Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pendre54

    addikt

    Üdv!
    Két napja nyergeltem át AMD-ről egy i5-4570S-es procira, meg egy Asus Vanguard alaplapra. Próbálok eligazodni a BIOS-ban, meg úgy egyébként, de egyelőre elég nagy káosz van.
    Mindenek előtt kérdezném, hogy az Al Suite Thermal Radar Core által jelzett proci hőmérséklet mennyire fedi a valós értéket. A BF4 alatt terheltem a procit, így néz ki:

    Ez szerintem egy elfogadható hőmérsékleti érték lenne, csak hogy, a Play Claw 5 meg ugyanakkor ezt az értékeket mutatja:

    Ez ugye kb 20 fok eltérés, de hogy még bonyolultabb legyen a helyzet, néztem Aidával is, ott meg az előző két érték közötti hőmérsékleteket jelzett a szenzor, a CPu magokra 60-61 fokot, a PCH dióda(ez mi?) meg csak 48 fokot.
    Na most a fentiek alapján ősz fejemmel döntsem el, hogy mi az igaz, normális, elfogadható hőfok van ténylegesen, vagy kezdjek el parázni?
    Kérném, hogy aki járatos ez ügyben, segítsen már, hogy ne szendvedjek ezzel. Előre is köszönöm.

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

Új hozzászólás Aktív témák