1db 140-es ventivel.
    Amit próbáltam:
    Intel Adaptive Boost -> Disabled
    Asus Performance Enhancement 3.0 -> Disabled

    Performance Core Ratio -> Sync All Cores
    All-Core Ratio Limit -> 49

    Actual VRM Core Voltage -> Offset Mode
    Offset Mode Sign -> -
    CPU Core Voltage Offset -> 0.16500 (0.19000 val már kékhalálozott a Win)

    Long During Package Power Limit 150
    Short During Package Power Limit 150

    A CPU FAN profilon emeltem, hogy 65 foknál már 100%-on menjen a CPU hűtő venti.
    Így a legmelegebb mag 81-84 fok környékére ugrott fel de csak 1-1 pillanatra, átlagosan 65-77 fok között mozognak a magok terhelés alatt.

    Ezekkel a beállításokkal CineBench R23 eredmeny:
    Multi: 22588
    Single: 1915

    guru3d tesztben ezek az értékek voltak:
    multi: 24170
    single: 2002

    S bár csökkent a teljesítmény, talán ez még az elfogadható kategória.
    A délután volt OCCT single és multi teszt is 1 órán át. A single-ből a small és a large data-settel is volt 1-1 óra. Nem volt hiba.

    A CoreTemp egész végig futott amíg ment a CineR23 illetve a OCCT körök és ezek lettek az összesített eredmények: [kép]

    Aida Stress CPU - FPU - cacha stabilitás teszt közben 64-77 fok között változnak a mag hőfokok, kb másodpercnyi felugrások vannak 84-88 fokra.

    Nem hiszem, hogy ebből jobbat ki lehet hozni, bár minden tanácsot nagyon szívesen fogadok.
    Szerintetek tudnék még valamit állítani, amivel jobb hőfok mellett nagyobb teljesítmény érhetek el (abból ami van, lap/hűtő csere nélkül), vagy maradhat ez így?

    u.i: Nem vagyok otthon a tuning/alulfeszelés témában, sosem volt rá szükség.
    Köszi!

    "Victory loves preparation!"

Új hozzászólás Aktív témák